بازدید 8111

سوختگی و احتمال کرونایی شدن

رئیس مرکز آموزش و درمانی شهید مطهری برای چهارشنبه آخر سال و خطر جانی بیشتر در افراد دچار سوختگی با توجه به شیوع ویروس کرونا هشدار داد.
کد خبر: ۹۶۶۲۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹ 16 March 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران،مصطفی ده مرده ئی روز دوشنبه افزود: احتمال ابتلا به ویروس کرونا در افراد دچار سوختگی بیشتر است، از این رو از همه مردم تقاضا داریم در چهارشنبه آخر سال مراقب خود و خانواده هایشان باشند.
 وی با بیان این نکته که سوختگی یک بیماری مادام العمر است و عوارض زیادی دارد، تصریح کرد: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، اگر افراد دچار سوختگی شوند، وضعیت آنها وخیم تر است، از این رو خانواده ها مراقب فرزندان خود باشند و از تجمع و برپایی آتش خودداری کنند.
رئیاین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی اظهار داشت: بر اساس هماهنگی به عمل آمده در ستاد بحران از سازمان شهرداری و نیروی انتظامی کمک خواستیم تا از تجمع افراد جلوگیری کنند و امسال با توجه به شیوع بیماری ویروسی کرونا، امکان حضور خبرنگاران در مرکز شهید مطهری وجود ندارد، خودمان فیلم و عکس تهیه و برای رسانه ها ارسال می کنیم.

وی ضمن اعلام آمادگی بیمارستان طبق روال سال های قبل، خاطرنشان کرد: تمام متخصصان مرتبط در بیمارستان حضور دارند، تخت های بیمارستان را خالی و مرخصی نیروها را لغو کردیم. همچنین تمام تجهیزات لازم را آماده کردیم تا برای چهارشنبه آخرسال بتوانیم ارائه خدمت کرده ، ولی باز خواهش داریم افراد خود رعایت کنند و از پرتاب ترقه و مواد آتش زا خودداری کنند تا مشکلی پیش نیاید.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته(یکشنبه) اعلام کرد: تاکنون ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۷۲۴ نفر فوت کرده و ۴ هزار و ۷۹۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

منبع: ایرنا
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه