بازدید 11348
۱

چرا مواد ضدعفونی کننده به دست مردم نمی‌رسد؟

۱افزایش تولید مواد ضد عفونی کننده توسط کارخانه های داخلی برای مقابله با کرونا هرچند آمار رشد دارد، اما نبود مواد اولیه لازم برای بسته بندی این تولیدات، باعث کند شدن توزیع این محصولات شده است.
کد خبر: ۹۶۴۶۴۶
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷ 09 March 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، ورود کرونا به ایران با کمبود مواد ضدعفونی کننده همراه شد، تا انجا که پیدا کردن الکل نیز برای اغلب افراد جامعه با مشکلات زیادی همراه شده است، اما اغلب واحد های تولیدی و حتی پتروشیمی های کشور با تغییر خطوط تولید خود، توانشان را برای ساخت محصولات ضدعفونی متمرکز کرده اند.

واقعیت اینکه تولید این واحدها روند افزایشی تا سطح ۵۰ درصدی داشته، اما حالا کمبود مواد بسته بندی باعث شده تا توزیع ضدعفونی کننده هابا کندی انجام شود.

عرضه مواد اولیه برای بسته بندی در بورس مانند گذشته بوده و هنوز تصمیمی برای افزایش آن گرفته نشده است.

رییس انجمن ملی صنایع پلاستیک گفت: مشکل اساسی این است که تولید کنندگان مواد بهداشتی و ضدعفونی، بر اساس حجم تولید قبلی خود، سهمیه مواد اولیه بسته بندی را از بورس کالا دریافت می کنند و اکنون که تولیدات آنها افزایش پیدا کرده باید بوسیله وزارت صنعت، سهم دریافت خوراک بسته بندی خود را بیشتر کنند.

بیوک صحاف امین افزود: تولیدکنندگان محصولات ضدعفونی کننده اکنون چند برابر ماه های گذشته تولید دارند، اما همچنان سهمیه مواد بسته بندی خود را متناسب با تولید گذشته خود دریافت می کنند.

وی تاکید کرد: مذاکراتی باید با وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شود تا سهمیه ها به وسیله بورس افزایش پیدا کند تا دسترسی به این مواد آسان باشد.

 

صحاف امین با اشاره به اینکه معمولا کارخانه های تولید کننده مواد ضدعفونی کننده، سفارش تولید ظروف بسته بندی را به کارگاه های کوچک تر می دهند، افزود: با این حال برخی نیز خودشان ظروف بسته بندی مورد نیاز را تولید می کنند.

وی گفت: می توان نیاز بیشتر را بوسیله بازار آزاد تامین کرد، اما باعث می شود قیمت تمام شده افزایش پیدا کند.

به گفته رییس انجمن ملی صنایع پلاستیک، پتروشیمی تندگویان توان تامین نیاز تولیدکنندگان برای بسته بندی را دارد، زیرا در ماه های گذشته عرضه های انجام شده، خریدار نداشت. وی تصریح کرد: این امکان نیز وجود دارد که از موادی به جز پت نیز برای تولید استفاده کرد.

همچنین پتروشیمی تندگویان به عنوان تنها تولید کننده مواد اولیه تولید ظروف پلاستیکی، به ایرنا اعلام کرد: بیش از نیاز بازار مواد در بورس عرضه می کند، با این حال چنانچه کمبودی در بازار وجود داشته باشد، این آمادگی را دارد تا با اعلام وزارت صنعت، عرضه خود را در بورس افزایش دهد.

براساس اعلام این پتروشیمی، اکنون اجازه فروش محصولات خود دربازار را ندارد و اجازه عرضه در بورس دارد و علاوه براین انبارهای این مجتمع پتروشیمی پر است و امکان عرضه بیشتر هم وجود دارد.

به نظر می رسد افزایش بی سابقه تولید مواد ضدعفونی کننده باعث شوک در بازار تامین مواد بسته بندی شده است.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۸
انتشار یافته: ۱
سلام...واللا بسته بندی لازم نیست....آگه آدرس شرکت های تولید کننده ژل ضد عفونی دست را داشته باشیم، حاضریم از منزل هر ظرفی را ببریم برای دریافت آن. ..و کارخانجات تولیدی هم بر اساس شماره ملی سرپرست هر خانوار مقداری معین مثلا یک لیتر تحویل دهند.....اینکه مشکلی نیست.
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم