بازدید 16051
V.K کیست و در کنفدراسیون آسیا چه کاره است؟
فردی که مخفف نام او در بالای نامه ارسالی ای اف سی به ایران، به شکل .V.K دیده می‌شود و کنار نام مخفف دبیرکل AFC ویندسور جان (W.J) قرار دارد، یک ایرانی است که پیش‌نویس نامه را تهیه و تنظیم کرده است و هدفش نزدیک کردن فدراسیون به تعلیق از سوی فیفا بوده است
کد خبر: ۹۶۹۸۱۵
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱ 03 April 2020

نامه‌نگاری کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با فدراسیون فوتبال ایران درباره انتخاب مهدی محمدنبی به‌عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون، نکات جالبی به‌دنبال دارد، نکاتی که برخی به‌دنبال پنهان کردن جزئیاتی مهم از این نامه‌ها بودند که ردپای یک فرد ایرانی را نشان می‌دهد.

به گزارش تابناک ورزشی، آنچه در نامه‌های ارسالی خطاب به حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون و رعایت نشدن جزئیات انتخاب مهدی محمدنبی به‌عنوان سرپرست دبیرکلی پنهان شده، ردپای یک فرد ایرانی است که در یک نهاد بین‌المللی حضور دارد، فردی که مخفف نام او در بالای نامه ارسالی دیده می‌شود. این نام مخفف.V.K است و کنار نام مخفف دبیرکل AFC ویندسور جان (W.J) دیده می‌شود، در واقع گفته می‌شود این فرد ایرانی پیش‌نویس نامه را تهیه و تنظیم کرده است.

آنچه در این جریان جلب توجه می‌کند، دو نامه‌ای است که از سوی AFC ارسال شده است و آن‌ها با انتخاب نبی به‌عنوان سرپرست دبیرکلی مخالفت کرده‌اند. ارجاع آن‌ها به رسانه‌های داخلی و مصاحبه هدایت ممبینی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مبنی بر تشکیل نشدن جلسه هیئت رئیسه برای انتخاب دبیرکل بوده است، اتفاقی که این سؤال را ایجاد می‌کند، چرا با وجود مصاحبه ۱۶ ماه پیش ممبینی مبنی بر غیرقانونی بودن انتخاب ابراهیم شکوری به‌عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون و گزارش چندین باره رسانه‌ها در این باره، AFC یک بار هم ایرادی به این انتخاب نگرفت؟ آیا پاسخ غیر از این است که هدفی پشت این جریان قرار دارد؟

فرد ایرانی که نامه‌اش خطر تعلیق فدراسیون را بالابرد

در این بین بررسی و مقایسه انتخاب شکوری و نبی هم می‌تواند ما را به پاسخ نزدیک‌تر کند؛ در انتخاب شکوری به‌عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون نه جلسه هیئت رئیسه‌ای برگزار شد، نه مصوبه‌ای بود و نه این فرد شرایط دبیرکلی را طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال داشت، این در حالی است که فدراسیون فوتبال برای انتخاب نبی مصوبه ارائه کرده و هرچند نبود نام ممبینی سؤال ایجاد می‌کند، اما سرپرست جدید دبیرکلی فدراسیون شرایط دبیرکلی را دارد و قرار است برای انتخاب او به‌عنوان دبیرکل قطعی، جلسه‌ای در هفته پیش‌ِرو با حضور اعضای هیئت رئیسه برگزار شود، اتفاقاتی که در زمان سرپرستی غیرقانونی شکوری به هیچ وجه رخ نداد و هیچ‌گاه شاهد ارسال نامه‌ای از سوی AFC نبودیم. یکی از دلایلی هم که جلسه هیئت رئیسه درباره انتخاب نبی برگزار نشد، بحث شیوع ویروس کرونا بوده که شرایط برگزاری جلسات را دشوار کرده است.

ارتباط این فرد ایرانی که مخفف نام او در نامه‌های ارسالی به فدراسیون فوتبال به چشم می‌خورد، با برخی نفرات در فدراسیون فوتبال، اهدافی را به‌دنبال دارد، اهدافی که تعلیق یکی از آنهاست. اگرچه همان‌طور که روز گذشته نوشتیم اتاق فکری برای تعلیق فوتبال ایران تشکیل شده است، اما در این ماجرا بعید به‌نظر می‌رسد طراحی آن‌ها به نتیجه‌ای برسد چرا که انتخاب نبی به‌عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون بوده و او هنوز به‌عنوان دبیرکل قطعی انتخاب نشده و قرار است در جلسه پیش‌ِروی هیئت رئیسه نهایی شود. از طرفی رعایت جزئیات و مسائل داخلی این‌چنینی طبق اساسنامه به‌عهده هیئت رئیسه است و ورود AFC به چنین مسئله‌ای خود شائبه ایجاد می‌کند.

به همین دلیل به‌نظر می‌رسد هم ایراد گرفته‌شده AFC به انتخاب نبی که در جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال قطعی و نهایی خواهد شد و هم نقشه برخی افراد که به‌دنبال منافع شخصی هستند، برای تعلیق فوتبال ایران، پوچ باشد. این‌که چرا کنفدراسیون فوتبال آسیا باید خود را وارد مسائلی کند که منافع عده‌ای خاص با آن گره خورده است جای سؤال دارد اگرچه خبر‌های موثق حکایت از این دارد که «V.K» با یکی از اعضای فدراسیون دوستی و رفاقتی دیرینه دارد و نامه‌های AFC بر پایه همین موضوع برای فدراسیون فوتبال ایران ارسال شده است، در واقع در ابتدا ترکیب دو ایرانی چنین شرایطی را رقم زده اگرچه برخی عناصر و افراد خاص دیگر هم از این ماجرا استقبال می‌کنند و خواهان ایجاد مشکل و بحران برای فوتبال ایران هستند و آن‌ها هم در این زمینه کم نگذاشته‌اند.

فرد ایرانی که نامه‌اش خطر تعلیق فدراسیون را بالابرد

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۱
حامدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
سلام، فوتبالی که کلا تشکیل شده از درگیری، هتاکی، هزینه های بی حد و حصر، آبروریزی در فیفا به دلیل پرونده های متعدد، ناهنجاری ها، رفتار نامناسب بازیکن با داور و ....و....نبود آن بهتر است....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
انشالله که شاهد تعلیق فوتبال ایران باشیم... از داخل که قرار نیست جلوی فساد سیستماتیک در فدراسیون گرفته بشه پس چه بهتر که درش گل کرفته بشه و کل فوتبال تعلیق بشه!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
تیتر مطلب اینه :
V.K کیست و در کنفدراسیون آسیا چه کاره است؟
فرد ایرانی که نامه‌اش خطر تعلیق فدراسیون را بالابرد

کجای متن بهش جواب داده شده ؟ هیچ جا ! یه مطلب سرکاری ! صد رحمت به روزنامه های زرد که دو دهه پیش دوره میدون انقلاب میفروختن !
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
تو بازار کفاشها دنبالش بگرد.
امین بدیعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
از این (( V.K )) ها در ایران کم نداشته ایم اسم اینها را نمی شود جاسوس دوجانبه گذاشت ، ستون پنجم دشمن ، خودفروخته های بی وطن که برای ایجاد مشکل برای این مردم از هیچ تلاشی فروگذار نیستند ! اگر در دفعات پیش با این خائنین بدرستی برخورد شده بود شاهد تکرار ماجرا نمی بودیم !
ناشناس
|
-
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
ردپای منافقین در همه جا دیده میشه
کشور در چنگال منافقین افتاده
زودتر بکشید همه منافقین را
مخاطب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
از ته قلب برای AFC جهت تعطیل کردن این لانه ی فساد ( کل سیستم فوتبال در ایران ) آرزوی موفقیت می کنم ای کاش شخصا می تونستم در این راه کمکی انجام بدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
یه کلام، بیت المال رو اینقدر حروم فوتبال نکنین، بخدا حق الناس این مردمه...
ناشناس
|
-
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
K مثل کفش یا کفاش یا کفش فروش ....
دبیر یکی از هیات فوتبال استانهای کشور
|
United States
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
ابتدا اینکه گویا نویسنده این مقاله نمی داند مطابق اساسنامه فدراسیون:

1- انتخاب دبیرکل اساسا هیچ ربطی به هیات رییسه ندارد و هیأت رییسه فوتبال در انتخاب دبیرکل نقشی ندارد.

2- مهدی محمدنبی از مدیران با سابقه و کاربلد فوتبال ایران است.. من نمی دانم پس بلاخره چه کسی باید دبیر فدراسیون شود که ما ملت یک مدتی بگذاریم تا طرف کار کند و حداقل بعد از یک مدت زمان معقول انتقاد کنیم.
قطعا کارنامه نبی بسیار قابل قبول است و در قیاس با سایرین بسیارهم عالی کار کرده است.
meti
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
خدا خیرش بده، فوتبال الکی که هیچ حساب کتابی نداره ئ پولش تو جیب کس دیگه میره دعواش و کل کلش برا مردمه نباشه بهتره
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سامانه سعدی غلامرضا تاجگردون اعتبارنامه نمایندگی کاظم دلخوش حسین محمد صالحی