بازدید 10581

تشکر رهبر انقلاب از تدابیر ستاد ملی و وزارت بهداشت و طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا

رهبر انقلاب اسلامی در مرقومه‌ای، تدابیر ستاد ملی و وزارت بهداشت برای جلوگیری از گسترش بیماری کرونا را برای همه لازم الاجرا دانستند و طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا را دارای پشتوانه‌ی علمی و همراه با انگیزه‌های دینی و جهادی و انسانی خواندند.
کد خبر: ۹۶۶۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴ 15 March 2020
تابناک اجتماعیحضرت آیت الله خامنه‌ای در پاسخ به گزارش وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره اقدامات این وزارتخانه برای پیشگیری و مقابله با کرونا از جمله طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا، ضمن تشکر از زحمات انجام شده، بر لازم‌الاجرا بودن تدابیر ستادملی و وزارت بهداشت برای جلوگیری از گسترش بیماری تأکید کردند.

به گزارش «تابناک»، متن مرقومه رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

«بسمه تعالی

از زحمات وزیر محترم و همکاران در این گستره‌ی وسیع تشکر می‌کنم. تدابیر ستاد ملی و وزارت بهداشت برای جلوگیری از گسترش بیماری برای همه لازم‌الاجراء است. طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا که دارای پشتوانه‌ی علمی و همراه با انگیزه‌های دینی و جهادی و انسانی است، طرحی کارآمد است و همان چیزی است که بلا را به نعمت و تهدید را به فرصت تبدیل خواهد کرد ان‌شاءالله. از خداوند متعال توفیق و پاداش برای این جهادگران مسألت می‌کنم.»
 
تشکر رهبر انقلاب از تدابیر ستاد ملی و وزارت بهداشت و طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا
 
آن گونه که سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز در گفت‌وگو با رسانه ملی بیان کرد، طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا طی چند روزی که اجرایی شده، دستاوردهای قابل قبولی به دنبال داشته که از جمله‌ آنها، مشارکت بیش از شش و نیم میلیون خانوار در آن تا شب گذشته بوده است. مشارکتی که به تاکید وزیر در شبکه‌ای اختصاصی رصد می‌شود.
 
گفتنی‌ست از روز گذشته فاز دوم بسیج ملی مبارزه با کرونا به اجرا درآمده که هدف از آن، تکمیل زنجیره شناسایی و مراقبت از مبتلایان به کووید 19 است. نکاتی که جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر آنها در نشست ظهر امروز خود گفت: به زودی شاهد پوشش سراسری این طرح خواهیم بود و امیدواریم که روند ورودی های بیمارستان‌هایمان به این وسیله کاهش بیابد. البته ممکن است این طرح به صورت نسبی ظرف چند روز آینده منجر به افزایش آمار مبتلایان شود چراکه به کمک این طرح، بیماریابی‌مان فعال تر شده است.
 
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم