بازدید 19156
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون هالک بانک ترکیه از اتهام نقض تحریم ایران تبرئه شد، داوجونز سقوط کرد؛ وحشت آمریکا از طولانی‌تر شدن پاندمی، افزایش قیمت طلا و کاهش دوباره قیمت نفت، احتمال حضور آمریکا در مذاکرات روسیه و عربستان بر سر قیمت نفت، مذاکره صندوق بین‌المللی پول با مقامات ایران برای اعطای وام و میزان کاهش مصرف بنزین در تهران را در بر دارد.
کد خبر: ۹۶۹۶۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰ 02 April 2020

دستور تلفنی رئیس جمهور به وزیر اقتصاد: واگذاری شرکت‌ها و دارایی‌های دولت از طریق بازار سرمایه/ تداوم سقوط بازار‌های سهام اروپا و آسیا در سایه پاندمی کرونا/ پولدارترین افراد دنیا به تفکیک کشورتابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون هالک بانک ترکیه از اتهام نقض تحریم ایران تبرئه شد، داوجونز سقوط کرد؛ وحشت آمریکا از طولانی‌تر شدن پاندمی، افزایش قیمت طلا و کاهش دوباره قیمت نفت، احتمال حضور آمریکا در مذاکرات روسیه و عربستان بر سر قیمت نفت، مذاکره صندوق بین‌المللی پول با مقامات ایران برای اعطای وام و میزان کاهش مصرف بنزین در تهران را در بر دارد.

تماس تلفنی رئیس جمهور با وزیر اقتصاد

حسن روحانی، رئیس جمهور در تماس تلفنی با وزیر اقتصاد، با اشاره به استقبال مردم از بازار سرمایه، بر تسریع در واگذاری شرکت ها و دارایی های دولت و همچنین فروش اموال مازاد بانک ها، با استفاده از ظرفیت این بازار در سال جهش تولید تأکید کردند. رئیس جمهور در این تماس تلفنی ضرورت همکاری جدی دستگاه های ذی مدخل در تسهیل و تسریع انجام امور گمرکی بویژه در بنادر کشور را مورد تأکید قرار داده و تدوین برنامه عملیاتی در این زمینه را خواستار شدند.

هالک بانک ترکیه از اتهام نقض تحریم ایران تبرئه شد

بلومبرگ: دادگاه منطقه‌ای فدرال منهتن در نیویورک آمریکا، هالک بانک ترکیه را از اتهام نقض تحریم‌های ایران تبرئه کرد. این بانک پیشتر متهم شده بود در راستای دور زدن تحریم ایران و فروش میلیارد‌ها دلار نفت به ایران کمک کرده است. رسیدگی به این پرونده ماه‌ها در آمریکا طول کشید و هالک بانک به کلاهبرداری، پولشویی و توطئه متهم شده بود. آمریکایی‌ها مدعی بودند که هالک بانک در انتقال ۲۰ میلیارد دلار از پول نفت صادراتی ایران مشارکت داشته است و پیشتر یکی از مقامات ارشد این بانک در آمریکا دستگیر شده بود. رضا ضراب، تاجر ایرانی تبار ترکیه‌ای هم که در سال ۲۰۱۸ به جرم پول شویی در این باره دستگیر شده بود، به جرم خود اعتراف کرد و علیه مدیر عامل دستگیر شده هالک بانک در آمریکا شهادت داد. به نقل از فارس؛ پیش از برگزاری دادگاه ترکیه حدود یک سال تلاش کرد تا آمریکایی‌ها را بر آن دارد که از ادعای خود علیه این بانک دولتی ترک صرف نظر کند.

داوجونز ۹۰۰ واحد سقوط کرد / وحشت آمریکا از طولانی‌تر شدن پاندمی

در حالی که نگرانی‌ها در مورد تعطیلی طولانی‌تر اقتصاد آمریکا به علت ویروس کرونا تشدید شده بود، وال‌استریت در اولین روز از سه ماهه دوم با یک سقوط سنگین روبه رو شد. میانگین صنعتی داوجونز ۹۷۳.۶۵ واحد یا ۴.۴ درصد سقوط کرد و در ۲۰۹۴۳.۵۱ واحد بسته شد. اس‌اندپی ۵۰۰ هم ۴.۴ درصد سقوط کرد و در ۲۴۷۰.۵۰ واحد به کار خود پایان داد. کامپوزیت نزدک با سقوط سنگین ۴.۴۱ درصدی به ۷۳۶۰.۵۸ واحد بازگشت. در آخرین ساعت معاملات روز چهارشنبه سقوط سهام آمریکا شدت گرفت و حتی سقوط شاخص داوجونز برای چند لحظه به ۱۱۰۰ واحد رسید.

افزایش قیمت طلا در بازار جهانی

در معاملات دیروز بازار جهانی فلزات گرانبها شاهد افزایش ۱۵.۳ دلاری قیمت طلا بودیم و هر اونس از این فلز ارزشمند ۱۵۹۲.۴ دلار به فروش رسید. قیمت کنونی نسبت به یک ماه گذشته ۳.۳ دلار و نسبت به یک سال گذشته ۳۰۵.۱ دلار بالاتر بوده است. قیمت دیگر فلزات گرانبها، اما در بازار منفی بود، به گونه‌ای که نقره با ۹ سنت کاهش ۱۳.۸۴ دلار در هر اونس داد و ستد شد. پلاتین هم یک دلار ارزان شد و ۷۲۲ دلار در هر اونس به فروش رسید. پالادیوم نیز ۳۶ دلار از قیمت خود را از دست داد و ۲۲۴۲ دلار در هر اونس به فروش رسید. به گزارش رویترز، رفتن سهامداران به سمت دارایی‌های ایمن‌تر نظیر طلا در سایه ترس از عواقب اقتصادی تداوم و گسترش شیوع ویروس کرونا از مهم‌ترین دلایل رشد قیمت طلا بوده است.

کاهش دوباره قیمت نفت در بازار جهانی

در معاملات دیروز بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۵.۵ درصد کاهش در قیمت معادل ۱.۴۷ دلار با قیمت ۲۴.۸۸ دلار به فروش رسید. قیمت نفت آمریکا هم ۱.۸۶ درصد کاهش یافت و ۲۰.۱ دلار قیمت گذاری شد.

کاهش دوباره قیمت نفت در بازار جهانی

در معاملات دیروز بازار جهانی انرژی هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۵.۵ درصد کاهش در قیمت معادل ۱.۴۷ دلار با قیمت ۲۴.۸۸ دلار به فروش رسید. قیمت نفت آمریکا هم ۱.۸۶ درصد کاهش یافت و ۲۰.۱ دلار قیمت گذاری شد.

دستور تلفنی رئیس جمهور به وزیر اقتصاد: واگذاری شرکت‌ها و دارایی‌های دولت از طریق بازار سرمایه/ تداوم سقوط بازار‌های سهام اروپا و آسیا در سایه پاندمی کرونا/ پولدارترین افراد دنیا به تفکیک کشور

احتمال حضور آمریکا در مذاکرات روسیه و عربستان بر سر قیمت نفت

رویترز ـ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: در صورت نیاز وی در مذاکرات بین روسیه و عربستان بر سر سقوط شدید قیمت نفت در بازار جهانی ـ که به دلیل جنگ نفتی بین این دو کشور و کاهش تقاضا به خاطر شیوع ویروس کرونا رخ داده است ـ شرکت می‌کند. ترامپ در این باره گفت: روسیه و عربستان در حال گفت و گو در این باره هستند و در صورتی که نیاز باشد، من هم در زمان مناسب به این گفت‌وگوها ورود خواهم کرد. ترامپ افزود: مذاکرات بسیار خوبی را با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در باره اوضاع قیمت نفت در بازار جهانی داشته است.

هشدار سناتور آمریکایی به عربستان به دنبال سقوط قیمت نفت خام

یک سناتور جمهوریخواه در آمریکا به عربستان هشدار داد، چنانچه نقشی سازنده در بازار نفت خام ایفا نکند، پیش نویس طرحی را برای خروج نیروهای آمریکایی از این کشور تهیه خواهد کرد. به گزارش تلویزیون الجزیره، «دن سالیون» گفت: در صورت تصویب این طرح از سوی نمایندگان، اگر عربستان برای ثبات بازار نفت اقدام سازنده‌ای نداشته باشد، خواستار بازگشت تمامی نیروهای آمریکایی و سامانه‌های دفاع موشکی از عربستان می شوم. وی تاکید کرد،  چنانچه عربستان تحرکی در این زمینه نداشته باشد، روابط راهبردی واشنگتن و ریاض دستخوش تغییر خواهد شد.

تداوم سقوط بازار‌های سهام اروپا و آسیا در سایه پاندمی کرونا

سی‌ان‌بی‌سی: پس از اینکه رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد، آمریکا باید منتظر دو هفته بسیار بسیار دردناک باشند و نرخ مرگ‌ومیر ویروس کرونا در این کشور به شدت بالا خواهد رفت، بازارهای سهام جهان به سقوط سنگین خود ادامه دادند. شاخص پن یوروپین استاکس ۶۰۰ اروپا ۳.۴۰ درصد سقوط کرد. داکس آلمان با سقوط سنگین ۳.۸۵ درصدی روبرو شد، در حالی که فوتسی انگلیس ۳.۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داد و کاک فرانسه ۴.۱۶ درصد پایین آمد. فوتسی میلان ایتالیا هم امروز ۲.۱۶ درصد افت کرد. در بازار آسیا گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۱.۱۶ درصد پایین آمد، در حالی که نیکی ژاپن ۴.۵ درصد سقوط کرد. در بازار چین به دنبال انتشار داده‌های اقتصادی قدرتمند، افت سهام محدود شد و شاخص کامپوزیت شانگهای ۰.۵۷ درصد پایین آمد. هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ با سقوط ۲.۱۹ درصدی روبه رو شد. ای‌اس‌اکس استرالیا بر خلاف بازارهای جهان ۳.۵۸ درصد رشد کرد، در حالی که کوسپی کره‌جنوبی هم با سقوط سنگین ۳.۹۸ درصدی روبه رو شد. /مهر

مذاکره صندوق بین‌المللی پول با مقامات ایران برای اعطای وام

صندوق بین المللی پول از برقراری تماس با مقامات ایران در خصوص درخواست این کشور برای بهره‌مندی از کمک مالی این نهاد جهانی به منظور مقابله با آثار ناشی از شیوع ویروس کرونا خبر داد. به گزارش ایبِنا از رویترز، ایران به عنوان خسارت دیده‌ترین کشور خاورمیانه از کرونا، از صندوق بین المللی پول درخواست دریافت ۵ میلیارد دلار از محل بودجه اضطراری این نهاد کرده است. براساس اظهارات «جهاد آزور» مدیر صندوق بین المللی پول در خاورمیانه و آسیای مرکزی در یک نشست آنلاین، این نهاد جهانی برای آگاهی از نیازهای ایران به منظور به جریان افتادن اقدامات لازم، در حال مذاکره با مقامات این کشور است.

میزان کاهش مصرف بنزین در تهران

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران گفت: میزان مصرف بنزین در تهران نسبت به قبل از فروردین ۵۰ درصد کاهش یافته است. ابراهیم توسلی در گفت و گو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت میزان مصرف بنزین در تهران، اظهار کرد: در حال حاضر میزان مصرف بنزین در تهران زیر ۱۰ میلیون لیتر در روز است که این عدد نسبت به گذشته کاهش محسوسی نشان می دهد. وی در خصوص میزان مصرف سی ان جی در تهران نیز اظهار کرد: میزان مصرف این فراورده نفتی در تهران حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد نسبت به قبل از فروردین کاهش یافته است که علت این مساله می تواند کاهش تردد خودروها در سطح شهر باشد. مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران با تاکید بر اینکه مشکلی برای تامین فراورده های نفتی در تهران وجود ندارد و تمام مخازن پر هستند، تصریح کرد:  شایعاتی که در مورد تعطیلی جایگاه ها اعلام می شود، صحت ندارد و اکنون هیچ مشکلی برای تامین فراورده ها در تهران نیست.

آمریکا جایگاه بزرگترین تولیدکننده نفت را از دست می‌دهد

متخصصان انرژی می‌گویند با سقوط قیمت نفت، افت تقاضا و سقوط سرمایه‌گذاری‌ها، امسال آمریکا قطعاً جایگاه خود به عنوان تولیدکننده شماره ۱ نفت در جهان را از دست خواهد داد. جایگاهی که به دست آوردن آن کار آسانی نبوده است. در حالی که هر روز شهرهای بیشتری در جهان به علت ویروس کرونا قرنطینه می‌شوند و جنگ قیمت نفت بین عربستان سعودی و روسیه همچنان ادامه دارد، قیمت‌های نفت بیش از ۶۵ درصد تا به اینجای سال سقوط کرده‌اند. این اهمیت بسیار بالایی برای سیاست خارجی آمریکا دارد چرا که این کشور سال‌ها امنیت انرژی را به امنیت ملی خود پیوند زده است. دن یارگین، متخصص انرژی و معاون آی‌اچ‌اس مارکیت، می‌گوید: اگر قیمت‌های نفت همین طور پایین بمانند ما شاهد سقوط شدیدی در تولید نفت آمریکا خواهیم بود. این کشور دیگر تولیدکننده شماره ۱ جهان نخواهد بود. در سال ۲۰۱۸ به لطف شکوفایی صنعت نفت شیل، آمریکا با پشت سر گذاشتن روسیه و عربستان سعودی به برترین تولید کننده نفت جهان تبدیل شده بود.

پولدارترین افراد دنیا به تفکیک کشور

در میان ده ثروتمند جهان، شش آمریکایی هستند. این کشور به همراه چین، بیشترین تعداد ثروتمندان جهان را دارند، به گونه ای که پیشتر نیز بیزینس اینسایدر اعلام کرده بود، بیش ۱۸.۵ میلیونر درآمریکا و بیش از ۴.۵ میلیونر در چین وجود دارد.

در ادامه با ثروتمندترین افراد هر کشور تا پایان مارس ۲۰۲۰ آشنا می‌شوید؛

استرالیا

ثروتمندترین شخص: جینا راین هارت

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: ۸۸

میزان ثروت تا پایان مارس: ۱۳.۷ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: معدن

اتریش

ثروتمندترین شخص: دیتریش ماتشیتس

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: ۴۸

میزان ثروت تا پایان مارس: ۱۹ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: برند نوشیدنی ردبول

کانادا

ثروتمندترین شخص: دیوید تامسون

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا مارس: ۲۶

میزان ثروت تا پایان مارس: ۳۳.۳ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: رسانه

چین

ثروتمندترین شخص: ما هواتنگ

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: ۱۷

میزان ثروت تا پایان مارس: ۴۳.۲ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: مدیر تنسنت

فرانسه

ثروتمندترین شخص: برنارد آرنو

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: ۳

میزان ثروت تا پایان مارس: ۹۱.۶ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: برند لوئی ویتون

آلمان

ثروتمندترین شخص: کارل آلبرخت

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: ۲۴

میزان ثروت تا پایان مارس: ۳۴.۹ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: خرده فروشی

هنگ کنگ

ثروتمندترین شخص: لی شائو که

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: ۲۹

میزان ثروت تا پایان مارس: ۲۶.۹ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: ساخت و ساز

هند

ثروتمندترین شخص: موکاش آمبانی

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: ۲۰

میزان ثروت تا پایان مارس: ۳۹.۹ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: پتروشیمی

ژاپن

ثروتمندترین شخص: تاداشی یانای

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: ۴۱

میزان ثروت تا پایان مارس: ۲۱.۳ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: برند یونیک لو

روسیه

ثروتمندترین شخص: ولادمیر پوتانین

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: ۳۸

میزان ثروت تا پایان مارس: ۲۲.۵ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: فلزات

ترکیه

ثروتمندترین شخص: مراد اولکر

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: ۴۰۸

میزان ثروت تا پایان مارس: ۴.۵ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: صنایع غذایی

انگلیس

ثروتمندترین شخص: برادران هندوجا

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: ۱۱۰

میزان ثروت تا پایان مارس: ۱۲.۳ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: مختلف

آمریکا

ثروتمندترین شخص: جف بزوس

رتبه در بین ثروتمندترین افراد جهان تا پایان مارس: ۱

میزان ثروت تا پایان مارس: ۱۱۶.۹ میلیارد دلار

زمینه فعالیت: مدیرعامل آمازون

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۹
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
به نظر شما تا کی می تونیم مردم رو به موندن توی قرنطینه وادار کنیم؟ با این اوضاع اقتصادی و هزینه‌های بالای زندگی مخصوصا تو شهرهای بزرگی مثل تهران تا کی می شه بدون درآمد زندگی کرد یا بهتر بگم زنده موند؟ یک کارگر روزمزد، یک کارگر رستوران، یک دستفروش، یک مغازه دار، یک کارمند شرکت خصوصی و ... اینا که کارمند دولت نیستن که بشه براشون حقوقی ریخته بشه، پس مطمئنا مجبورن برن سر یه کاری تا درآمدی داشته باشن و از گرسنگی نمیرن کرونا پیشکش
پاسخ ها
هرچی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
اون موقع که کاسب جماعش جنس های قدیم و جداشدن را به نرخ روز دلار حساب میکرد و مینداخت به کارمندی که به حقوقش 200 هزار اضافه شده بود،حالا بشینه توی خونه تا بفهمه نداری کارمند اون موقع چه جوری بود. از قدیم گفتن چوب خدا صدا ندارد
اون موقع که سرمایه تون 3 برابر شد و کارمند حقوقش همون بود را یادتون بیارید و حالا ناله کنید.
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
:نمی دونم از کجا می نویسی، اما با توجه به مثبت ها
ماموریت دو سه ماهه حمله به دولت و نظام به خاطر قرنطینه نکردن. تا تمام کاسبی ها تعطیل بشه
ماموریت بعدی تا کی می خواد وضع ادامه پیدا کنه. مردم از گرسنگی می میرند ا
ناشناس
| - |
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
اکثر خوانندگان این سایت عزیزان دلال پوشاک و مسکن و اکثرا افراد بیکار هستن مشخص شد از همین کامنت و تعداد افراد موافق
ناشناس
| Germany |
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
حق داری
کشور های دیگر به جردم بیکار و یا کار از دستداده دارند از جیب حقوق می پردازند و ما در فکر فروش ته مانده های ثروت ملی از جمله اموال بانکها به بخش خصوصی هستیم!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
اگر دولت، مردم و کسانی که اینجا کامنت میگذارند، انصاف را رعایت نکنند، سخت پشیمان خواهند شد. شمایی که دلت برای اون کارگر روزمزد نسوزه بدان که آثار این بی توجهی دامن شما را خواهد گرفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
پولدارترین فرد دنیا منم که تو اجاره خونه و خرج خونه موندم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
به علاوه در حفظ جانمان نیز موندیم!
نمی دانیم هفته دیگر زنده ایم یا نه!

البته همه ما چون برای جانمان و سلامتی پول ندادیم و زحمت نکشیدیم قدرش را نمی دانیم
ع ع
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
ایران را نگفتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
چرا اموال مازاد ادارات دولتی فروخته نمی شه ؟؟
اغلب دولتی ها و خصولتی های خاص از جمله وزارت نفت و دادگستری و وزارت کشور و مخابرات هتل ها و مهمانسراهای بزرگ در اغلب شهرهای توریستی ایران برای استفاده ی کارمندان خود دارند
علاوه بر هزینه ی استهلاک و نگهداری و تعمیرات و حقوق پرسنل و .... شام و نهار و صبحانه ی مجانی برای استفاده کنندگان سرو می شه
چند درصد مردم ایران کارمند دولت و یا ارگانهای و نهادهای خاص هستند که این همه تبعیض وجود داره
اگر نوار ساحلی شمال ایران را بررسی کنید اغلب جاهای مرغوب توسط همین دولتی ها تصاحب شده و ویلاها و استراحت گاههای لاکچری ساخته شده که صرفا برای کارمندان همان اداره کاربرد داره ولی خرجش از بیت المال در میاد
مردم عادی اگه بخوان برن مسافرت باید دست در جیب خود کنند و هزینه ی هتل ها و رستورانهای گران قیمت بپردازند یا در اطراف یک دستشویی عمومی در پارک چادر بزنند و روی پیک نیک غذا درست کنند
ولی کارمندان دولت چمدان می بندند و به خرج بیت المال سالی چند بار می روند تفرج !
بیخود نیست همه سر و دست می شکنند که کارمند دولت باشند
هم امنیت شغلی دارند هم حقوق به موقع هم بهره وری افتضاح هم امکانات لاکچری
کل مملکت حتی کارگر بدبخت مالیات می دن که حضرات دولتی لوکس زندگی کنند
تابناک سانسور نکن
تبعیض بی دلیل باید رفع بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
عزیز دل خودتان گفتید و خودتان هم خندیدید،من کارمند دولتم،با مدرک مهندسی متالورژی،بیست و دو سال سابقه دارم،دریافتیم هم حدود پنج و نیم میلیونه،این امکاناتی که فرمودید،سهمیه ی سالانه داره،با احتساب هزینه ها که از فیش حقوقی کم میشه،مالیات هم میدم،دستم هم تو جیب بیت المال نیست،اون وقت که دلار یه تکونی می خوره و یا بنزین گرون میشه،راننده وانتهای سر چهار راه ،از صبح فردا کرایه هاشون را با قیمت دلار جدید،تنظیم میکنند،فروشندگان،صاحب خونه ها ،مکانیک ها،و همه ی مشاغل خدماتی بی خود یا با خود میذارن رو قیمتها که مبادا یه وقت ضرر نکنن،کارمند جماعت یه افزایش حقوق سالیانه داره که به لطف بی تدبیری مدیران،همیشه کمتر از نرخ سالیانه ی تورمه،در حالیکه قانون به صراحت میگه افزایش حقوق باید برابر نرخ تورم سالیانه باشه،پس اون که همیشه هشتش گرو نهه،کارمند جماعته،،بنده اگه این سالها سیگار میفروختم هم ،همین هشتاد متر آپارتمان و این ۲۰۶ که دارمو،داشتم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
آخر در این اوضاع فلاکت اقتصادی ، چه کسی پول دارد
که بیاید ساختمانهای بانکهای ورشکسته را بخرد ؟
پاسخ ها
ع ع
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
اموال ضبط شده از طاغوت که در اختیار نهاد ها قرار دارد بفروشند که هم به خزانه دولت و بیت المال بر می گردد و خرج خود مردم می شود
ناشناس
| Russian Federation |
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
خب معلومه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
وقتی قیمت مسکن یک جهش 30 درصدی رو داره تجربه می کنه، چرا که نه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
ای وای اموال بانکها هم از دستمون رفت ،خوب معلومه بی کی میفروشن،به نور چشمی هاشون میفروشن،آنهم به سمن بخس.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
بانکهای دولتی به بانکهای خصوصی میفروشند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
ثمن
ناشناس
|
Japan
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
ثروتمندماکیه!؟همه که ماشالله ساده زیست هستن !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
همه بورسهای دنیا همچنان درحال سقوط هستند بورس نورچشمی ایران همچنان روزانه ۱۰-۲۰ هزارواحدرکوردمیزند خخخخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
چرا ناراحتی ؟؟
سقوط کنه یه عده به خاک سیاه بنشینن دل شما دلال دلار و سکه خنک می شه ؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
رشد بورس ایران ناشی از فشار تورمی و رشد دلار و طلا است و لا غیر
در حقیقت بورس ایران رشد نکرده و نمیکنه ، فقط قیمت های سهام با قیمت دلار خودشان را هماهنگ میکنند
ناشناس
| United States |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
جواب ۱۳۰۱: اصلا بورس ایران ربطی به رشد دلار ندارد
چگونه است بورس هر روز الکی باد میشود مربوط به دلار میشود ولی اقای همتی دلار را پارسال دستوری اورد پایین باز بورس گران شد هر روز؟؟؟؟؟؟
نرخ تغییر قیمتی دلار پارسال ۱۵ درصد بوده منتهی بورس ۵۰۰ درصد این دو تا عدد را با هم مقایسه کنید ببینید به چه نتیجه ای میرسید.بورس و پتروشیمی ها اگر به نرخ جهانی است که الان قیمت جهانی نفت افتاده و باید سهام های پتروشیمی ریزش وحشتناک کند ایا میشود؟؟؟؟؟؟؟
بورس بازی همان دلالی است و با بازارهای موازی ان هیچ تفاوتی ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
چون همه مشاغل خوابیده و اینده ای هم برای ان متصور نیست مردم پولشان را وارد بورس می کنند والله سهام شرکتی که خودش تو حقوق پرسنل اخر سال مانده و داره تو بورس بالا می رود هیچ توجیهی ندارد با بهبود شرایط از اردیبهشت ماه شروع خروج از بورس شروع میشود و کلی ریزش خواهد کرد چون تازه بحران اقتصادی بعد از کرونا شروع میشود و تا پاییز ادامه خواهد داشت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
به۱۳:۰۱
وقتی رکودمطلق حکفرماست وهمه بتگاههای تولیدی وخدماتی ورشکسته وتعطیل هستند چهارتا ماشین الات زنگ زده چه ارزش دلرند که بورس بخاطرانها رشدکند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
این معجزه عددسازیه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
در اینکه سهامدارن بورس بزودی به خاک سیاه مینشینند شکی نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
بورس ایران باهمه دنیا فرق داره دست سازه !!!
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
با اين كارها مشكلات مردم حل نميشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
نتیجه بعضی موضع گیریهای ضعیف والتماس برای برداشتن تحریمها
ترامپ: ایران حاضرایت برای مذاکره وتوافق بمیرد !!!
ناشناس
|
-
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
دولت تو خالی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
تو ایران ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
خاوری رفته با پرچم یه کشور دیگه داره بازی میکنه، اگه نه ما الان صدر جدول بودیم!
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
سلام خدمت هم وطنان نوه بنده 12 ساله بيماري خوني صعب العلاج دارد ديرور داماد بنده چند بار به من زنگ زد وگفت فقط خواستم حالتان را بپرسم من هم شك كردم زنگ زدم به دخترم با گريه گفت پول دواي بچه را نداريم شوهرم چند بار به شما زنگ زده وخجالت كشيده پول بخواهد با اين وضعيت خانه نشيني چطور خرج مخارج قشر پايين تامين خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
خداوند بزرگ شفاشون بده
مسوولین و دست اندر کاران گوش فرا دهید این صدای هم وطن توست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
خدایا من را بکش که شاهد چنین نوشته هایی نباشم،فقط خواهش میکنم سریع و بدون درد میخوام بمیرم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
در این شرایط حداقل دستمزد پزشکی رو برای این افراد رایگان یا به تعویق بیاندازند
شایسته
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
سلام من یه موسسه می شناسم که در این موارد کمک میکنه. چچوری می تونم بهتون اطلاعاتشو بدم ؟
علي
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۶
دوست عزيز هم وطن تشكر از شما وديگ دوستان منظور بنده از اظهار مشكل نوه مريضم كمك خواستن نبوداگر پدرش بتواند كار كند تا حدودي مشكلشان حل ميشود روز مزد هستند وكار ساختماني هم خوابيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
الآن که بورس های کل کشورهای جهان بطور مدام با سر و کله دارن میان پایین بهترین فرصت طلایی برای قدرتمندترین و واقعی ترین بورس جهان یعنی بورس ماست که با روزی سی میلیون واحد رشد شاخص ، قله هیمالیا رو هم فتح و پس از اون با عبور از منظومه شمسی کرات و کهکشانها رو هم فتح کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
هر چی مصیبته توی این کشور از سر این بانک هاست
براحتی و بدون دردسر با بهره ۱۸ درصدی پوست ملت رو می کنن و تهش میشه املاکی که حاصل همین سودهاست
تا کی باید این وضعیت ادامه پیدا کنه.ملت با این ساختار بانکی هر روز بدبخت تر و بیچاره ترند
ربای بانکی مساوی با مرگ بی صدای مردم بدبخت
افزایش فاصله طبقاتی مردم بدلیل بلوکه بودن بالاترین گردش مالی در بین بانکی های عزیز
تا کی باید خواب باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
اموال ما زیاد بانک ها دولتی یا خصوصی اگر دولتی لطفا اول لیست بدهید اگر خصوصی دولت نمی تواند دخالت کند
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
کاش این اطلاعات را در یک جدول وارد می کردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
تشخیص و اعلام ثروتمندترین فرد در ایران چه مشکلی دارد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
چه دلیلی برصحت و دقت در لیست ادعایی ثروتمندترین های فوق وجود دارد؟ همچنین با چه هدفی این لیست اعلام می شود؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
پس ثرکتمندن ترین آدم ایران کیست؟ چرا هیچ وفت آمار رسمی از میزان دارایی افراد د ایران منتشر نمی شود؟ مگر مالیت نمی دهند ویا دارایی ها یشان در بانک و املاک مشخص نیست؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
چرا پولدارترین فرد در ایران هیچ وقت گفته نمیشه؟ این موضوع رو که هم بانک مرکزی میدونه هم اداره مالیات. چرا ما حتی در این مورد هم این قدر غیر شفاف هستیم.
مهدوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
پولدارترین افراد دنیا به تفکیک کشور
پس ایران چی؟
-
نفت گران میشود، ارزش ریال بایینتر می‌آید.
نفت ارزان میشود، ارزش ریال بایینتر می‌آید.
ولی در هر صورت ثروت بادآورده برخی بیشتر و بیشتر می‌شود!!!
-
درآمد مردم به ریال و هزینه ها به دلار.
مردم باید درخواست کنند که حقوق و دستمزد به دلار پرداخت گردد. مثلا حداقل ماهی 2000 دلار و سپس مسولان هرچه دوست دارند با دلار بازی کنند.
ذبیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
تابناک ارجمند، ایران را در ارزیابی ثروتمندان قرار ندادید؟ اگر قرار می دادید 10 نفر اول از ایران بود!
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
ماموریت برخی مزدوران:
۱. چرا قرنطینه نمی کنید در سه ماه اول. بعد از سه ماه مردم با این اوضاع کاسبی از گرسنگی می میرند
۲. اعلام نرخ هر روز دلار. و تخریب بورس ایران تا نقدینگی ها به بورس نره
۳. تمسخر و منفی بافی در مورد وضعیت بهداشت ایران، در حالی که بهداشت جهانی ازش تمجید کرد
۴. گشت زدن در سخنان مسئولان و عیب جویی کردن از هر گوشه از سخنان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
بورس بای بای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
روحانی یک ماه پیش : تاشنبه همه چیز عادی میشه
روحانی امروز : شاید تا اخرسال کرونا درکشور بماند !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
پول چرک کف دسته تو فکر معنویات و لقا الله باشید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
بانکها فروش اموال واملاکشون حکایت همونه که می خواست مادرش را بفروشه گفتند این چه کاری می کنی گفت یک قیمتی روش میزارم که کسی نخره
عطائی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۴
بانک ها برای این که به توصیه رئیس جمهور ظاهرا عمل کنند اعلام مزایده می کنند ولی شرطی برای مزایده می گذارند که عملا کسی طالب خرید نباشد . وآن شرط این است که تا قبل از انتقال محضری بانک فروشنده حق انصراف دارد و می تواند پول برنده را مسترد کند ومعامله را به هم بزند !!!! کدام آدم عاقلی حاضره در چنین مزایده ای شرکت کند ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
من چندتا ملک ار بانک خریدم ولی همچین چیری که میگن نبوده مگه اینکه اقساط پرداخت نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
بافروش اموال مازاد بانکی نرخ مسکن به طرز وحشتناکی ریزش میکند من فکرمیکنم رییس جمهور از قیمت افسانه ای مسکن مطلع شده ودراین یکسال باقی نانده ریاستش میخپواهد جبران کند جهش قیمت مسکن را وقیمتهای مسکن سقوط کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
مدیریت کرونا درایران بسیارضعیف وبرمبنای روش «ببینیم چی میشه» هست !!!
حداقل بایدازهمان روزاول که انتشار کرونا علنی شد( نمیگم اززمان شیوع واقعی) اگر به هردلیلی نمیتونستید قم را قرنطینه کنید براحتی میتونستید بااعلام جریمه سنگین جلوی مسافرت میلیونهانفررادرایام عیدبگیریدولی بجای اینگونه اقدامات همه چیزراانکارکردید و امیدواریهای کاذب دادید
مقابله بابحران بزرگی مثل کرونا باید سیستماتیک وهمه جانبه وقاطع انجام بشه نه مقطعی ونمایشی !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۵
بانک ها و کارتل های اقتصادی همچنین بالانشینان و قدرتمداران که از تحریم و برجام و دلار ثروت اندوزی کردند. در حال حاضر خودشان باید ثروت های غارت شده را به ملتی که الان به حال نزار افتاده برگردانند پیش از ان که قهر خدا و طبیعت و روزگار برگرداند. هرکس در هر مقام و لباسی هست باید به داد ملت برسد..یدالله فوق ایدیهم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ونزوئلا نماز عید فطر عید فطر فطریه غیزانیه نفت ونزوئلا صدیقه کیانفر