بازدید 13297

رکورد جدید مرگ و میر بر اثر ابتلا به «کرونا» در ایتالیا

ایتالیا امروز چهارشنبه رکورد جدیدی در میزان مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» ثبت کرد.
کد خبر: ۹۶۶۷۷۸
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۶ 19 March 2020
به گزارش تابناک به نقل از فارس، ایتالیا امروز چهارشنبه اعلام کرد ۴۷۵ نفر بر اثر ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» جانشان را از دست داده‌اند.

با این آمار تعداد کسانی که در این کشور بر اثر این بیماری جان باخته‌اند به ۲۹۸۷ نفر رسید. تعداد کل مبتلایان در این کشور در حال حاضر ۳۵۷۱۳ نفر است. امروز ۴۲۰۷ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

این آمار مرگ و میر بالاترین آماری است که در یک کشور طی یک روز بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ ثبت شده است. ایتالیا با آمار امروز رکورد مرگ ۳۶۸ نفری قبلی خودش در یک روز را شکست.

کرونای جدید یکی از ۷ نوع ویروس شناخته شده «کرونا» است که باعث ایجاد بیماری در انسان می‌شود. ۴ گونه از این نوع ویروس‌ها علائمی شبیه سرماخوردگی خفیف ایجاد می‌کنند و سه گونه دیگر باعث ایجاد بیماری‌های حاد تنفسی می‌شوند که در مواردی به مرگ منجر می‌شود.

سازمان جهانی بهداشت بعد از ابتلای بیش از ۱۲۱ هزار نفر در سراسر جهان به این بیماری آن را «همه‌گیر جهانی» اعلام کرد.

چین رسماً آمریکا را به حمله بیولوژیک با کرونا متهم کرده است.

دولت چین پنج‌شنبه گذشته از آمریکا خواسته بود در مورد سابقه ابتلا به بیماری «کووید-۱۹» بر اثر ویروس کرونای جدید در آمریکا و احتمال انتقال این ویروس به چین توسط ارتش آمریکا، شفاف‌سازی کند.

«ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت خارجه چین در این مورد در توییتر نوشت: «شروع [ابتلای]بیمار صفر (اولین مورد ابتلا) در ایالات متحده چه زمان بوده است؟ چه تعداد مبتلا شده‌اند؟ نام بیمارستان‌ها چیست؟»

وی افزود: «شاید این ارتش ایالات متحده بوده که این همه‌گیری را به "ووهان" برده است. شفاف باشید! داده‌های خود را علنی کنید! ایالات متحده به ما یک توضیح بدهکار است.»
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی