بازدید 3794

مردم به بازار برای خرید عید مراجعه نکنند

کد خبر: ۹۶۳۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷ 05 March 2020

متخصص بیماری‌های عفونی به بیان توضیحاتی درباره اقداماتی که مردم با توجه به شیوع کرونا در کشور و در پیش بودن عید نوروز انجام دهند پرداخت.

به گزارش میزان، شروین شکوهی متخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این سوال که با توجه به شیوع کرونا خرید عید و حضور مردم در کوچه و خیابان تا چه میزان باید کاسته شود؟ گفت: مردم اصلا به بازار برای خرید عید مراجعه نکنند و امسال برای اینکه بتوانیم مشکل بزرگ کرونا را پشت سر بگذاریم باید بین عید نوروز ۹۹ با عید‌های قبل و عید‌های بعد تفاوت قائل شوند.

این متخصص بیماری‌های عفونی در ادامه گفت: کار‌های شب عید امسال دیگر وجود ندارد و مردم به فکر این باشند که نگاهی به شبکه‌های اجتماعی بیاندازند و ببیند که در بیمارستان‌های ما چه خبر است و مردم چگونه در حال مردن هستند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تنها راه مقابله با این ویروس شروع کردن از کوچه و خیابان است اضافه کرد: تنها راه جلوگیری از شیوع این ویروس این است که جلوی آن را در کوچه و خیابان گرفت و اگر این کار را انجام ندهیم باز هم درصدی از مردم به دلیل شیوع کرونا جان خود را از دست می‌دهد و همین افراد بیماری خود را به دیگران منتقل می‌کنند و این رویه ادامه پیدا می‌کند.

شکوهی در ادامه گفت: مردم باید عید را در خانه بنشینند و خرید نروند، دید و بازدید انجام ندهند و هیچ کار دیگری انجام ندهند. این دوره را باید پشت سر بگذاریم.

وی با بیان اینکه درست است که مردم با خانه نشستن خسته می‌شوند اضافه کرد: باید مردم این اقدام را انجام دهند تا چرخه انتقال قطع شود و از این بحران عبور کنیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم