بازدید 12880
در حالی که اعضای شورای شهر تهران گلایه بسیاری از عدم موافقت با تعطیلی حمل و نقل عمومی از سوی ستاد مبارزه با کرونا داشتند، رئیس ستاد کرونای تهران این تصمیم را بر گردن نگرفت.
کد خبر: ۹۷۰۸۳۴
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶ 07 April 2020

به گزارش تابناک به نقل از تیتر شهر؛ اعضای شورای شهر تهران در جلسه علنی پس از استعماع بخش اول سخنان زالی به انتقاد از عملکرد‌ها پرداختند.

زهرا نژاد بهرام، عضو هیات رئیسه شورای شهر گفت: باید این سوال را پرسید که بر چه اساسی تصمیم گرفته شد که ادارت باز و فعالیت‌های اقتصادی از سر گرفته شود تا شهروندان از روز شنبه با ازدحام و ترافیک روبرو شود. آیا شما فرمانده ستاد کرونا نیستید؟

نژاد بهرام افزود: ما این سؤال را از شما داریم. چرا طرح پیشنهاد ما را برای تعطیلی مترو نپذیرفتید؟ شورای شهر در جهت فاصله گذاری اجتماعی خواستار تعطیلی حمل و نقل عمومی و ادارات بود. اما چطور فعالیت‌ها مانند سابق به حالت عادی بازگشت؟ چه کسی چنین تصمیمی گرفت؟!

زهرا نژاد بهرام در ادامه افزود: ما از شما به عنوان رئیس ستاد انتظار داریم که این سؤالات را پاسخ بدهید. آقای دکتر زالی فرمودید ما از هماهنگی به وجود آمده در ستاد و دستگاه‌های اجرایی تشکر می‌کنیم. من معتقدم در واقع این ناهماهنگی به شدت در شهر تهران قابل مشاهده است.

عضو هیات رییسیه شورا تاکید کرد: ما میگوییم که مترو تعطیل شود، اما ناگهان میبینیم که ادارات از روز شنبه شروع به کار می‌کنند. پس هماهنگی کجاست؟ ما می‌گوییم برای ایجاد فاصله گذاری اجتماعی که مصوبه ستاد ملی کرونا است تردد اتوبوس‌ها کم شود، اما به دنبال تصمیمات یک شبه و خلق الساعه برخی مسئولان در بازگشایی بانک‌ها و برخی ادارات با جمع کثیری از شهروندان مواجه میشویم.

عضو هیات رییسه شورای شهر در ادامه خطر نشان کرد: در واقع می‌توان گفت: ستاد ملی کرونا به یک راهکار مشخصی نرسیده است یا ستاد ملی نتوانسته است با دستگاه‌های نظارتی و اجرایی به یک جمع بندی برسد.

نژاد بهرام در ادامه گفت: من به عنوان نماینده مردم در شورای شهر از شما سؤالات بسیار جدیاز شما داریم. اگر وزیر بهداشت رئیس ستاد مبارزه با کروناست پس چرا دستگاه‌های اجرایی و نظارتی مصوبات ستاد را اجرا نمی‌کنند؟! مگر قرار نبود طرح فاصله گذاری اجتماعی در پایتخت اجرا شود؟!

نژاد بهرام افزود: نکته بعدی این است که آیا وزیر بهداشت رئیس ستاد کروناست یا وزیر کشور؟ اگر استراتژی دولت و حاکمیت بر این است که وزارت بهداشت رئیس ستاد کرونا در سطح ملی و شهر تهران باشد یعنی اولویت سلامت و جان مردم است. اگر اولویت این است تمام استراتژی‌ها و تاکتیک‌ها باید بر مبنای این استراتژی تعریف بشود.

وی ادامه داد: اگر اولویت اقتصاد است که وزیر اقتصاد را منصوب کنند به عنوان رئیس ستاد کرونا. اگر اولویت رعایت مسائل امنیتی است بنابراین بهتر است وزیر کشور رئیس ستاد کرونا باشد.

نژاد بهرام در ادامه یاد آور شد: وقتی دولت و حاکمیت به این جمع بندی می‌رسد که وزیر بهداشت رئیس ستاد مقابله با کرونا باشد پس چگونه است که طرح فاصله گذاری اجتماعی توسط دستگاه‌های اجرایی رعایت نمی‌شود. امیدواریم دولت و مجموعه مسئولان نظام در خصوص نحوه برخورد با کرونا به جمع بندی واحد برسند تا در شهر تهران شاهد چنین آشفتگی‌هایی نباشیم.

عضو شورای شهر خاطر نشان کرد: برای مبارزه با کرونا و حفاظت از شهروندان در پایتخت نیازمند تدبیر و تصمیمات ویژه هستیم، امیدواریم مسئولان با ایجاد هماهنگی‌های لازم مانع از آسیب دیدن شهروندان باشند.

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران در خصوص افزایش تردد‌ها در روز‌های اخیر، بیان کرد: افزایش حضور مردم در خیابان‌ها و استفاده آن‌ها از وسایل نقلیه عمومی نگران کننده است. طی دیدار با اعضای محترم شورای شهر، ضمن تحلیل مسائل، تصمیماتی اتخاذ خواهد شد.

او در پاسخ به گلایه اعضای شورای شهر تهران گفت: ما هم موافق تعطیلی ناوگان حمل و نقل عمومی بودیم، اما تصمیم گیری در این رابطه با دولت است و لازم است استانداران استان‌ها نیز حدود اختیار بیشتری داشته باشند تا برخی با وتو این تصمیمات را مخدوش نکنند.

این عدم موافقت در حالی عنوان شده است که پیروز حناچی شهردار تهران یکی از شرکت کنندگان جلسات هیئت دولت است و می‌تواند مطالبات شهری را از نزدیک در دولت پیگیری کند نه آنکه اعضای شورای شهر از طریق رسانه‌ها خواسته‌های خود را فریاد بزنند تا سبب افزایش نگرانی در میان مردم و ایجاد اضطراب شود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا امیرحسین بانکی پورفرد محمد کاظمی حسین طائب
وب گردی