بازدید 3674

دستگیری سارق شبانه مغازه‌های بازار تهران

کد خبر: ۹۶۵۲۱۹
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۵ 11 March 2020

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یکی از اعضای باند سرقت از مغازه‌های بازار تهران خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: هفتم اسفندماه امسال تعدادی از کسبه بازار تهران با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر سرقت ۱۵ مغازه در یک پاساژ به کلانتری ۱۱۳ بازار تهران، اعلام شکایت کردند که پرونده با موضوع سرقت مغازه تشکیل و برای رسیدگی تخصصی با دستور بازپرس شعبه چهاردهم دادسرای ناحیه ۱۲ تهران به کارآگاهان پایگاه هفتم ارجاع شد.

لطفی افزود: با وصول پرونده، بلافاصله کارآگاهان راهی محل سرقت شدند که در بررسی و تحقیقات میدانی و بازبینی تصاویر دوربین‌های مداربسته مشخص شد چهار سارق از طریق پشت بام با تخریب نورگیر وارد پاساژ شده و با تخریب قفل‌ها و درب‌های ورودی وارد ۱۵ مغازه شدند، آن‌ها با تخریب گاوصندوق‌ها اقدام به سرقت اموال از قبیل: وجه نقد-پوشاک-تسبیح-لوازم صوتی و ... کردند که ارزش اموال سرقت شده، حدود سیصد میلیون تومان، است.

به گفته وی، پس از تحقیقات مقدماتی مشخص شد سرقت توسط افراد آشنا و مسلط به موقعیت محل وقوع، انجام شده است که در این رابطه پنج مظنون بازداشت شدند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: در تحقیقات صورت گرفته از مظنونان ضمن اظهار بی اطلاعی از سرقت نهایتاً بعد از ۵ روز پنهان داشتن حقیقت و تحقیقات فنی پلیسی، یکی از مظنونان، اعلام کرد، سرقت توسط "نورعلی" ۲۷ ساله انجام شده است و پس از سرقت دیگر وی را در بازار ندیده است.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی تحقیقات خود، دست یافتند که سارق و همدستانش از کارگران باربر بازار هستند و در بررسی سوابق نورعلی نیز مشخص شد، وی دارای یک فقره سابقه مالخری و سرقت در سال‌های اخیر است.

لطفی تصریح کرد: با در اختیار گذاشتن این اطلاعات به بازپرس پرونده دستور دستگیری اعضای این باند صادر شد که طی انجام عملیات پلیسی، مخفیگاه سرکرده باند "نورعلی" در محدوده مولوی شناسایی و در تاریخ نوزدهم اسفند ماه که قصد فرار داشت طی یک عملیات پلیسی دستگیر شد.

وی ادامه داد: سارق جوان ضمن قبولی سرقت ها، در اعترافات خود بیان داشت، من به همراه سه نفر دیگر از همدستانم با تشکیل یک باند چهار نفره تصمیم به سرقت از مغازه‌های بازار تهران گرفتیم که دریک شب وارد ۱۵ مغازه در یک پاساژ شدیم و در گام اول اقدام به تخریب گاوصندوق‌ها کردیم و هرچه پول نقد و اموال با ارزش بود را به سرقت بردیم و پول و اموال را بین خودمان تقسیم کردیم؛ البته سارق در ادامه تحقیقات خود به یک فقره سرقت از طلافروشی در اسفند ماه سال گذشته به ارزش پانصد میلیون تومان به اتفاق همدستانش نیز اعتراف کرد.

لطفی اضافه کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد سه سارق دیگر به یکی از شهر‌های غربی کشور متواری شده اند که دستگیری سارقان در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: با توجه به دستگیری سرکرده باند و اعتراف صریح به جرم خود و کشف بخشی از اموال مسروقه از مخفیگاه وی، با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده، نورعلی برای انجام تحقیقات تکمیلی و دستگیری همدستان متواری وی و کشف سایر جرایم دیگر در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم قرار گرفت.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم