بازدید 12915
۱

تازه‌ترین آمار جهانی کرونا

طبق آمار جهانی، تا این لحظه بیش از ۱۸۲ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند؛ کشور ایتالیا با با افزایش ۳ هزار و ۲۳۳ نفری مبتلایان نسبت به روز گذشته، در مجموع به ۲۷ هزار و ۹۸۰ مبتلا رسیده است.
کد خبر: ۹۶۶۳۴۷
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۸ 17 March 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، بر اساس آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometers"، تاکنون ۱۸۲ هزار و ۷۲۳ نفر در جهان مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹) شده اند که از این تعداد ۷ هزار و ۱۷۴ نفر جان خود را از دست داده اند.

تا این لحظه ۷۹ هزار و ۷۸۳ نفر از مجموع بیماران کرونا در جهان بهبودیافته و توانسته اند این بیماری را شکست دهند.

کشور چین به عنوان مبدا شیوع این ویروس با ۸۰ هزار و ۸۸۱ مبتلا، در رده نخست کشور‌های جهان قرار دارد؛ بعد از آن کشور‌های ایتالیا، ایران، اسپانیا و کره جنوبی به ترتیب در رده‌های دوم تا پنجم هستند.

نکته قابل توجه این است که کشور اسپانیا با افزایش تعداد مبتلایان به ۹ هزار و ۹۴۲ نفر، نسبت به روز گذشته کشور کره جنوبی را پشت سر گذاشته و در رده چهارم قرار گرفت؛ همچنین تعداد کشته شدگان آن به ۳۴۲ نفر رسیده است که از این لحاظ نیز در رده چهارم جهان قرار دارد.

کشور ایتالیا نیز همانند روز‌های گذشته با افزایش تعداد مبتلایان مواجه بوده است؛ این کشور با افزایش ۳ هزار و ۲۳۳ نفری مبتلایان نسبت به روز گذشته، در مجموع به ۲۷ هزار و ۹۸۰ مبتلا رسیده است.

کشور آمریکا نیز نسبت به روز گذشته با آمار افزایشی قابل توجه‌ای روبه رو بوده است؛ این کشور با افزایش ۹۴۳ مبتلا در یک روز، به مجموع ۴ هزار و ۷۲۵ مبتلا رسیده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
برای یه بارم که شده قاطی کشورهای پیشرفته شدیم.
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم