بازدید 4783
۱

ماجرای زورگیری های خونبار باند کوتوله

کد خبر: ۹۶۳۹۳۵
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۳ 05 March 2020

ماموران دایره اطلاعات کلانتری شهرک شهید رجایی مشهد با دستگیری اعضای باند مخوف معروف به «کوتوله» به زورگیری های خونبار از رانندگان مسافرکش پایان دادند.

به گزارش خراسان، فرمانده انتظامی مشهد روز گذشته در تشریح پرونده باند زورگیری «کوتوله ها» به خراسان گفت: دوشنبه شب گذشته، مرد 42 ساله ای با سروصورت خون آلود وارد کلانتری شهید رجایی شد و پرده از زورگیری های یک باند مخوف برداشت.

او به افسر نگهبان کلانتری گفت: دو جوان را از میدان دکتر شریعتی (تقی‌آباد) به مقصد بولوار مصلی سوار خودروام کردم اما در تاریکی اول شب ناگهان شمشیری نیم متری را زیر گلویم گذاشتند و با تهدید به مرگ، مرا به سمت مسیری خلوت در شهرک شهید رجایی (قلعه ساختمان) کشاندند، سپس با ضربات شمشیر به سرو کتف و دستم زدند و درحالی که به شدت ترسیده بودم، پیکرم را از درون پراید بیرون انداختند و با زورگیری گوشی تلفن ، مدارک، کارت های عابربانک و ... خودروام را نیز به سرقت بردند.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی افزود: اگرچه شاکی 42 ساله این پرونده، بخشی از مشخصات ظاهری زورگیران را به پلیس ارائه کرد اما هیچ سرنخی از دو زورگیر جوان در دست نبود بنابراین گروه ویژه ای از ماموران دایره اطلاعات کلانتری، مامور رسیدگی به پرونده مذکورشدند و تحقیقات گسترده ای را با کسب مجوزهای قضایی از قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) آغاز کردند.

مقام ارشد انتظامی مشهد تصریح کرد: نیروهای انتظامی در اولین مرحله از اقدامات پلیسی به رصدهای اطلاعاتی پرداختند و بر سوابق مجرمان حرفه ای متمرکز شدند چرا که شیوه زورگیران اگرچه شگردی نخ نما بود اما حکایت از آن داشت که پلیس با یک باند سابقه دار و حرفه‌ای طرف است.

وی ادامه داد: هنوز چند ساعت از این ماجرا نگذشته بود که اهالی خیابان پورسینا از ایجاد سروصدا و عربده کشی دو جوان ابراز ناراحتی کردند و بدین ترتیب گروهی از ماموران برای بررسی موضوع به نشانی اعلامی اعزام شدند. تحقیقات مقدماتی نشان داد که زورگیران به منزل شاکی پرونده رفته اند و سروصدای عجیبی را در محله مذکور به راه انداخته اند که این بار مورد شناسایی شاکی قرار گرفته اند.

سرهنگ صارمی ساداتی تصریح کرد: با اطلاعاتی که ماموران جمع آوری کردند، عملیات دستگیری جوان 36 ساله ای به نام پیمان آغاز شد و نیروهای دایره اطلاعات کلانتری با هماهنگی قاضی عندلیب متهم تحت تعقیب را در نزدیکی منزلش شناسایی کردند اما او با دیدن نیروهای انتظامی پا به فرار گذاشت که در نهایت با شلیک دو تیر هوایی و پس از حدود یک کیلومتر فرار، زمین گیر شد و به دام افتاد.

به گفته این مقام انتظامی، متهم مذکور به کلانتری منتقل شد و در بازجویی های تخصصی، همدست دیگر خود به نام ماشاءا... را لو داد ولی مدعی شد که او خریدار اموال سرقتی است و تنها در ماجرای این پرونده او را همراهی کرده است اما جوان 25 ساله دیگری که به «کوتوله» شهرت دارد در سرقت‌ها و زورگیری های دیگر نقش اصلی را به عهده داشت.

سرهنگ عباس صارمی ساداتی خاطرنشان کرد: در پی اعترافات این متهم 36 ساله، بلافاصله گروه ویژه ماموران عازم محل اختفای ماشاءا... در منطقه خواجه ربیع شدند و او را در حالی دستگیر کردند که خودروی پراید سرقتی به همراه یک دستگاه موتورسیکلت، لوازم و قطعات سرقتی وسایل نقلیه و همچنین تعدادی اسناد و مدارک نیز از مخفیگاه وی کشف و ضبط شد.

رئیس پلیس مشهد ادامه داد: با انتقال لوازم سرقتی کشف شده به کلانتری، تلاش برای دستگیری سومین متهم پرونده ادامه یافت و نیروهای اطلاعات کلانتری به سوی بولوار کشاورز حرکت کردند اما «کوتوله» در مخفیگاه خود حضور نداشت. در همین حال ماموران به طور اتفاقی او را روی دیواری در انتهای بولوار حر مشاهده کردند که شمشیر نیم متری را در دست داشت. او با دیدن نیروهای انتظامی پا به فرار گذاشت که ماموران نیز به تعقیب وی پرداختند و بعد از شلیک چند تیر هوایی او را به دام انداختند.

سرهنگ صارمی ساداتی افزود: در بازرسی از مخفیگاه این متهم به زورگیری نیز که با مجوز قضایی صورت گرفت، چندین قبضه شمشیر و چند عدد چماق به همراه کارت شناسایی یکی از مال باختگان کشف شد.

فرمانده انتظامی مشهد با بیان این که اعضای این باند خطرناک تاکنون به سه فقره سرقت و زورگیری توام با ضرب وجرح اعتراف کرده اند، گفت: اعضای این باند که به مواد مخدر اعتیاد دارند دارای سوابق کیفری مانند سرقت، نزاع و مواد مخدر نیز هستند که تحقیقات بیشتر با حمایت های قضایی در این باره همچنان ادامه دارد.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
این ها را در جا معدوم کنید...........
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم