بازدید 8633

تاماش آیان ۸۱ساله دست از سر وزنه‌برداری دنیا برنمی‌دارد

این مقام ۸۱ ساله مجارستانی از سال ۲۰۰۰ رئیس فدراسیون جهانی و پیش از این به مدت ۲۴ سال دبیرکل بوده است.به منظور رسیدگی به اتهامات مطرح شده در خصوص آیان، وی به مدت ۹۰ روز تعلیق شد. مدت تعلیق او در تاریخ ۲۲ آوریل به پایان می‌رسد، اما با تصمیم هیات اجرایی تا ژوئن تمدید شده
کد خبر: ۹۷۱۸۶۶
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱ 12 April 2020

از هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری درخواست شد تا در مورد اخراج تاماش آیان تصمیم بگیرند.

به گزارش تابناک ورزشی، تاماش آیان رئیس تعلیقی و کنار گذاشته شده فدراسیون جهانی وزنه برداری، تشکیلات IWF را رها نمی‌کند. از همین رو از هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری (IWF) درخواست شد تا تصمیم به اخراج تاماش آیان رئیس قدیمی این فدراسیون بگیرد که از سال ۱۹۷۶ در وزنه‌برداری حضور داشته است.

در نامه‌ای توسط یکی از اعضای هیات اجرایی که به شبکه تلویزیونی ARD ارسال شده، گفته می‌شود تاماش آیان دیگر مناسب ریاست IWF یا عضویت در هیات رئیسه نیست. این مقام ۸۱ ساله مجارستانی از سال ۲۰۰۰ رئیس فدراسیون جهانی و پیش از این به مدت ۲۴ سال دبیرکل بوده است.

تاماش آیان دست از سر وزنه‌برداری جهان بر نمی‌دارد

پاپاندرآ رئیس موقت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در این باره به insidethegames گفت: از انتشار نامه در شبکه ARD بسیار ناراحت است. وی در این باره اظهار داشت: امیدوارم آسیب‌های ورزشی ما جبران شود چرا که هدف اصلی من بازگرداندن آبرو و شهرت این فدراسیون است.

به منظور رسیدگی به اتهامات مطرح شده در خصوص آیان، وی به مدت ۹۰ روز تعلیق شد. مدت تعلیق او در تاریخ ۲۲ آوریل به پایان می‌رسد، اما با تصمیم هیات اجرایی تا ژوئن تمدید شده است. با وجود این تعلیق، اما آیان از تصمیم فوق تمکین نکرده و با وجود تعلیق هر روز در محل کار خود حاضر شده! طبق جزئیات نامه منتشر شده منتسب به پاپاندرآ، آیان باید اخراج شود چرا که بنا به گزارشات منتشر شده وی این دوری چند ماهه را رعایت نکرده است.

در این نامه آمده است: شما آقای آیان، شما طبق برنامه اعلام شده کار نکرده‌اید. هر روز که برای آخرین بازدید در بوداپست حضور داشتم، شما در دفتر بودید و طبق معمول دبیرخانه و امور حسابرسان را اداره می‌کردید. پاپاندرآ در ادامه این نامه برخی شکایات را لیست می‌کند. وی در ادامه این نامه نوشته است: من هنوز در موسسات مالی قرار نگرفته‌ام تا بتوانم در تصمیمات مالی یا اطلاعات آن سهیم باشم. شما در حقیقت از دبیرکل خواسته‌اید که بدون اطلاع من پول از حساب سوئیس به بوداپست منتقل کند.

این در حالی ست که بعد از اتهامات مطرح شده، تاماش آیان از عضویت افتخاری کمیته بین‌المللی المپیک هم کنار رفت، اما تلاش مذبوحانه‌ای برای حضور در تشکیلات IWF دارد و بی‌خیال وزنه برداری نمی‌شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی