بازدید 3530
۱
جزئیات مهم از نشست چند جانبه در AFC

احتمال برگزاری کل لیگ قهرمانان آسیا در یک یا دو کشور!

کد خبر: ۹۶۴۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲ 07 March 2020

نشست چند جانبه نمایندگان چند کشور آسیایی برای رقابت‌های مقدماتی جام جهانی و همچنین ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در قطر تصمیمات مهمی داشت که منجر به نظرسنجی از سایر کشور‌ها خواهد شد.

به گزارش تابناک ورزشی، عصر روز گذشته رسانه‌های کشور عراق از نشست چند جانبه مسئولان این کشور با ایران، بحرین و قطر خبر‌هایی را مخابره کردند و مشخص شد از طرف ایران مهرداد مسعودی که عضو کمیته برگزاری جام جهانی قطر است و پژمان منتظری در این جلسه حضور داشتند.
از آنجایی که مسئولان کشور قطر برای ورود ایرانیان به این کشور بعد از شیوع کرونا قرنطینه ۲ هفته‌ای را در نظر گرفته اند هیچ نماینده‌ای از ایران در این جلسه حاضر نشد و سهیل مهدی که بلیتش به قطر را کنسل کرده بود از طریق تماس تصویری در جریان اتفاقات رخ داده قرار گرفت.

در این نشست مشخص شد دیدار‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیای ۲۰۲۳ قطعا در فروردین و خرداد ماه آینده برگزار نخواهد شد. به این ترتیب دیدار‌های ایران و هنگ کنگ، ایران و کامبوج در فروردین، بحرین و ایران در ۱۵ و عراق و ایران در ۲۰ خرداد به تعویق افتاد. همانطور که روز گذشته ابراهیم شکوری اعلام کرد احتمال برگزاری این دیدار‌ها در شهریور ماه بسیار زیاد است. قرار است فردا (یکشنبه) جلسه دیگری در حضور نمایندگان عربستان، امارات و ازبکستان برگزار و درباره دیدار‌های این کشور‌ها تصمیم گیری شود.

همچنین در نشست فوق درباره مسابقات لیگ قهرمانان آسیا نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت که البته مباحث مطرح شده در این نشست چندان به نتیجه منجر نشد. به طور مثال پیشنهادی از سوی برخی مسئولان برای برگزاری مسابقات مناطق غرب و شرق به صورت متمرکز در خاک یکی از کشورهای هر منطقه مطرح شد اما همه چیز منوط به واکنش فدراسیون‌های مختلف است.

قرار است در این زمینه از فدراسیون‌های مختلف نظر سنجی صورت بگیرد و آن‌ها دیدگاه‌های خود را به AFC ارسال کنند تا در صورت لزوم نقطه نظرات آن‌ها به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شود. در این زمینه فدراسیون فوتبال با توجه به اینکه هنوز نامه‌ای رسمی را دریافت نکرده واکنشی نداشته است. قرار است اطلاعیه رسمی در این زمینه توسط فیفا بعد از پایان نشست روز یکشنبه نمایندگان ۳ کشور دیگر به جز ایران، قطر و عراق منتشر شود.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
بهتر
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم