میرسلیم در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور؛
چرا با وجود تأکید و التماس مسئولان و پزشکان بیمارستانهای پذیرای مبتلایان و پرستاران از جان گذشته بر ضرورت در خانه ماندن و شکستن زنجیرۀ سرایت کرونا ، اجازه دادید درحدود 40% سال گذشته عده ای بی خیال دست به سفرهای بین شهری بزنند ؟ آیا غافل بودید که...
کد خبر: ۹۶۸۱۲۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۹ 25 March 2020
مهندس مصطفی میرسلیم منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم ضمن انتقاد از عملکرد دولت در مقابله با کرونا، این پرسش را مطرح کرد که چرا مردم 40 درصد سال قبل به مسافرت رفتند و دولت مانع از آن نشد؟
 
Image result for میرسلیم و روحانی
 
به گزارش «تابناک»، متن نامۀ سرگشادۀ مهندس میرسلیم به رئیس جمهوری بدین شرح است: 

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دکتر حسن روحانی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و با عرض تبریک فرارسیدن ماه شعبان المعظم ،

امروز پس از هفته ها انتظار خبر تعطیل کردن فعالیتهای اقتصادی را بجز تعداد اندکی که امور ضروری و تأمین مایحتاج اولیۀ عمومی را برعهده دارند ، از زبان جناب عالی شنیدم و این که باید دستورهای بهداشتی را با فرارسیدن موج دوم کرونا جدی بگیریم... این خبر مرا خوشحال کرد که نهایتا جناب عالی و دولت فخیمه تان به این نتیجه رسید ه ا ید که چاره ای جز اعمال محدودیت بر فعالیتها و اصرار بر حضور مردم در خانه ندارید ، و برایتان آرزو می کنم در اعمال این محدودیتها ی اجتناب ناپذیر موفق شوید و کرونا را مهار کنید؛ اما بسیار افسرده شدم از این که دیدم و شنیدم شما با آرامی و لطافت عاطفی از موج دوم کرونا یاد فرمودید، گویی راه گریزی از آن نبوده است و از خدای متعال می خواهم دولت محترم و در رأس آن جناب عالی را که فرماندهی کل مبارزه با کرونا را بر دوش گرفته اید و حتی تعطیلات نوروزی را در کاخ سعد آباد با تشکیل جلسات اضطراری هیئت وزیران بر خود حرام کرده اید، در تسلط بر این موج دوم کرونا پیروز فرماید. اما با افسوس فراوان چند سؤال در ذهنم به جولان پرداخته که لازم می دانم به استحضار جناب عالی برسانم:

1- چرا با شناخت تجربۀ کشور چین و هشدار جدی اولیۀ و زیر بهداشت، روزی که متوجه شدید دو نفر اول مبتلا به کرونا در قم شناسایی شده اند بلافاصله و دست کم با همین قیافۀ جدی امروزتان دستور نفرمودید بر آن شهر محدودیتهایی که ضرورت آن را امروز اعلام و ابلاغ فرموده اید اعمال شود و از اصطلاح قرنطینه که برخی دلسوزان بکار بردند سراسیمه شدید و آن را دون منافع میهنی تشخیص دادید و گذاشتید پنج هفته بگذرد و میهن عزیز ما گرفتار چنین مصیبتی شود ؟

2- چرا علی رغم توصیه های مسئولان بهداشتی و درمانی کشور اجازه دادید تجمع مردم برای خریدهای شب عید، در فروشگاهها و اماکن عمومی بدون اعمال محدودیت انجام گیرد و در نتیجه کشور ما را به نقطۀ اوج اول در ابتدای فروردین ماه برساند؟

3- چرا روشهای عادی را که در دولتهای سابق هم رائج بود بکاربردید نظیر اعلام اختصاص اولیۀ 60 لیتر بنزین اضافی (که بعدا مفتضحانه لغو شد) و افتتاح برخی بزرگراهها در اواخر اسفند و بحبوحۀ اوج گرفتن کرونا که همه حکایت از بی خبری نسبت به عواقب چنان تصمیمات و اخباری بر روحیۀ مردم می کند و مشوق آنها برای برنامه ریزی سفرهای نوروزی می شود؟ آیا این قبیل امور نشانۀ عدم درایت و تدبیر مناسب نیست؟

4- چرا با وجود تأکید و التماس مسئولان و پزشکان بیمارستانهای پذیرای مبتلایان و پرستاران از جان گذشته بر ضرورت در خانه ماندن و شکستن زنجیرۀ سرایت کرونا ، اجازه دادید درحدود 40% سال گذشته عده ای بی خیال دست به سفرهای بین شهری بزنند ؟ آیا غافل بودید که این بی مبالاتی زحمات گذشتۀ آن فداکاران جبهۀ مبارزه با کرونا و مردم اسیر در خانه ها را بر باد می دهد و موج دوم کرونا را بر سر ما فرود می آورد؟

5- تا کی می خواهید درمورد مسائل اساسی کشور طنزگونه با مردم صحبت کنید؟ آیا هفت سال فرصت خدمت برای شما و دولت فخیمه تان کافی نبود که نگذارید هفت خوان گمرک به هفتاد تبدیل شود؟ مگر گمرک جزو دستگاههای اجرائی دولت نیست ؟ آیا توقع دارید از جای دیگری دستی از غیب برون آید و کاری بکند؟ شما مسئولید و باید پاسخگو باشید و نه موعظه گر ! آیا نشستن در صدر هیئت وزیران را با جلوس بر منبر یکسان پنداشته اید؟ موعظه و نصیحت در جای خود بسیار خوب است اما برازندۀ جایگاهی که شما اشغال کرده اید اقدام مسئولانه و خدمت خستگی ناپذیر و بدور از تشریفات و تبلیغات است : خدمت به مردم و گزارش نتائج موفقیتهای واقعی تان به آنها و در صورت نیاز کمک طلبیدن از مردم برای یاری دادن به دولت و برون رفت کشور از بحران .

6- تا کنون بیش از 2200 نفر بنابر آمار رسمی ، در اثر کرونا در ایران جان باخته اند و قطعا بخشی از آن ناشی از مسامحه دولت شما است اما بدانید که آنچه به نام موج دوم یاد کرده اید و افرادی که در آینده به دلیل اوج گرفتن مجدد کرونا جان خود را از دست خواهند داد، تماما به عدم قاطعیت شما بر می گردد در حالی که بیش از یک هفته است از همراهی و همکاری ایثارگرانۀ دستگاههای عمومی و مردم نهادها و بویژه نیروهای نظامی و انتظامی برخوردارید !

7- تا کی می خواهید کار علمی و پژوهشی شناخت ویژگیهای ژنی این ویروس و مشابه آن را به عقب بیندازید ؟ چرا علی رغم پیشنهاد خیرخواهان دانشمند، دربارۀ تأسیس مرکز تحقیقات مقابله با تهدیدات زیستی تعلل می ورزید ؟ آیا باید چند بار از این نوع تهدیدات آسیب ببینیم تا دست به کار تحقیقات پیشرفتۀ و هماهنگ کردن اقدامات پراکنده ای که در این باره در کشور آغاز شده است باشیم؟

8- با توجه به گرفتاریهای متعددی که غیر از جنبه های بهداشتی و درمانی ، آثار بیماری فراگیر کرونا ، در زمینه های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و امنیتی و تقنینی و قضائی برای مردم ایجاد کرده است ، چرا تشکیل قرارگاههای موردی هر زمینه را تشکیل نمی دهید تا با استفاده از همۀ امکانات کشور به مصاف این بلیه بروید ؟ چرا با توجه به اهمیت موضوع ، رسیدگی به آن را به چند جلسۀ اضطراری دولت و چند تماس تلفنی نمایشی با استانداران محدود می کنید ؟
 
9- تا کنون فرصتهای ارزنده ای از دست رفته است بویژه فرصت بی نظیر تعطیلات نوروزی ، آیا نمی خواهید برای ضایع نشدن زحمات طاقت فرسا و خدمات بی بدیل کسانی که در این پنج هفته ایثار کرده اند قاطعیت به خرج دهید و جلو تخلفات افراد ولنگار را با تصمیاتی که ضمانت اجرائی دارند بگ یرید؟ اگر عمل نکنید باید پاسخگوی جانهایی که به هدر خواهند رفت باشید .

خدایا به برکت ایام الله ماه معظم شعبان به همۀ ما صداقت و اخلاص و شجاعت و جرأت عطافرما.

سید مصطفی میرسلیم
نمایندۀ منتخب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
بهش ایراد نگیرد مسئولین و مدیران ما اکثرا مرد بحران نیستند سیستم دولتی کلیشه پاراف نامه و بخشنامه و ... است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
حالا اون نهاد یادم نیست مجلس بود یا قوه قضائیه الان وظیفه قانونی و شرعیشه که فرد متخلف که اینجا رئیس جمهور هست رو برکنار کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مملکت مگه قانون نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
نامه سرگشاده فایده ای نداره
کیاء
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
با سلام .
احسنت ، حرف دلِ مردم بود و است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
دیروز ایرنا گذاشته ادارات دولتی بجز آنها که مستقیم با مردم سرکار دارند تعطیلند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
تحویل بگیر حسن جون! اینو چی میگی؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
شما هیچکدومتان مرد روزهای بحران نیستید حضرات اتوکشیده
پیراسته فر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
میرسلیم:آقای رئیس جمهور! چرا با وجود تأکید و التماس مسئولان و پزشکان بیمارستانهای…اجازه بیرون آمدنِ مردم ازخانه هارادادید(اعلام قرنطینه نکردید)؟…. قطعا بخشی از-جان باختگان کرونا- ناشی از مسامحۀ جناب عالی و دولت فخیمه تان است.*
جناب آقای میرسلیم!اولاً خدمتتان عرض کنم که «ستادملی مبارزه باکرونا»زیرنظررئیس جمهورانجام وظیفه می کنند،یعنی رهبریت آن ستاد را رئیس جمهور(روحانی)عهده داراست.
واما اگرفکرمی کنید با این طعنه زدنها وکنایه ها می توانیدرئیس مجلس (یازدهم) باشید،خیال باطلی است.
البته اینگونه قضاوتهای غیرمنصفانه،مسبوق به سابقه است، چندی پیش مصاحبه ای ازشما منتشرشدکه تهمتهایی به اولین حاکم شرع جمهوری اسلامی زده اید،بنظرمی رسدحافظه تاریخی تان دچارمشکل شده باشد(حاکم شرع ،منتخب معمارانقلاب بود وچیزی ازنگاه تیزبین امام عزیزپنهان نمی ماند).شماکه دردولت بنی صدرمسئولیت داشتید،آن موقع درسکوت بسربردید،بعدازسه دهه یادت آمدکه یک اتفاقاتی افتاده!.توصیه مابه شما این است که «اخلاص واخلاق» رااز همرزمان سابق تان(شهدای مؤتلفه ومرحوم عسکراولادی )بیاموزید.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
محمد باقر قالیباف مجلس یازدهم دریای کارائیب منطقه حفاظت شده خاییز سیروس مشفقی
آخرین اخبار