بازدید 33004

تشکیل کمیته ۳ نفره برای تصمیم‌گیری درباره قرنطینه

وزیر بهداشت با بیان اینکه اکنون در دوره فزونی بیماری کرونا هستیم، گفت: قرنطینه شهرها، بحث امروز ما به‌طور خاص نبود اما قرار شد کمیته ۳ نفره‌ای متشکل از کارشناسان وزارت بهداشت و مقامات اجرایی دیگر تشکیل شود.
کد خبر: ۹۶۴۶۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵ 09 March 2020

 

به گزارش  تابناک به نقل از تسنیم؛ سعید نمکی، وزیر بهداشت در حاشیه جلسه‌ای با رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز خدمت نمایندگان مجلس رسیدیم و مسائلی را که آنها در استان‌ها داشتند، مطرح کردند و از طرح ملی مبارزه با کرونا مطلع شدند، کاستی‌ها و درخواست‌های خود را بیان کردیم و توصیه‌های نمایندگان را شنیدیم.

وی افزود: همان‌طور که پیش‌بینی می‌کردیم، اکنون در پیک بیماری (فزونی بیماری) هستیم؛ در برخی استان‌ها به حالت تعادل رسیده‌ایم اما در برخی دیگر از استان‌‌ها خیز جدید بیماری به دلیل جابجایی موارد آلوده در حال شکل گرفتن است.

نمکی یادآور شد: قرنطینه شهرها، بحث امروز ما به‌طور خاص نبود اما قرار شد کمیته 3 نفره‌ای متشکل از کارشناسان وزارت بهداشت و مقامات اجرایی دیگر تشکیل شود و پیشنهادهای آنان را دریافت خواهیم کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۸
انتشار یافته: ۱۶
گند زدی اقای وزیر اگر قرنطینه کرده بودی اینجوری نمیشد تاوان نظر شخصی شما فوت هموطنان هست لطفا مدیریت رو به برادران سپاه واگذار کن
لعنتیا مردم دارند به خاطر تصمیمات غلط شما و رفتار نادرست خودشون یکی یکی مبتلا میشن. زودتر شهرهای پرخطر رو قرنطینه و رفت و آمدها رو به حالت تعلیق و مردم رو کنترل کنید تا اوضاع وخیم تر نشده!
بدبختی مردم ازاینجاست که ویروس به همه شهرها و روستاهارسیده وداره قربانی میگیره تازه قرار شده کمیته 3 نفره‌ای متشکل از کارشناسان وزارت بهداشت و مقامات اجرایی دیگر تشکیل شود و پیشنهادهای آنان را دریافت کنند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
وامصیبتا.
با سلام قرنطینه کاری بود که از اول باید انجام می شد
دادا قرنطینه برای قرون وسطی بود که ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چقدر آدم دیگه باید بمیرن تا شما تصمیم به قرنطینه بگیرین؟ از ته دل آرزو میکنم و دعا میکنم هر روز و شب کسانی که باعث مرگ مردم شدن خودشون هم به این درد بی درمان کرونا مبتلا بشن...الهی آمین...
چندان به پای خویش نرفتم به کوی یار
در خاک و خون کشیده به پهلو برد مرا!
فقط ۳ نفر!
"قرنطینه سنگین و شدید نمی تواند در درازمدت کارآمد باشد به دلیل این که آنقدر راه های فرعی برای شهرها وجود دارد که ناخودآگاه بعد از مدتی فشار، آن قرنطینه شکست خواهد خورد و این مساله منجر به شعله وری بیشتر بیماری خواهد شد بنابر این قرنطینه مطلق امروز هیچ جایی در دنیا توصیه نمی شود و وزارت بهداشت هم این مساله را صلاح ندانسته واین تصمیم درستی است"

فرمودند این تصمیم شما بوده است

در این صورت فکر کنم باید جوابگوی خیلی چیزها باشید ظاهرا یک دکتر داروساز دارای بینش کافی برای مقابله با بیماری های مسری نیست
وای از آن روز که بگندد نمک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
باید فرودگاه رو اول از همه قرنطینه میکردید نه اینکه حداقل برای دوهفته (دوران نهفته ویروس )منکر هیچ نوع ابتلایی نمیشدید . بفرض که بخاطر مصالح نظام و کشور تا حدودی منکر ورود کرونا به ایران شدید حداقل فرودگاه امام خمینی و هواپیماها رو روزانه ضدعفونی شدید میکردید و کارکنان اونجا رو مجهز به PPE .چرا هیچکس انگشت اتهام رو به سمت مسِولین و مدیران فرودگاه نمیگیره ؟؟!!! منشأ ورود و پخش کرونا به ایران تهران یعنی فرودگاه امام خمینی بود و عاملش هم هواپیمایی ماهان بود که مدیرعاملش عکس یادگاری با سفیر چین گرفت و اون دانشجویان تهرانی رو که توی ووهان چین بودند رو آورد ایران و پروازهای مکررش به چین و مسافران جامانده چینی رو از اقصی نقاط جهان برگردوند به چین .من اهل یکی از روستهای بالا رودسر هستم کرفستان .ما خودمون شاهدیم که خیل عظیم مسافرانی که میان شمال پلاک تهران هستند . لطفأ بدون بغض وکینه و تفکرعهد قجری بیایید منطقی وعلمی از عامل اصلی غافل نشویم که متأسفانه غافل شدیم و براحتی فرودگاه امام خمینی ویروس رو سراسر ایران منتشر میکرد در حالیکه همه توجه ها به سمت اولین قربانی بیخردی هواپیمایی یعنی قم بود حالا هم بسمت ما نشانه رفتید .
وزیر بهداشت کشور که می باید یک پزشک باشد یک غیر پزشک است ، اگر وزیر بهداشت یک پزشک بود با توجه به اطلاعات بالینی و کلینیکالی که داشت قطعا فرمان قرنطینه قم را صادر میکرد و پیش از آن هم مساله این ویروس را جدی میگرفت و نمیگذاشت که پرواز ماهان ادامه پیدا کنه و با جابجایی مسافرین چینی ناقل باعث آلودگی کشور بشه به خاطر همین در کل دنیا وزیر بهداشت را پزشک انتخاب میکنند.
دیگه امروز که دبگه فاجعه تکمیل شده هرچند الان برابعضی شهرهالازمه
ساعت خواب؟
دیگه کجا را میخایید قرنطینه کنید کل کشور درگیر شده اینقدر پچل عمل می کنید که خودی و غیر خودی هم نمیکنید
همین دست دست کردن در تصمیم گیری افراد ناکارآمد ایران و دنیا رو با مخاطره روبرو کرده است
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم