بازدید 47482
مهمترین خبرهای تیرماه 98؛
احمدی‌نژاد به ترامپ نامه نوشت!، ایران در منطقه بیشترین نزاع‌ها و برخورد‌های خیابانی را دارد، توضیحات یک وزیر درباره دخالت در پرونده دامادش!، پیغام آمریکایی‌ها پس از ساقط شدن پهپاد و پاسخ ایران، ترامپ دیگر شانسی برای بازکردن درب دیپلماسی با ایران ندارد، ٣٠ تا ۵٠ درصد اقتصاد ایران زیرزمینی است، افشای پرداخت حقوق ماهانه 160 میلیون تومانی در بانک سرمایه، آیا وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد باعث ردصلاحیت هاشمی در سال 92 شد؟...
کد خبر: ۹۶۷۷۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۰ 24 March 2020

مرور مهمترین اتفاقات و رویدادهای سالی که گذشت در ایام نوروز یکی از اتفاقات مرسوم در رسانه هاست که «تابناک» هم از این قاعده مستثنی نیست. در گزارش پیش رو مروری خواهیم داشت بر مهمترین اتفاقات چهارمین ماه سال 1398 یعنی تیرماه که در روزهای آغازین سال 99 پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت. همچنین در گزارش های جداگانه برای ایام نوروز خلاصه ای از مهمترین رویدادهای خبری و اتفاقات سال 98 را منتشر خواهیم کرد.

به گزارش «تابناک»، احمدی‌نژاد به ترامپ نامه نوشت!، ایران در منطقه بیشترین نزاع‌ها و برخورد‌های خیابانی را دارد، روایتی از صدور فرمان قتل شریعتی توسط آیت‌الله مصباح!، توضیحات یک وزیر درباره دخالت در پرونده دامادش!، افشای جزئیاتی از نامه‌نگاری اوباما به رهبرانقلاب، چقدر از حقوق‌های نجومی به بیت‌المال برگشت؟، پیغام آمریکایی‌ها پس از ساقط شدن پهپاد و پاسخ ایران، ترامپ دیگر شانسی برای بازکردن درب دیپلماسی با ایران ندارد، ٣٠ تا ۵٠ درصد اقتصاد ایران زیرزمینی است، افشای پرداخت حقوق ماهانه 160 میلیون تومانی در بانک سرمایه، آیا وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد باعث ردصلاحیت هاشمی در سال 92 شد؟، تائید بازداشت طبری از سوی دستگاه قضایی، نمایش عجیب شکاف طبقاتی با ویلاهای ۲۰۰ تا ۷۰۰ میلیاردی باستی هیلز، ماجرای فساد اخلاقی یک نماینده به روایت کدخدایی، آیت‌الله یزدی: برخی نمایندگان از وزراء رسما باج می‌گیرند، ستاره پرسپولیس سایت شرط بندی راه انداخت!، پای اموات به بورس باز شد و... مهمترین اخبار تیرماه 98 بود.

نامه احمدی‌نژاد به رئیس جمهور آمریکا

پنجم تیرماه سال 98، محمود احمدی نژاد، با ارسال نامه‌ای تحلیلی خطاب به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ضمن تشریح ویژگی‌های استثنایی، سابقه تاریخی و فرهنگ دیرینه ملت ایران، دولت آمریکا را از زورگویی و اعمال فشار‌های سیاسی و اقتصادی بر ملت‌ها و تشدید فضای تنش و درگیری در منطقه برحذر داشت. در این نامه تأکید شده که ملت ایران در طول تاریخ هرگز چشم طمع به منابع دیگران نداشته و هیچ گاه به سلطه اجنبی رضایت نداده است و شروط تحمیلی از ناحیه هیچ قدرتی را نیز نپذیرفته و نخواهد پذیرفت. احمدی نژاد، در این نامه تحلیلی و تاریخی که خطاب به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نوشت، ویژگی‌های ذاتی و استثنایی و سابقه تمدنی و فرهنگی ملت ایران را برشمرد و ضمن تأکید بر مقاومت تاریخی این ملت در برابر حاکمان زورگو، متجاوز و اشغالگر اجنبی، دولت آمریکا را از تداوم زورگویی و اعمال فشار‌های سیاسی و اقتصادی بر ملت‌ها و تشدید فضای تنش و درگیری در منطقه برحذر داشت. او همچنین به حفظ هویت، زبان، آیین، سنن و فرهنگ غنی و متعالی ایرانیان در گذر زمان و دفع حملات سنگین بیگانگان اشاره کرد و خطاب به رئیس جمهور آمریکا گفت: به خود آیید که شما در مقایسه با حاکمیت جهانی ایرانیان و مدیریت مقتدرانه و در عین حال انسانی، عادلانه و بشردوستانه کورش کبیر، علی رغم برخورداری از جنگ افزار‌ها و قوای نظامی هزاران بار قوی‌تر و مخرب‌تر، منطقاً و عملاً از چه جایگاهی برخوردارید و آگاه باشید که ملت فهیم و شریف ایران و نیز افکار عمومی جهان درباره منطق فکری و منش عملی شما چگونه قضاوت خواهند کرد.

ایران در منطقه بیشترین نزاع‌ها و برخورد‌های خیابانی را دارد

رحیمی جهان آبادی، عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی افزایش خشونت در جامعه و استفاده از سلاح گرم را ناشی از افزایش مشکلات اقتصادی و روند طولانی رسیدگی به پرونده‌های مربوط به قتل با سلاح گرم دانست. او در مصاحبه با خبرگزاری خانه ملت گفته است: «زمانی که قتلی با سلاح گرم اتفاق می‌افتد مجرم باید در اسرع وقت به سزای عملش برسد، اما متاسفانه به عنوان مثال در حوزه انتخابیه ام چندین سال است قتلی با سلاح گرم رخ داده، اما هنوز به پرونده مجرم رسیدگی نشده است.» جهان‌آبادی در ادامه، روند طولانی رسیدگی به پرونده‌های قتل را باعث جری‌تر شدن مردم عنوان کرده و افزوده است: «قطعا مردم وقتی ناتوانی و تعلل دستگاه قضا در رسیدگی به پرونده‌ها و اطاله دادرسی را ببینند به رفتار‌های خارج از قانون روی می‌آورند و این باعث افزایش نزاع و قتل می‌شود». او در ادامه ایران را جزو کشور‌هایی دانسته که "در منطقه بیشترین نزاع‌ها و برخورد‌های خیابانی را دارد، ولی اغلب نهاد‌های فرهنگی که باید در این مسأله ورود کرده و راهکار مناسب ارائه دهند، متأسفانه بعد از انقلاب به وظایف خود به درستی عمل نکردند. بنا بر آمار‌ها نزاع دومین عامل مرگ و میر در ایران است و بالاترین جرمی که در سامانه ۱۱۰ پلیس ثبت می‌شود، مربوط به همین نزاع‌های خیابانی است.

مصباح یزدی فرمان قتل دکتر شریعتی را صادر کرد؟

فرشاد مؤمنی گفت: سال ۵۴ جناب آقای مصباح یزدی به مدرسه‌ی حقانی تشریف بردند و سخنرانی کردند. در آن سخنرانی از دیدگاه خودشان ثابت کردند که مرحوم دکتر شریعتی ضروریات دین را منکر شده است؛ بنابراین گفتند باید او برخوردی متناسب با منکر ضروریات دین شود. هفته‌ی بعد شهید بهشتی به آنجا تشریف بردند و زمانی که وارد می‌شوند چند نفر از طلبه‌ها خدمت ایشان می‌رسند و با حالت اضطراب و اضطراری می‌گویند آقای مصباح چنین چیزی درباره‌ی دکتر شریعتی گفت و باید حذف فیزیکی شود. به آقای بهشتی گفتند نظر شما چیست؟ آقای بهشتی فرمودند: برای اینکه به پرسش شما پاسخ دهم حداقل سه ماه زمان لازم دارم. آن‌ها داد و بی‌داد می‌کنند و می‌گویند اسلام در خطر هست و اگر حرف آقای مصباح بپیچد ممکن است چنین و چنان شود. بعد از سه ماه آن جلسه برگزار شد. در آن جلسه آقای بهشتی طرز مواجهه‌ی آقای مصباح یزدی با اندیشه‌های دکتر شریعتی را با تعبیر ضد اسلامی توصیف می‌کنند و می‌گویند اگر قرار باشد فکر هر کسی را نپسندیم فرمان قتل آن را دهیم ربطی به اسلام ندارد.

توضیحات یک وزیر درباره دخالت در پرونده دامادش!

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که اگر دامادم خطایی کرده باید با او برخورد شود، گفت: در این مدت که من مسئول بوده‌ام، دامادم (هادی رضوی) هیچ وقت نه برای ارتباطی از من درخواست کرده و نه من برای او انجام داده‌ام. دیده‌بان دولت امروز (جمعه) ویدئویی از محمد شریعتمداری درباره هادی رضوی، داماد او منتشر کرده است. به ادعای دیده‌بان دولت، این گفت‌وگو سال گذشته و پیش از برگزاری دادگاه رضوی انجام شده است. شریعتمداری در پاسخ به این سوال که «آیا هادی رضوی از حمایت سیاسی شما بهره‌مند بوده است» اظهار کرد: چهار بچه دارم و هیچ یک از آن‌ها در پست دولتی مشغول نیستند و هیچ کدامشان هیچ قراردادی با سازمان دولتی ندارند. در این مدت که من مسئول بوده‌ام، دامادم هیچ وقت نه برای ارتباطی از من درخواست کرده و نه من برای او انجام داده‌ام. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه اگر هادی رضوی خطا کرده باید با او برخورد شود، ادامه داد: اگر هم من مداخله‌ای در امور او داشته‌ام باید به من اعتراض شود، اما من مداخله نکردم و نباید به حیثیت من تعرض شود. وی ادامه داد: اگر بچه من را هم جلوی من ذبح هم کنند به کسی باج نمی‌دهم؛ از این راه نمی‌توان وارد شد. اینجا بن‌بست است.

افشای جزئیاتی از نامه‌نگاری اوباما به رهبرانقلاب

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در یک مصاحبه اختصاصی با پایگاه «بریت بارت» به افشای بخش‌هایی از نامه رئیس‌جمهور سابق آمریکا به رهبر معظم انقلاب پرداخت. مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در یک مصاحبه اختصاصی با پایگاه «بریت بارت» به افشای بخش‌هایی از نامه باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق آمریکا به رهبر معظم انقلاب پرداخت. طبق گفته جان بولتون، اوباما یک سال پیش از امضای برجام در نامه خود به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران، غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران را به رسمت شناخته و اعلام کرده بود که این مسئله توسط یک توافق قابل‌قبول بین ایران و ۱+۵ مورد تایید قرار خواهد گرفت.اوباما همچنین در نامه خود اذعان کرده بود که به اعتقاد وی، "با ایران باید مانند هر کشور دیگری که معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای (NPT) را امضا کرده برخورد شود. "بولتون در این مصاحبه با بیان اینکه دولت دونالد ترامپ ممکن است معافیت‌های تحریمی مربوط به همکاری‌های هسته‌ای با ایران را لغو کند، به بیان اختلاف موجود در دیدگاه دولت ترامپ با دولت اوباما درخصوص برنامه هسته‌ای ایران پرداخته است.وی سپس در توضیح دلیل انعقاد توافق هسته‌ای با ایران و صدور معافیت برای همکاری‌های هسته‌ای با این کشور می‌گوید: "منطق دولت اوباما این بود که ایران حق دارد یک برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز داشته باشد. "مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه مصاحبه خود با خبرنگار پایگاه خبری «بریت بارت» به افشای بخش‌هایی از نامه اوباما به رهبر انقلاب در ۷ اکتبر ۲۰۱۴ می‌پردازد و می‌گوید: «اوباما در نامه خود به رهبر عالی ایران نوشته بود که من یک برنامه هسته‌ای غیرنظامی (صلح‌آمیز) برای ایران متصورم که شامل یک برنامه غنی‌سازی داخلی است و این موضوع منحصرا از طریق توافق دوجانبه‌ای که مورد پذیرش ایران و ۱+۵ قرار گیرد تایید خواهد شد.» طبق گفته بولتون، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه نامه خود به رهبر معظم انقلاب نوشته بود: «من معتقدم با ایران باید مانند هر کشور دیگری در معاهده منبع گسترش تسلیحات هسته‌ای (NPT) رفتار شود و این موضوع نتیجه کامل اجرای چنین توافقی خواهد بود.»

چقدر از حقوق‌های نجومی به بیت‌المال برگشت؟

16 تیرماه 98، رئیس دیوان محاسبات کشور گفت:: در مجموع با توجه به گزارش‌های اول و دوم و سوم این دیوان، حدود ۵۷ میلیارد تومان پول ناشی از حقوق‌های نامتعارف را به خزانه برگرداندیم.

عادل آذر با حضور در برنامه "نگاه یک" درباره سرانجام حقوق‌های نجومی با اشاره به اینکه رئیس دادستان دیوان محاسبات در آغاز هر دوره مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد کمیسیون برنامه بودجه و رأی مستقیم نمایندگان در صحن علنی مجلس انتخاب می‌شوند، افزود: با مجلس دهم، رئیس دیوان محاسبات شدم.

وی با اشاره به اینکه دیوان محاسبات، سه گزارش تخصصی و کاملاً حرفه‌ای درباره پرونده معروف به حقوق‌های نجومی یا نامتعارف به مجلس و سران سه قوه داده است، گفت: مردم در جریان یکی از آن‌ها که نخستین گزارش ما بود قرار گرفتند که در صحن علنی مجلس هم قرائت شد.

وی افزود: در آن زمان اعلام شد که از ۱۰۰ هزار مدیر پایه که حقوق و مزایای آن‌ها رسیدگی شد، ۳۹۴ نفر حقوق نامتعارف و غیر قانونی داشتند.

آذر اضافه کرد: پس از آن، گزارش محرمانه‌ای به رئیس مجلس و کمیسیون مجلس شورای اسلامی و سران دو قوه دیگر دادیم و گزارش خیلی محرمانه هم دادیم که دستگاه، موضوع و فرد در آن گزارش آمد.

پیغام آمریکایی‌ها پس از ساقط شدن پهپاد و پاسخ ایران

سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: آمریکا پس از سرنگونی پهپاد متجاوزش از طریق واسطه‌های دیپلماتیک اعلام می‌کند که ما برای حفظ آبروی خود می‌خواهیم عملیاتی محدود در منطقه‌ای کم ارزش انجام دهیم و شما پاسخ به آن ندهید. پاسخ نظام جمهوری اسلامی این است که ما هر عملیاتی را شروع جنگ تلقی می‌کنیم و به آن پاسخ خواهیم داد و زمین جنگ را ما طراحی آن را شروع کردید، پایانش را ما اعلام می‌کنیم.

ترامپ دیگر شانسی برای بازکردن درب دیپلماسی با ایران ندارد

سید حسین موسویان سخنگوی سابق تیم مذاکره کننده هسته‌ای در مقاله‌ای با عنوان «پنج اقدام ترامپ که شانس دیپلماسی با ایران را نابود کرد» که در وب سایت روزنامه گاردین منتشر شده است، عنوان کرد: اگر ترامپ می‌خواهد این بحران غیر ضروری را که خود به وجود آورده، حل کند باید سریع راهبردش را تغییر دهد، به گونه‌ای که دو کشور بتوانند وجهه خود را حفظ کنند. پس از آن خواهد بود که رویکرد دیپلماسی معتبر، دوباره ممکن می‌شود. تحریم‌های اقتصادی و سیاسی آمریکا بر ایران، امکان تلاش‌های دیپلماتیک برای حل این بحران را از بین برده و نه تنها برای ایران و آمریکا بلکه برای کل منطقه عواقب جدی در پی خواهد داشت.

٣٠ تا ۵٠ درصد اقتصاد ایران زیرزمینی است

علیرضا علوی تبار گفت که هاشمی گفته است: به اندازه کل دولت، سیاسی هستم، پس وزیران تصمیم کارشناسی خود را بگیرند و من از آنان دفاع می‌کنم. پس از جنگ قاعده‌ای در ذهن طراحان سیستم بود، به این معنی که صورت جمهوریت حفظ شود، اما مخاطرات ناشی از انتخاب آزاد مردم باید به حداقل برسد؛ زیرا اگر قرار بر انتخاب آزاد مردم باشد، همیشه مطلوب ما انتخاب نخواهد شد. به همین دلیل هم هست که کنار همه بخش‌های انتخابی، بخش‌های غیرانتخابی هم طراحی شده اند تا تصمیمات بخش‌های انتخابی را کنترل کنند. این امر باعث شد تناسب اختیار و مسئولیت از میان برود. دست‌کم ٣٠ تا ۵٠ درصد اقتصاد ایران زیرزمینی است، هیچ جا ثبت نمی‌شود و نمی‌توان بر آن نظارت کرد. این اقتصاد لزوماً سیاه نیست، اما نکته اینجاست هر که به این بخش از اقتصاد تسلط داشته باشد، می‌تواند هر سیاست اقتصادی را تحت تأثیر قرار دهد.

افشای پرداخت حقوق ماهانه 160 میلیون تومانی در بانک سرمایه

نماینده سازمان بازرسی کل کشور در جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه گفت: حیدرآبادی در دوران چند ماه مدیریت در بانک سرمایه، ۷۶۰ میلیون تومان دریافت کرده بود که به طور میانگین در ماه ۱۶۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کرد و از این بابت رکورد آقای خانی را شکسته است.

آیا وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد باعث ردصلاحیت هاشمی در سال 92 شد؟

روزنامه کارو کارگر 22 تیرماه گفت‌وگویی با «عباسعلی کدخدایی» انجام داده که در بخشی از آن می‌خوانیم: ماجرای آمدن آقای مصلحی به شورای نگهبان برای رد صلاحیت مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی چه بود؟ چرا وزیر اطلاعات احمدی‌نژاد خواهان رد صلاحیت استوانه انقلاب بود؟

رویه شورای نگهبان در نظارت بر رفتار کاندیدا‌های انتخابات این است که از مراجع امنیتی استعلام می‌کند و در مواردی، چون انتخابات ریاست جمهوری بار‌ها و بار‌ها وزیر اطلاعات و معاونین وی به شورای نگهبان آمده و می‌آیند. آقای مصلحی چه آن روز به شورای نگهبان می‌آمد چه نمی‌آمد، فرقی در اتخاذ تصمیم اعضای شورای نگهبان در خصوص مرحوم هاشمی رفسنجانی نمی‌کرد. آن تصمیم بر پایه ادله‌ای که به یقین رسید، گرفته می‌شد.

تائید بازداشت طبری از سوی دستگاه قضایی

25 تیرماه 98، سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوالی مبنی بر بازداشت یکی از معاونین رئیس قوه قضائیه سابق و نیز ادعای بازداشت یکی از منصوبان دیگر رئیس سابق دستگاه قضا اظهار کرد: من از هر دو نماینده مجلس که در این باب اظهارنظر کردند گله دارم برای اینکه قرار نیست سخنگوی قوه قضائیه فرد دیگری باشد و نماینده دیگری که بی اطلاع از محتوای پرونده می‌آید اظهارنظر می‌کند.

اسماعیلی افزود: آیا سزاوار است که بدون اطلاع از موضوع پرونده و براساس ذهنیات شخصی خودتان موضوعی را به افراد و اشخاص نسبت دهید، قطعاً این هم با اخلاق و هم با موازین حقوقی قضایی سازگاری ندارد.

وی ادامه داد: فرد بازداشت شده در حوزه ریاست، معاونت یکی از بخش‌ها بوده و اینکه گفته شده معاون رئیس قوه قضائیه صحت ندارد؛ پرونده تشکیل شده و در این ارتباط فرد مذکور و برخی از افراد دیگر بازداشت شدند.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: آنچه مطرح است ناظر بر ارتباطات ناثواب و خلاف موازین قضایی با برخی از اصحاب پرونده و همچنین توصیه و اعمال نفوذ در برخی از پرونده‌های قضایی است.در ارتباط با فرد دیگری که عنوان شد از منصوبین رئیس سابق قوه قضائیه بازداشت شده موضوع صحت ندارد.

اسماعیلی افزود: ورود دستگاه قضا و اقدام به تشکیل پرونده اثبات کننده این موضوع است که ما در برخورد با مفاسد به ویژه اگر مرتبط با درون دستگاه قضایی باشد کاملا جدی هستیم و بدون هیچ اغماضی در چارچوب ضوابط و مقررات قانونی موضوعات را رسیدگی می‌کنیم.

نمایش عجیب شکاف طبقاتی با ویلاهای ۲۰۰ تا ۷۰۰ میلیاردی باستی هیلز

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که ساخت شهرک‌های لاکچری نظیر باستی‌ هیلز در لواسان در نظام اسلامی تعجب برانگیز است، گفت: تصمیم قوه قضاییه در برچیدن حصارهای این شهرک نقطه عطفی در تصمیم مسئولان بود. سید احسن علوی در گفت‌وگو با ایسنا درباره ساخت و سازهای غیرقانونی یا غیرمجاز در شهرک باستی هیلز لواسان بیان کرد: این‌که ساخت‌وسازها در این شهرک قانونی انجام شده است یا نه را باید از شهرداری پرسید؛ اما آنچه اعلام شده این است که قیمت هر یک از ویلاهای این شهرک بین ۲۰۰ میلیارد تا ۷۰۰ میلیارد است. وی در ادامه اظهار کرد: گویا این شهرک توسط گیت‌هایی از محیط اطراف جدا شده بودند و تنها افراد خاصی اجازه ورود به آن را داشته‌اند. وجود چنین شهرک‌هایی در جمهوری اسلامی عجیب است. وجود چنین شکاف طبقاتی در جامعه جای سؤال دارد. اقدام قوه قضاییه در برچیدن گیت‌های اطراف این شهرک نقطه عطفی در تصمیم مسئولان است.

ماجرای فساد اخلاقی یک نماینده به روایت کدخدایی

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در برنامه تلویزیونی جهان آرا گفت: در انتخابات ریاست جمهوری برخی وزرا تأیید و برخی تأیید نشدند، این نشان می‌دهد صرفا پست وزارت ملاک نبوده و کارآمدی هم دیده شده است. یکی از نمایندگان اسبق مورد اخلاقی داشت که امروز مدرکی را برای من فرستاد که سند ازدواج او بود که با آن خانم ازدواج کرده، این می‌تواند این مسأله را بپوشاند و بحث عدم صلاحیت او را رد کند. گاهی دیده می‌شود کاندیدا‌های انتخاباتی مواد غذایی توزیع می‌کنند که در بررسی صلاحیت افراد تأثیرگذار خواهد بود. دیدار با اصلاح طلبان در حد حرف با افراد بوده است. آن‌ها در ملاقات‌ها پیام تهدید آمیز نداشتند و این موضوع تهدید فقط در رسانه‌ها منتشر شد.

آیت‌الله یزدی: برخی نمایندگان از وزراء رسما باج می‌گیرند

آیت‌الله یزدی عضو شورای نگهبان به افشاگری درباره درخواست‌های عجیب برخی نمایندگان از وزرا پرداخته و می‌گوید؛ بی پروا می‌گویم؛ نمایندگان هم می‌خواهند بشنوند میان برخی از نمایندگان با وزرا ساخت و پاخت‌هایی وجود دارد. فلان وزیر را صدا می‌زنند و می‌گویند "فلان معدن را به من یا به فرزند و داماد من بده" تا برود از آن استفاده کند والا استیضاح می‌شوی. وزیر بیچاره هم که گیر این چنین نمایندگانی افتاده است. برای من هم جوسازی می‌کنند که فلانی چند پمپ بنزین، کارخانه و اموال دیگر دارد. گفتم همه دارایی‌هایم را با ۳ میلیون تومان واگذار می‌کنم. به یکی از داوطلبان رد صلاحیت شده گفتم فلان تاریخ کجا بودی؟ بلافاصله رنگش تغییر کرد.

ستاره پرسپولیس سایت شرط بندی راه انداخت!

ستاره سابق و پرحاشیه پرسپولیس شب گذشته در صفحه شخصی خود برای مخاطبانش لایو گذاشت و رسما اعلام کرد که یک سایت شرط بندی تاسیس کرده است!

پیام صادقیان بازیکنی که از او به عنوان یکی از استعدادهای طلایی فوتبال ایران نام برده می شد، بعد از بی نظمی ها و اخراج از پرسپولیس، دیگر روی خوش ندید و هیچگاه به آن بازیکن سابق تبدیل نشد. او دیشب در فضای مجازی با بیان این جمله که «خبر‌های خوبی برای تان دارم» حرف هایش را شروع کرد و گفت: «همه شما می‌دانید که من عاشق رنگ قرمز هستم و خیلی تلاش کردم تا دوباره بتوانم پیراهن پرسپولیس را بپوشم. در هر تیمی بازی کردم انگیزه ام بازگشت به پرسپولیس بود، خیلی زحمت کشیدم اما نشد و حالا که دیگر از حضور در پرسپولیس ناامید شده ام، تصمیم گرفتم کاری راه بیندازم تا دوباره در کنار شما هواداران پرسپولیس باشم.»

صادقیان با اعلام اینکه یک سایت پیش بینی فوتبال راه انداخته صحبت‌های خود در فضای مجازی را ادامه داد: «با همکاری دو نفر از دوستان گلم که یکی خواننده است و دیگری امیرحسین ایپکچی تصمیم به این کار گرفتیم. من برای این سایت پیش بینی هزینه زیادی انجام دادم و اعتبارم را گذاشته ام.» نکته جالب همکاری صادقیان با ایپکچی بازیکن سابق پرسپولیس است که او نیز بعد از رفتن به لیگ یک و تیم پارسه ایرانیان نتوانست دوران خوبی را در فوتبال داشته باشد.

پای اموات به بورس باز شد

ممکن است فردی ۱۰ کد بورسی در اختیار داشته باشد و حتی ممکن است از کد بورسی فردی که فوت شده هم استفاده شود.» این جمله تنها بخشی از روایت سوءاستفاده‌هایی است که امکان دارد در بازار سهام رخ داده باشد. برای خرید و فروش سهام در بورس به‌صورت آنلاین یا روش‌های دیگر، هر فرد باید یک کد بورسی یا کد سهامداری داشته باشد. حسین فهیمی، مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با تأیید موضوع استفاده از کد‌های دیگران عنوان کرد: کد‌های بورسی که مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند، کد‌های معاملاتی هستند که در اختیار فرد دیگری قرار می‌گیرد؛ حال این فرد می‌تواند کارمند یک کارگزاری یا فرد دیگری باشد. این کد یا با رضایت یا بدون اطلاع شخص در دسترس این افراد قرار گرفته است. در همین رابطه روابط عمومی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) نیز با تأیید موضوع سوءاستفاده از کد‌های بورسی عنوان کرد: یکی از علت‌های مهم راه‌اندازی سامانه سجام، وجود تخلفات فراوان در استفاده از کد‌های بورسی دیگران بود. ممکن است فردی ۱۰ کد بورسی در اختیار داشته باشد و حتی ممکن است از کد بورسی فردی که فوت شده هم استفاده شود. در حال حاضر حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در سامانه سجام ثبت نام کرده‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
کنکور 99 آیت الله فاطمی نیا سنتکام اوراق سلف نفتی توافق اسرائیل و امارات