بازدید 10230

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این که طی هفته آینده دمای هوا در سواحل شمالی نیمه غربی و نیمه شرقی کشور بین ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد گفت‌: از اواخر وقت روز جمعه (۱ فروردین ) سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد خواهد شد.
کد خبر: ۹۶۶۸۱۵
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۰ 19 March 2020

به گزارش «تابناک»، صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد:‌ امروز ۲۹ اسفند با توجه به فعالیت سامانه بارشی در شمال شرق، شرق و جنوب و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی و دامنه‌های البرز مرکزی و شرقی بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و در مناطقی از شمال غرب و غرب بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

وی با اشاره به این که این سامانه بارشی فردا (یکم فروردین) در بخش‌هایی از شمال شرق و شرق فعال است تصریح کرد:‌ این در حالیست که سامانه بارشی فعال در کشور به تدریج از اواخر وقت امروز از کشور خارج خواهد شد. همچنین از اواخر وقت روز جمعه با ورود سامانه بارشی دیگری، بارش پراکنده در بخش‌هایی از غرب و شمال غرب آغاز می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه گستره فعالیت این سامانه بارشی روز شنبه (۲ فروردین ) نیمه غربی و جنوب کشور را فرا می‌گیرد تشریح کرد: روز یک شنبه ( سوم فروردین) در بیشتر مناطق کشور بارش رخ می‌دهد و از بعد از ظهر به تدریج از ابرناکی درنیمه غربی کشور کاسته می‌شود.

ضیائیان در ادامه با اشاره به اینکه فعالیت این سامانه بارشی روز دوشنبه (چهارم فروردین) درسواحل شرقی دریای خزر و شمال شرق است، گفت: طی این مدت بارش در مناطق کوهستانی و سردسیر به شکل برف است و روزهای جمعه و شنبه یکم و دوم فروردین ریزش تگرگ در مناطقی از جنوب و جنوب غرب دور از انتظار نیست.

وی افزود: از بعد ازظهر روز چهارشنبه ( ششم فروردین ) در نیمه شرقی کشور و روز پنج شنبه در استان های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه دمای هوا روز شنبه (دوم فروردین) در سواحل شمالی و روز یکشنبه (سوم فروردین ) در نیمه غربی و روز دوشنبه و سه شنبه (چهارم و پنجم فروردین) در نیمه شرقی کشور بین ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد تصریح کرد: خلیج فارس روزهای شنبه و یک شنبه (دوم و سوم فروردین) و دریای خزر یکشنبه و دوشنبه (سوم و چهارم فروردین ) مواج پیش بینی می‌شود.

وی در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (اول فروردین کمی ابری تا نیمه ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد و روز شنبه (دوم فروردین) نیز نیمه ابری در بعد از ظهر افزایش ابر در اواخر وقت بارش پراکنده و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم