بازدید 4876

اخراج یکضرب ۹ باشگاه چینی از لیگ این کشور!

کد خبر: ۹۶۴۷۴۹
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۴ 09 March 2020

فدراسیون فوتبال چین در اقدامی انقلابی ۹ باشگاه فوتبال این کشور را به علت عدم پرداخت دستمزد به بازیکنان و کارمندان از لیگ حرفه‌ای این کشور کنار گذاشت.

به گزارش تابناک ورزشی، شانگهای شنکسین، گوانگ دونگ از دسته دوم و نانجینگ، فوجیان، دالیان، یین چوآن، یانبیان و جیلین بایجیا از دسته سوم تیم‌هایی هستند که توسط فدراسیون فوتبال چین حذف شده‌اند. فدراسیون فوتبال چین می‌گوید که این باشگاه ها موفق نشده‌اند تا تاریخ مشخص فرم مربوط به تسویه را ارائه کنند و به همین دلیل حذف شده‌اند.

این بخشی از اقدامات فدراسیون برای جلوگیری از انباشته شدن بدهی باشگاه‌ها چینی است. متوسط درآمد این باشگاه‌ها از محل درآمدهای مشخص فدراسیون ۹ میلیون ین (یک میلیون ۲۰۰ هزار یورو) بوده است. این در حالی است که متوسط خرج آن‌ها ۸ میلیون ین بوده و به همین دلیل باید قرارداد بازیکنان طبق روال پرداخت می‌شده است.

چن کیان رییس فدراسیون چین سال گذشته بعد از انتخابش به عنوان رییس فدراسیون یکی از برنامه‌های خود را پیشرفت لیگ‌های پایین تر دانست و خواست این باشگاه‌ها از نظر مالی مستقل شوند. او که فاصله سرمایه‌گذاران با تیم‌های دسته پایین‌تر را زیاد می‌دانست از کمک به آن‌ها خبر داد تا متضرر نشوند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم