بازدید 25704

تاثیر مصرف مشروبات الکلی بر سیستم ایمنی بدن

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: شهروندان حتی الامکان از نان‌های بسته بندی شده استفاده کنند.
کد خبر: ۹۶۴۶۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰ 09 March 2020

 

به گزارش تابناک، مریم صالحی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ویروس کرونا پیر و جوان، مسئول و غیر مسئول نمی‌شناسد و در صورت عدم رعایت اصول و توصیه‌های بهداشتی، هر کسی را درگیر می‌کند.

وی ادامه داد: نباید فکر کنیم که تنها دیگران به این ویروس مبتلا می‌شوند چون بی توجهی و عدم رعایت اصول بهداشتی مهمترین عامل شیوع کرونا است.

وی افزود: درست است که در روزهای پایانی سال و ایام عید قرنطینه خانگی بودن برای اغلب ما سخت است و ممکن است با ماندن مداوم در منزل حوصله اغلب ما سر برود ولی برای حفظ سلامت خودمان و دیگران هم که شده باید از حضور در تجمات و دید و بازدید و حضور در مراکز خرید خودداری کنیم.

این دکتری آموزش ارتقای سلامت توضیح داد: طی این مدت بهتر است تا جایی که امکان دارد خریدهای منزل را به صورت آنلاین و اینترنتی انجام دهیم تا میزان خروج از منزل را به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد: شهروندان توجه داشته باشند مصرف مشروبات الکلی و دخانیات سیستم ایمنی بدن را پایین آورده و بدن را برای پذیرش این ویروس آماده می کند به همین دلیل باید از مصرف این مواد خودداری کرد.

صالحی تاکید کرد: شهروندان خواب و استراحت کافی را فراموش نکنند چون خستگی، اضطراب و استرس هم زمینه ساز میزبانی بدن از این ویروس است.

وی با اشاره به نگرانی مردم از حضور در نانوایی‌ها و خرید نان گفت: بهتر است تا حد امکان در این روزها مردم از نان بسته بندی شده استفاده کنند و یا اگر نان را نانوایی تهیه می کنند قبل از مصرف دوباره گرم کنند چون ویروس کرونا در گرما مقاومت خود را از دست می دهد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم