بازدید 9058

پنتاگون:مطمئن هستم کره‌شمالی درگیر کرونا شده

ژنرال آمریکایی در کره جنوبی گفته است او "قطعا" معتقد است که کره شمالی مواردی از ابتلا به کرونا ویروس دارد و این به رغم تمامی ادعا‌هایی است که این کشور منزوی مبنی بر پاک بودن از این بیماری همه‌گیر جهانی دارد.
کد خبر: ۹۶۶۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸ 15 March 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از پایگاه خبری هیل، ژنرال رابرت آبرامز، فرمانده نیرو‌های آمریکایی در کره جنوبی می‌گوید درحالیکه کره شمالی ادعا دارد هیچ موردی از کووید ۱۹ در این کشور دیده نشده، اما ارتش پیونگ یانگ برای ۳۰ روز است که در آماده‌باش به سر می‌برد.

آبرامز از طریق یک ویدئو کنفرانس از کره جنوبی به خبرنگاران گفت: این کشور (کره شمالی) یک کشور بسته است، بنابراین به طور مشخص نمی‌توان گفت که آن‌ها هم موارد مبتلا دارند، اما تا حد زیادی مطمئن هستیم که باید درگیر باشند. نیرو‌های کره شمالی برای ۲۴ ساعت است که هیچ پروازی نداشتند، اما همین اواخر برنامه‌های آموزشی و تمرینی خود را از سر گرفتند.

ارتش کره شمالی به تازگی سه پرتابه از سواحل شرقی خود آزمایش کرد و رسانه کره شمالی تصاویری از کیم جونگ اون، رهبر این کشور در حال نظارت بر مانور توپخانه‌ای ارتش با گلوله‌های واقعی نشان داد.

 

آبرامز همچنین گفت که ۹ مورد ابتلای سربازان آمریکایی مستقر در کره جنوبی به کرونا ویروس اعلام شده که یکی از آن‌ها یک سرباز وظیفه و دو مورد دیگر از اعضای یک خانواده هستند. وی تاکید کرد که تمامی این ۹ مورد در قرنطینه هستند. در حال حاضر ۲۸۰۰۰ نیروی نظامی آمریکا در شبه جزیره کره مستقر هستند.

به گفته آبرامز با توجه به اینکه روزانه سربازان آمریکایی با حدود ۵۸۰۰۰ تن در ارتباط هستند این تعداد ابتلا در میان سربازان تعداد زیادی نیست.

وی افزود: برای مقابله با گسترش کروناویروس، سربازان آمریکایی و کارمندان غیرنظامی تحرکات خود را محدود کرده‌اند. ما همچنان پرواز‌ها و تمرین‌های خود را داریم، تسلیحاتمان را آماده‌سازی می‌کنیم و همچنان به مانور‌های تمرینی ادامه می‌دهیم. در مورد کرونا ویروس فقط لازم است اقداماتی برای تضمین امنیت سلامت همگان انجام شود.

منبع: ایسنا
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم