بازدید 5519

جشنواره کن: غیرمسئولانه تصمیم نخواهیم گرفت

«پیر لسکیور» رئیس جشنواره مهم فیلم کن اعلام کرد همچنان به برگزاری این رویداد سینمایی در تاریخ اصلی خوشبین است، اما در صورت عدم فروکش ویروس کرونا "غیرمسئولانه" تصمیم نخواهیم گرفت.
کد خبر: ۹۶۵۲۸۹
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۵ 11 March 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا به نقل از فیگارو، پس از اعلام رسمی دولت فرانسه و ممنوعیت تجمعات بیش از هزار نفر در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال تغییر تاریخ برگزاری هفتاد و سومین جشنواره فیلم کن بار دیگر قوت گرفت.

«پیر لسکیور» رئیس جشنواره کن در مصاحبه‌ای جدید با روزنامه فرانسوی فیگارو عنوان کرد که نسبتا به به برگزاری جشنواره در تاریخ مقرر خوشبین هستیم و امیدواریم دوره اوج شیوع ویروس کرونا تا پایان ماه مارس به پایان برسد، اما غیرمسئولانه نیز تصمیم نخواهیم گرفت و در غیر این صورت جشنواره را لغو میکنیم.

تاکنون نزدیک به ۱۸۰۰ نفر در فرانسه مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده شده‌اند و بیش از ۳۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

«لسکیور» همچنین درباره علت رد کردن پیشنهاد یک شرکت بیمه برای بیمه کردن جشنواره در مقابل بیماری‌های همه گیر نیز توضیح داد: "پیشنهاد این کمپانی بیمه ۱۲ روز پیش (قبل از اعلام رسمی ورود ویروس کرونا به فرانسه) به ما رسید و به طور کلی نامناسب بود و تنها تا سقف ۲.۲ میلیون دلار هزینه‌ها را پوشش می‌داد در صورتی که بودجه برگزاری جشنواره کن ۳۶ میلیون دلار است و البته که ما این پیشنهاد را رد کردیم. جشنواره کن که با بودجه‌های دولتی و اسپانسر‌های خصوصی برگزار می‌شود به اندازه کافی منابع دارد که پس از ضربه مالی در صورت لغو احتمالی کن ۲۰۲۰ همچنان سرپا بماند. وجوه اعطایی به جشنواره به ما امکان می‌دهد که تا بتوانیم یک سال را بدون درآمد سپری کنیم. "

در صورتی که جشنواره فیلم که امسال و در سایه شیوع ویروس کرونا برگزار نشود، اولین بار پس از سال ۱۹۶۸ خواهد بود که جشنواره برگزار نمی‌شود. در آن سال جمعی از سینماگران مطرح، چون «ژان لوک گدار»، «فرانسوا تروفو» و «کلود بری» برای همدردی با اعتراضات سراسری دانشجویی و کارگری در فرانسه به برگزاری جشنواره تاختند و در نهایت جشنواره لغو شد.

پیش‌تر MipTV که بازار محصولات تلویزیونی کن است و همچنین سومین دوره جشنواره سریال‌های تلویزیونی در شهر کن فرانسه (CannesSeries) به سبب شیوع ویروس کرونا، تاریخ برگزاری خود را به زمان دیگری در آینده موکول کردند.

طبق اعلام پیشین، هفتاد و سومین جشنواره فیلم کن از تاریخ ۱۲ تا ۲۳ می (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد) در فرانسه برگزار می‌شود.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم