بازدید 24922

لزوم اعمال مداخله سختگیرانه‌تر در تهران

فرمانده مدیریت عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران تاکید کرد: اکنون میزان مداخله ما در سطح شهر تهران متوسط است. برای اینکه سناریویی پیشبینی کنیم تا با آمار رو به تزاید کرونا مواجه نشویم، باید مداخلات به صورت سختگیرانه‌تر اعمال شود.
کد خبر: ۹۶۴۵۱۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۵ 08 March 2020
به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی با حضور در جمع خبرنگاران، با اشاره به علت افزایش مبتلایان به کرونا ویروس جدید در تهران، گفت: همانطور که وزیر بهداشت هم اعلام کردند، با توجه به سناریوی پیشبینی ما درباره گسترش این ویروس در کشور که با الگوی جهانی هم تطابق دارد، آمار مبتلایان در سایر کشور‌های دنیا هم رو به افزایش است. بر همین اساس در کشور ما هم همین الگو وجود دارد؛ بنابراین این افزایش آمار قابل انتظار است.

وی با بیان اینکه احتمالا در روز‌های آینده هم ممکن است با افزایش آمار روبرو شویم، افزود: تنها راه، نبود ارتباطات اجتماعی و کاهش مراودات اجتماعی و عدم حضور افراد در جامعه است که در این صورت می‌توان چرخه بیولوژیک ویروس را شکست. حتی اگر در روز‌های آینده تغییر جدی در وضعیت مراودات اجتماعی و حضور افراد در جامعه نداشته باشیم، ممکن است این افزایش آمار شتاب بیشتری هم به خود بگیرد.

زالی با اشاره به وضعیت بهبودیافتگان نیز گفت: در عین حال افراد باید توجه کنند که اگر بیمار مبتلا به کرونایی بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شد، از شروع علائم تا دو هفته بعد کماکان می‌تواند افراد دیگر را بیمار کند. یعنی فکر نکنید که، چون علائم بیماری قطع شده، فرد کاملا خوب شده است. اگر همین فرد بعد از، از بین رفتن علائم، قبل از مدت زمان تعیین شده، به خانه برود، همه افراد خانواده را آلوده خواهد کرد.

وی تاکید کرد: بنابراین اگر فردی که از بیمارستان مرخص شده، می‌خواهد به منزل برود، مطلقا نباید با سایر افراد ارتباط داشته باشد تا زمانی‌که دو هفته از آغاز علائم بگذرد.

زالی همچنین اظهار کرد: در عین حال یکی از دلایل افزایش ابتلا می‌تواند مراجعات غیرضروری و حضور بیش از حد در بیمارستان‌ها باشد. تجربه‌ای هم که در ماه اول در چین بود، تایید می‌کند که ۷۰ درصد گرفتاری ها، به دلیل انتقالات درون بیمارستانی بود که طبیعتا در سایر الگو‌ها هم می‌تواند تکرار شود.

وی همچنین گفت: تاکید می‌کنم که با توجه به اینکه در پیک بیماری هستیم و آمار هم نشان دهنده روبه افزایش بودن است و بیماری هم در تهران و سایر نقاط کشور کنترل نشده و در عین حال آمار کشوری و جهانی رو به تزاید است، بنابراین اگر حجم مداخلاتمان نسبت به دو هفته گذشته افزایش نیابد، دچار مشکل می‌شویم. اکنون میزان مداخله ما در سطح شهر تهران متوسط است. برای اینکه سناریویی پیشبینی کنیم تا با آمار رو به تزاید مواجه نشویم، باید مداخلات به صورت سختگیرانه‌تر اعمال شود. این نظر فنی و علمی ماست که امیدوارم مسوولان مورد توجه قرار دهند.

زالی تاکید کرد: انجام سفر در این شرایط به نوعی بازی با جان خود و دیگران است که در عین حال منجر به خستگی تیم‌های پزشکی نیز می‌شود. اکنون چندین روز است که تیم‌پزشکی در خط اول کار می‌کند؛ بنابراین توجه کنید که امروز این شهامت نیست که فکر کنیم به سفر می‌رویم و ویروس نمی‌گیریم. ویروس مرز و در سفر بودن و... نمی‌شناسد. ضمن اینکه در سفر شانس ابتلا بیشتر می‌شود. حال ممکن است تیم درمانی دچار فرسایش شود. ما باید ورودی به بیمارستان‌ها را کاهش دهیم تا تیم درمان بتواند ریکاوری شود. اگر هر روز حجم زیادی از بیماران را به تیم درمانی تحویل دهیم، خارج از انصاف است. از مردم می‌خواهیم از سفر غیر ضروری اجتناب کنند. خبر داریم که برخی افراد در اطراف تهران در خفا در تالار‌ها مراسم برگزار کرده‌اند. این شجاعت و شهامت نیست، بلکه جان خودشان و دیگران را به خطر می‌اندازند. وقتی ۳۰۰ نفر در یک جا کنار هم بنشینند با حجم آلودگی که در تهران وجود دارد و قطعا چندین نفر مبتلا می‌شوند و آن‌ها هم در سطح شهر بیماری را به سایرین منتقل می‌کنند. اگر امروز فردی در شهر آلوده به ویروس شود، حداقل ۱۰۰ نفر را آلوده می‌کند. وقنی می‌گوییم تالار‌ها تعطیل باشند و حتی فریضه نماز جمعه را تعطیل اعلام می‌کنیم، یعنی موضوع جدی است و برگزاری پنهانی مراسم‌ها شجاعت نیست، بلکه به خطر انداختن جان خودشان، سایر شهروندان و پزشکان و پرستاران است.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱۷
دولت صدقه (یارانه نقدی) مرفهین بی دردی که با اتومبیلهای چند صد میلیونی خود در اتوبانهای خارج از شهر تخته گاز می روند قطع کند تا مزه گرسنگی را بچشند!
اروپا و کشور ایتالیا نزدیک به 5 درصد مبتلایان شناخته شده فوت کرده اند.
این نشان از وخامت اوضاع دارد.

تهرانیها، ایرانیها جدی بگیرید!
چرا اینقدر وقت کشی می کنید وقتی چاره ای جز استفاده از نیروی قهریه نیست و عده ای اصلا به اهمیت موضوع واقف نیستند و یا تعمدی داشته باشند شما باید بدون فوت وقت و تعارف وظیفه خود را انجام دهید و مطمئن باشید قاطبه ملت حامی شماست
مسولين بمردم خيانت كردند
آهان صدا و سیما

تعداد حضار محترم در دور همی ، سیصد نفر نیست و مثلا ۲۹۹ نفر هستش ! پس میشه که برگزار کنین و خیالتون راحت ! برگزار کنین !!! مبارکه !!!
تا ۲۰ روز پیش اسمش قرنطینه بود که از قضا کسی از علما و مجتهدین قم اعتقادی هم بهش نداشت... امروز اسمش شده شکست چرخه بیولوژیک با ماندن در خانه!!!
اینجا خیابان کریمخان زند تهران میرزای شیرازی قائم مقام خردمند سنائی ایرانشهر سپهبد قرنی حافظ هفت تیر مفتح مطهری انگار نه انگار کرونا امده ...ما که رعایت می کنیم چرا باید گرفتار این شرکت ها و......باشیم شاید اینها بخوان کرونا بگیرن ما نمی خوایم.... دارن ساختمان می سازن!!!!!!!!!!!!
بجای حذف عمل کنید
دستور بستن پاساژها و مراکز خرید را صادر کنید. وقتی بسته باشه کسی دیگه دلیلی برای بیرون اومدن نداره.
\پس چرا ادارات که راندمان پایینی همم دارند به روال گذشته مشغول به فعالیت هستند؟
آیا مسیولین و شخص رییس جمهور حاضر است که با وسایل نقلیه عمومی سر کار بیاید ؟
متاسفم برای سازمانی که اجازه دادن کارمندان به صورت شیفتی در محل کار حاضر شوند اما مدیر تشخیصش اینه که همه حضور داشته باشن چون معتقده تو خونه اعصاب کارمندا خورد میشه و نمی تونن تو خونه طاقت موندن بیارن (البته خودش چون این اخلاق رو داره همه باید حضور داشته باشن)
ملت اگر فقط 2 هفته، فقط 2 هفته مراعات میکردن- کاری به مسئولین ندارم- امسال میتونستیم عید و تعطیلات و مسافرت مثل هر سال داشته باشیم!
ادارات و و تعطیل نمیکنن چرا ؟؟ چرا مجلس، مجلس خبرگان هیات دولت تعطیله ولی مردم سرکار باید برن؟؟ تبعیض تا کی؟؟
از قابلیت های فضای مجازی برای تشویق مردم به خانه ماندن استفاده کنید. بجای اینکه دشمنان از این قابلیت برای تخریب روانی مردم استفاده کنند.
کلیه انواع حمل و نقل را متوقف کنید. هوایی ریلی زمینی. چه معنی دارد که پایانه ها فعال باشه در این شرایط و بعد بگیم سفر نرید لطفا. خوب جلوی تردد رو بگیرید مگر وسایل امدادی و سوخت و این چیزها و مگر برای موارد ضروری با مجوز.
تا 15 فروردین همه چیز رو تعطیل کنید تا درست بشه و گرنه تا آخر سال 99 درگیر هستیم و کلی هزینه و کلی تلفات باید بدهیم.
3 درصد جمعیت کشور میشه 2 میلیون نفر کشته. تازه این با توجه به امکانات پزشکیه. برای میلیونها بیمار امکانات پزشکی وجود نداره و تلفات بیشتر میشه. 5 میلیون کشته. اصلا شوخی نداره و باید هر چه زودتر تعطیل بشه تا بیماری فروکش کنه.
ملت بی فرهنگی هستیم واقعا
خودخواه و لجباز
والا خدا رحم کنه که مردم پول ندارن و بنزین گرون شده سه برابر شده وگرنه کل تهران میرفتند مسافرت! نمیدونیم قسم حضرت عباس مردم در مورد نداری و بی پولی و گرانی را قبول کنیم یا دم خروس شان را که بیرون زده است!!!
تهران رها شده! شب ها پر از جمعیت است مردم فکر می کنند شب ها ویروس می خوابد!
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم