بازدید 6633
۲

۱۱۲ نفر از مسموم شدگان الکلی در اهواز بهبود یافتند

سرپرست مرکز آموزشی و درمانی امام خمینی (ره) اهواز گفت: ۱۱۲ نفر از افرادی که بر اثر مصرف الکل متانول دچار مسمومیت شده و در این بیمارستان بستری بودند بهبود یافتند.
کد خبر: ۹۶۴۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۳ 10 March 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، ساسان موگهی دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به افزایش آمار مراجعان مسمومیت الکلی به این بیمارستان اظهار داشت: از ۱۵ اسفند ماه سال تاکنون با مراجعه کنندگانی مواجه هستیم که بر اثر مصرف الکل تقلبی و یا الکل صنعتی دچار مسمومیت شده اند .

وی افزود: تا ۱۹ اسفند ماه ۱۷۰ نفر به علت مسمومیت ناشی از مصرف الکل به بیمارستان امام خمینی اهواز مراجعه کردند که از این تعداد دو سوم آنها بهبود یافته و با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده اند و یک سوم نیز مراحل درمانی را سپری می کنند.

سرپرست مرکز آموزشی و درمانی امام خمینی (ره) اهواز ادامه داد: تعدادی از بیماران نیز وضعیت وخیمی داشتند که در بخش مراقبت های ویژه بستری شده‌اند.

وی بیان کرد: باتوجه به تعداد بالای مراجعان و وضعیت‌ این بیماران ، بسیاری از پرسنل بیمارستان باوجود اینکه شیفت آن ها به پایان رسیده بود به بیمارستان فراخوانده شدند و در حال خدمت رسانی به بیماران هستند .

موگهی تصریح کرد : همچنین دانشگاه علوم پزشکی و سایر بیمارستان های اهواز نیز به خوبی ما را برای مداوای این بیماران، حمایت کرده اند تا به خوبی بتوانیم این بحران را مدیریت کنیم .

استفاده از الکل متانول کشنده‌ است

علی رحمانی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت : این افراد با این باور که مصرف الکل راهی برای پیگیری از ابتلا به بیماری کرونا است اقدام به مصرف الکل سمی متانول کرده بودند.

وی افزود: الکل متانول بسیار سمی و خطرناک بوده و جان افراد را با مصرف کمترین میزان به خطر می اندازد.

این متخصص مسمومیت در بیمارستان امام‌خمینی اهواز ادامه داد: درمان مصرف کنندگان الکل متانول بسیار دشوار بوده که در این روزها باعث شده تعدادی از شهروندان اهوازی جان خود را از دست بدهند .

وی تصریح کرد : دیالیز و برخی دیگر از درمان ها تاکنون روی تعدادی از بیماران جواب داده و باعث بهبودی آن ها شده اما متاسفانه عدم آگاهی شهروندان همچنان در این زمینه حادثه آفرین است.

رحمانی بیان کرد: الکل متانول برای شست و شو ، ضد عفونی و مصرف استفاده نمی شود و بسیار کشنده است .

وی یادآور شد : انتظار می رود شهروندان برای تهیه الکل اتانول به مراکز معتبر و داروخانه‌ها مراجعه کرده و از مصرف الکل های دست ساز و غیر بهداشتی خودداری کنند .

تا ساعت ۲۲:۳۴ دقیقه دوشنبه شب تعداد ۲۸ نفر در اهواز به علت مصرف مشروبات الکلی تقلبی جان خود را از دست داده اند.

بیشترین پذیرش در بیمارستان امام خمینی(ره) انجام گرفته که بنا به ضرورت بیمارستان های گلستان و آیت الله کرمی اهواز نیز پذیرای مسموم شدگان می باشند.

افرادی در اهواز به دنبال شایعه موثر بودن خوردن الکل برای درمان ویروس کرونا اقدام به مصرف الکل تقلبی کردند که بر اثر مسمومیت ناشی از آن به بیمارستان ها مراجعه کردند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
آبرومونو تو دنیا بردید کوفت بخورید
عقل که نباشد جان در عذاب عذاب است
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم