بازدید 3659
زور کرونا به اجلاس اوپک چربید

قیمت نفت کاهش یافت

در حالی که امروز در اجلاس اوپک به توافق اولیه برای کاهش یک و نیم میلیون بشکه‌ای تولید نفت حاصل شد اما نگرانی از شیوع گسترده کرونا اجازه نداد قیمت نفت افزایش یابد.
کد خبر: ۹۶۳۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۲ 05 March 2020

به گزارش فارس،‌ امروز در بازاراهای جهانی قیمت نفت برنت 46 سنت کاهش داشت و هر بشکه به قیمت 50 دلار و 67 سنت به فروش رفت.نفت وست تگزاس آمریکا هم کاهش 22 سنتی را تجربه کرد و هر بشکه از این نوع نفت به قیمت 46.56 دلار معامله شد.

کاهش قیمت جهانی نفت در حالی است که امروز صد و هفتاد و هشتمین اجلاس اوپک در وین اتریش در سطح وزیران برگزار شد تا راهی را برای حمایت از بازار نفت پیدا کنند.

در پایان این اجلاس، آنطور که بیژن زنگنه وزیر نفت کشور  ما گفته است برای کاهش یک و نیم میلیون بشکه نفت توافق شده است که البته  این توافق مشروط بر این است که فردا اعضای غیراوپک هم با آن موافقت کنند.

در این توافق قرار است یک میلیون بشکه نفت توسط اعضای اوپک و 500 هزار بشکه توسط اعضای غیر اوپک که بزرگترین آنها روسیه است، کاهش یابد.

پیش از این نیز اعضای اوپک و غیر اوپک با اجرای طرح کاهش تولید نفت تولید خود را 1.2 میلیون بشکه کاهش داده بودند.

در صورتی که این توافق هم فردا حاصل شود مجموع کاهش تولید نفت اوپک پلاس به 2.7 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

رویترز نوشت: از آنجایی که شواهدی مبنی بر فروکش اوضاع وخیم وجود ندارد باعث شد که بازار نفت امروز به اجلاس اوپک واکنش مثبتی نشان ندهد. ضمن اینکه همچنان نگرانی از اینکه فردا اعضای غیر اوپک به ویژه روسیه توافق امروز اوپکی‌ها را قبول نکنند، وجود دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
بلیط هواپیما
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم