بازدید 23008
۹

درمان کرونا برای مبتلایان چقدر آب می‌خورد؟

همه چیز از یک پست در فضای مجازی شروع شد. همان‌هایی که کنار گود نشسته اند و می‌گویند لنگش کن چشمشان را روی ایثار شبانه روزی مدافعان سلامت بستند و این بار انگشت اتهام را سمت کادر درمانی گرفتند و نوشتند بیمارستان‌ها از نگرانی مردم کاسبی راه انداخته اند و بابت آزمایش کرونا ۹۰۰ هزار تومان و در انستیتو پاستور یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از آن‌ها دریافت می‌شود. در کذب بودن این ادعا که شکی نداشتیم، اما پاسخ مسئولان این دو مرکز درمانی و آزمایشگاهی آبی بر آتش شایعات شد.
کد خبر: ۹۶۴۴۴۵
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳ 08 March 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از فارس، در گرفت و گیر شیوع بیماری کرونا پیش از هر مرکز درمانی دیگر این نام بیمارستان مسیح دانشوری بود که بر سر زبان‌ها افتاد. انتشار چند فایل صوتی از سوی شخصی که خودش را پزشک بیماران بدحال این بیمارستان معرفی می‌کرد هراسی تمام نشدنی به جان کاربران فضای مجازی انداخت.

 بعد از تهیه چند گزارش که نشان می‌داد در این بیمارستان هم مثل دیگر بخش‌های درمانی اوضاع رسیدگی به بیماران تحت کنترل درآمده به تازگی ادعای دیگری در فضای مجازی دوباره این بیمارستان را در مظان اتهام قرار داده است. مراجعه کننده‌ای ادعا کرده برای آزمایش کرونا مبلغ ۹۰۰ هزار تومان از او دریافت شده است. نادیده گرفتن ادعا‌هایی تا این اندازه کذب از اصول رسانه است، اما تنها برای رسیدن به این پاسخ که انجام مراحل آزمایش مراجعان بدحال به بیمارستان‌ها چقدر برای شان آب می‌خورد سرو سراغ از مسئولان این مرکز گرفتیم تا جوابی که می‌دهند خط پایانی برای پیشروی این شایعات در فضای مجازی باشد.

درمان کرونا برای مبتلایان چقدر آب می‌خورد؟

مدیر روابط عمومی بیمارستان مسیح دانشوری: اگر بیماری هزینه‌ای پرداخت کرده مدارک آن را منتشر کند

تماس به تلفن ثابت دفتر خانم امینیان با بوق‌های ممتدی قطع می‌شود. شماره تلفن همراهش را می‌گیریم. به نظر می‌رسد حتا کادر اداری بیمارستان هم در این روز‌ها استراحت ندارند. امینیان سر صبر و حوصله به حرف‌های مان گوش می‌دهد. به ادعا‌ها می‌خندند و دریافت هر هزینه‌ای از بیماران مراجعه کننده به بیمارستان را تکذیب می‌کند: «من اصلا نباید به این سوال پاسخ بدهم. هم شما و هم من می‌دانیم در تمام مراکز درمانی تمام خدمات برای مراجعه کنندگان مشکوک و مبتلا رایگان است.» امینیان می‌گوید این انصاف نیست که با مطرح کردن این شایعات بی اساس اذهان عمومی را بیش از این نگران تبعات این بیماری کنیم: «از ابتدای شیوع این بیماری بیمارستان مسیح دانشوری در خط مقدم رسیدگی به بیماران بدحال و همچنین مواردی که مشکوک به کرونا هستند قرار گرفته است. بار‌ها درباره این که تمام مراحل رسیدگی به بیماران مبتلا به کرونا رایگان است از رسانه ملی و رسانه‌های وزارت بهداشت اطلاعاتی در اختیار شهروندان قرار گرفته است و ما هم مثل هر بیمارستان دیگری موظف به رعایت این اصول هستیم.»

مدیر روابط عمومی بیمارستان مسیح دانشوری می‌گوید باید با سعه صدر از کنار این شایعات کذب بگذریم و بارعایت جدی نکات بهداشتی به این بحران پایان دهیم: «تا به حال در بیمارستان مسیح دانشوری از هیچ بیمار مراجعه کننده مبتلا یا مشکوک به بیماری کرونا هزینه دریافت نشده است و اگر کسی در این زمینه مدرک یا قبض پرداختی دارد لطفا آن را در همان فضای مجازی منتشر کند. واقعیت این است که این روز‌ها همه همکاران ما در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند و ما وقت پاسخگویی به تک تک این شایعات را نداریم و مردم عزیزمان بدانند که ما خدمتگذاران آن‌ها شبانه روز برای سلامتی شان تلاش می‌کنیم و از بیمارانی که پزشک برای آن‌ها دستور آزمایش میدهد هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.»

سخنگوی وزارت بهداشت: تست کرونا برای مراجعه کنندگانی که کد رهگیری دریافت می‌کنند رایگان است

سخنگوی وزارت بهداشت دریافت هزینه از بیماران مبتلا به کرونا در بیماستان‌ها را تکذیب می‌کند و می‌گوید حساب مراجعه کنندگانی که نشانه و دلالتی از بیماری کرونا نداشته باشد و صرفا به دلیل نگرانی اصرار به آزمایش داشته باشند از بیمارانی که پزشک علائم آن‌ها را مشکوک به کرونا تشخیص می‌دهد جداست: «برخی از افرادی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند علائمی مانند بیماری آنفولانزا دارند. پزشک این را تشخیص می‌دهد، اما ممکن است بیمار همچنان نگران باشد و اصرار به آزمایش داشته باشد، یا حتا ممکن است پزشک برای یقین حاصل کردن دستور سی تی اسکن یا سی وی سی بدهد. اگر در این مراحل اثبات شود که مراجعه کننده مبتلا به کروناست از آن بیمار هیچ گونه هزینه‌ای برای مراحل مختلف آزمایش و درمان دریافت نخواهد شد.»

کیانوش جهانپور با اشاره به این که بیماران مبتلا کد رهگیری دریافت می‌کنند، ادامه می‌دهد: «صفر تا صد هزینه‌های بیمارانی که مبتلا به کرونا هستند را دولت تقبل کرده و از این عزیزان در بیمارستان‌ها هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.»

مدیر روابط عمومی انستیتو پاستور: اصلا مراجعه کننده‌ای نداریم که هزینه‌ای از آن دریافت شود

کارگروه تشخیص کرونا ویروس ابتدا در انستیتو پاستور تشکیل شد. متخصصان خوشنام این مرکز به سرعت با همراهی آزمایشگاه دانشگاه تهران توانستند در مدت بسیار کمی امکانات تشخیصی در اختیار ۳۰ آزمایشگاه در سرتاسر کشور قرار دهند. دکتر مصطفوی مسئول روابط عمومی این مرکز آزمایشگاهی مثل خیلی از کاربران فضای مجازی شایعه دریافت هزینه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای پاسخ آزمایش بیماران مبتلا به کرونا را شنیده و در این باره می‌گوید: «ما از کاربران فضای مجازی می‌خواهیم که به سرعت این شایعات را باور نکنند و از همه آن‌ها پیش از هر چیز انتظار حمایت در این شرایط را داریم.»

مصطفوی، مدیرکل روابط عمومی انستیتو پاستور یک پاسخ روشن و شفاف درباره عدم دریافت هزینه در انستیتو پاستور دارد: «در این مرکز کارگروه تشخیص کرونا ویروس تشکیل شده است. با استاندارد سازی آموزش به همراه آزمایشگاه دانشگاه تهران موفق شدیم ۳۰ آزمایشگاه در سراسر کشور را وارد شبکه تشخیص کووید ۱۹ کنیم. واقعیت این است که در این مراکز هیچ مراجعه کننده‌ای وجود ندارد که از آن هزینه‌ای دریافت شود.»

درمان کرونا برای مبتلایان چقدر آب می‌خورد؟

مدیر روابط عمومی انستیتو پاستور می‌گوید نمونه‌های آزمایشگاهی از بیمارستان‌های مرجع به این مرکز انتقال داده می‌شوند: «دریافت هزینه از بیماران مبتلا به کرونا را تکذیب می‌کنیم. هیچ بیماری برای نمونه گیری به انستیتو پاستور یا هر مرکز آزمایشگاهی تشخیص کرونا ویروس مراجعه نمی‌کند. این نمونه‌ها از بیمارستان‌های مشخصی به دست ما می‌رسد و اینجا بر روی این نمونه‌ها مراحل تشخیصی انجام می‌شود. این پزشک است که با توجه به علائم تشخیص می‌دهد چه مراجعه کننده‌ای نیاز به دادن آزمایش دارد. ما با این افراد در تماس نیستیم و صرفا نمونه‌های آزمایشگاهی آن‌ها در این مرکز بررسی می‌شود و پاسخ آن را به بیمارستان مربوطه ارسال می‌کنیم. ممکن است برخی از افراد اقدام به راه اندازی مراکز خصوصی برای آزمایش‌های اینچنینی کرده باشند. لازم است که در این جا اعلام کنیم که این مراکز مورد تایید انستیتو پاستور نیستند و تنها ۳۰ آزمایشگاه منتخب در سرتاسر کشور شبکه تشخیص کرونا ویروس را تشکیل می‌دهند.»

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۹
انشا.ا... موفق باشند
اما در کره جنوبی از تمام مردم تست می گیرند
اینجا اما کسی که نشانه ای ندارد از ترس ....
خب اینا با کلمات بازی کردند- هیچ کدوم نگفتند بستری شدن تو سی سی یو چقدر آب میخوره وقتی بیمار بستری میشه-همه حرفاشون در مورد تست کرونا بود که اگر-اگر- خودشون دستور آزمایش بدن- پول نمیگیرن- و البته حالا حالا ها هم دستور آزمایش نمیدن تا ریه های فرد عفونی نشه-خب اونایی که پولدار هستند میرن پول میدن و تست میگیرن و اونی که پول نداره - مشکلش حاد خواهد شد- این همون معنی حرف مردم رو میده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
اولا اگه خودتون به اون را نزنید می‌بینید که گفته «صفر تا صد هزینه‌های بیمارانی که مبتلا به کرونا هستند را دولت تقبل کرده و از این عزیزان در بیمارستان‌ها هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌شود.»
ثانیا حرف مردم نه، حرف رفقای شما
30 ساله ميگين تحصيل رايگانه ولي ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
الان ربطش چیه؟
به جای صدقه دادن ( یارانه نقدی ) به مرفهین بی درد ؛ اقشار تهیدست جامعه را
بیمه اجباری و رایگان کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
دقیقن از اول باید همینکارو میکردن
تست رایگانه اما دارو و بستری شدن و رفتن به ای سی یو که رایگان نیست
کرونا گرفتین انتظار دارین هزینه اش رو دولت بده؟!
از هواپیمایی ماهان بپرسید چقدر آب می خورد‌ نه از ملت بدبخت.
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم