بازدید 10706

جانسون و مرکل در چه وضعیتی هستند؟

با منفی اعلام شدن تست کرونای صدراعظم آلمان، وی پس از دو هفته از قرنطینه خارج شد، اما نخست‌وزیر انگلیس همچنان علائم ابتلا به کرونا را دارد و در قرنطینه خواهد ماند.
کد خبر: ۹۶۹۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸ 03 April 2020

 

به گزارش تابناک، به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، سخنگوی مرکل گفت، تست کرونای صدراعظم آلمان منفی اعلام شده و او از قرنطینه خارج شده است.
مرکل از سوی یک پزشک واکسنی را برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا دریافت کرد، اما مشخص شد این پزشک به ویروس کرونا مبتلا است.

به همین دلیل مرکل از ۲۰ مارس (یکم فروردین) به دلیل نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا خود را قرنطینه کرده و از منزل به امور دولت رسیدگی می‌کرد.

تا کنون بیش از ۸۰ هزار نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و از این تعداد ۱۱۰۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

با این حال «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس به‌دلیل عدم بهبودی پس از ابتلا به این بیماری، همچنان در قرنطینه می‌ماند.

به نوشته روزنامه «سان»، جانسون که از هفته گذشته به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در سکونتگاه نخست‌وزیری در خیابان «داونینگ» قرنطینه شده است، همچنان علائم این بیماری را دارد و باید در قرنطینه بماند.

جانسون که در طول این یک هفته از طریق کنفرانس ویدئوی با وزرای خود در ارتباط بود، قصد داشت از روز جمعه از قرنطینه خارج شود.

صبح امروز «مت هنکاک» وزیر بهداشت انگلیس که او نیز به ویروس کرونا مبتلا شده بود، پس از بهبودی از قرنطینه خارج شد.

هنکاک پس از خروج از قرنطینه گفت، نمی‌داند دوره قرنطینه جانسون چه زمانی به اتمام خواهد رسید. او درباره تجربه‌اش از ابتلا به این بیماری گفت: «گلودرد شدیدی داشتم. انگار شیشه در گلویم گیر کرده بود. نمی‌توانستم چیزی بخورم و شب‌ها نمی‌توانستم بخوابم».

در انگلیس تا روز جمعه بیش از ۳۳ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۲۹۲۱ نیز جان خود را از دست داده‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی