بازدید 2294

باران بیشتر مناطق کشور را در بر می‌گیرد

کد خبر: ۹۶۶۶۰۴
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲ 18 March 2020

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که دو سامانه بارشی جدید طی امروز (۲۸ اسفند) و روز شنبه ( ۲ فروردین ) به کشور وارد می‌شود گفت: این سامانه‌ها بارش باران در بیشتر مناطق کشور را به دنبال دارد.

به گزارش ایسنا، صادق ضیائیان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی با ورود سامانه بارشی به کشور طی امروز ۲۸ اسفند در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، شمال خلیج فارس، بخش‌هایی از جنوب کشور، استان‌های واقع در دامنههای زاگرس مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات نقاط سردسیر زاگرس مرکزی ، البرز مرکزی، و شمال غرب بارش برف پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: شدت بارش امروز در شمال خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری، برخی نقاط استان‌های ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، غرب استان‌های کردستان و آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی، در استان‌های قزوین، البرز و تهران است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که دراین روز در استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه ، در بعضی از ساعات وزش باد شدید پیش بینی می‌شود گفت: شمال خلیج فارس نیز امروز ۲۸ اسفند مواج است. همچنین فردا (۲۹ اسفند) در بیشتر مناطق کشور به جز استان‌های سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی هرمزگان در بعضی ساعات بارش رخ می‌دهد.

به گفته‌ ضیائیان، از بعد از ظهر فردا از میزان ابرناکی و بارش به تدریج از سمت غرب کاسته می‌شود و عمده بارش در شمال شرق و شرق کشور خواهد بود. روز جمعه (۱ فروردین ) نیز بارش در شمال شرق و شرق کشور، ادامه دارد و پس از آن سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

وی افزود: بعد از ظهر امروز (۲۸ اسفند) درنیمه شرقی کشور و فردا ( ۲۹ اسفند) در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید پیش بینی می‌شود و مجددا از روز شنبه ( ۲ فروردین ) سامانه بارشی فعالی از سمت مرزهای غربی وارد کشور می‌شود و در نیمه غربی و نیمه‌جنوبی سبب بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات نقاط سردسیر سبب بارش برف می‌شود. این سامانه طی روز یک شنبه ( ۳ اسفند) تقریبا بیشتر مناطق کشور را در بر می‌گیرد.

ضیائیان در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا ۲۹ اسفند نیمه ابری به تدریج کاهش ابر و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد و روز جمعه ( ۱ فروردین ) نیز صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم