بازدید 10907
منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم گفت: عملکرد مجلس در مواجهه با بیماری کرونا خوب نبود و نباید وظایف این نهاد تعطیل می‌شد.
کد خبر: ۹۷۱۴۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰ 10 April 2020

 

به گزارش  تابناک به نقل از مهر، عبدالحسین روح الامینی منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه آنلاین پرسش و پاسخ اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان اروپا با موضوع مروری بر مدیریت بحران کرونا در ایران، گفت: تیم واکنش سریع که در زمان مدیریت اینجانب در انستیتو پاستور راه اندازی شده بود، از همان ابتدای ورود ویروس کرونا به ووهان چین، پیگیر اتفاقات این شهر بود و آمادگی علمی کاملی در هنگام ورود این ویروس به کشور وجود داشت.

وی ادامه داد: اگر توان تبدیل این توانایی علمی به آمادگی لجستیکی می‌بود، بسیار خوب عمل می‌شد.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم اظهار داشت: متأسفانه روزهای اول در بحث تأمین ماسک، ژل ضدعفونی کننده و نیازهای کادر درمان خوب نبودیم که با گذشت زمان عملکرد ما بهتر شدیم و در حال حاضر آرامش نسبی در بازار حاکم هست.

روح الامینی افزود: روز ۶ اسفند مجموعه کاملی از نظرات اپیدمی‌لوژیست‌های سراسر کشور رو جمع بندی کردم و به اطلاع تمامی بزرگان کشور و شورای امنیت ملی رساندیم.

وی تاکید کرد: تقریباً تمام اتفاقاتی که ما در همان سناریویی که ۶ اسفند پیش‌بینی کرده بودیم، با توجه به سطح مداخلات دولت اتفاق افتاد. همان روز اول پیش بینی کردیم که این ویروس خطی نیست و لگاریتمی رشد می‌کند.

رئیس خانه احزاب تصریح کرد: در حال حاضر که من در حال صحبت با شما هستم، از لحاظ تست هیچ مشکلی در کشور نداریم اما روزهای اول ورود ویروس به کشور این امکان را نداشتیم.

روح الامینی عنوان کرد: همان طوری که حضرت آقا فرمودند، اگر تصمیمی قاطعانه به مردم گفته شده و تقاضا شود که به آن تصمیم پایبند باشند، احتمالاً تصمیم از جانب مردم اجرایی می‌شود. در بحث سیزدهم فروردین ما نمونه‌ای برای دنیا بودیم.

وی با اشاره به عدم مدیریت صحیح در موضوع مسافرت‌های برون شهری در تعطیلات عید خاطرنشان کرد: از نظر همراهی مردم در بازه زمانی بیستم اسفند تا ۲۹ فروردین می‌شد بهتر عمل کرد. اما باید این نکته را مدنظر داشت که بازگشت مردم از سفرها و بازگشت به کار مردم، شاید تأثیرات خود را در هفته‌های بعد نشان دهد.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم بیان کرد: مشکلات و ناهماهنگی‌هایی که در روز اول در کشور وجود داشت امروز دیگر وجود ندارد و شاید از لحاظ خودترمیمی در بحران‌ها، کشور نمونه دنیا باشیم. امروز تمامی ارکان حاکمیت هفته هاست که بر اولویت این بیماری تاکید می‌کنند.

روح الامینی اضافه کرد: در همان هفته اول شروع بحران، انستیتو پاستور در مورد وضعیت کشورهای همسایه ما مثل ترکیه، عراق و افغانستان اخطار داد که رشد این روزهای بیماری در ترکیه نشان دهنده صحت آن پیش بینی‌ها بود.

با نگاه مثبت و سازنده می‌شود این تهدید را به فرصت‌هایی تبدیل کرد

وی با اشاره به تبعات اقتصادی کرونا بر کشور گفت: در مورد تبعات اقتصادی کرونا بسته به نوع نگاه ما به موضوع دارد. اگر با نگاه مثبت و سازنده وارد موضوع شویم، می‌شود این تهدید را به فرصت‌هایی تبدیل و تمام این مشکلات را حل کرد.

منتخب مردم تهران در مجلس در پاسخ به سوالی در زمینه عملکرد مجلس در مواجهه با کرونا گفت: مجلس ما عملکرد بسیار بدی در مورد کرونا داشت. حتی اگر مجبور به تعطیلی مجلس بودیم، می‌شد به گونه‌ای برنامه ریزی کرد که وظایف مجلس تعطیل نشود.

روح الامینی افزود: در شرایط فعلی جای بحث‌های مرسوم سیاسی و جناحی نیست.

وی با اشاره به عملکرد خوب آلمان در مبارزه با کرونا اظهار داشت: آن چیزی که از نظر من باعث شده است که آلمان تا به اینجا کشور نمونه در بحث مبارزه با کرونا باشد، نظم و انضباط آهنین آن کشور در اجرای تصمیمات و داشتن تجهیزات بیشتر بوده است.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم در خاتمه تاکید کرد: برای روزهای آینده به شدت نگران حمل و نقل عمومی در تهران و بازگشایی دوباره مشاغل هستیم. هر کشوری مدل خودش را برای مقابله با کرونا در نظر دارد و هر مدلی زیان‌ها و سودهایی دارد؛ اما به نظر من برخورد سینوسی با کرونا بدترین اتفاق است و شل کن سفت کن درآوردن در برخورد با کرونا صحیح نیست.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا اومیکرون مذاکرات وین مازوت فرامرز صدیقی کوهرنگ