بازدید 9334

بازداشت عوامل انتشار اخبار کذب درباره کرونا

دادستان گیلانغرب از بازداشت چهار تن از عوامل انتشار برخی اخبار مبنی بر شیوع بیماری کرونا در کانال‌ها و سایت‌های محلی و فضای مجازی این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۹۶۱۷۹۴
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴ 25 February 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، علی رستمی افزود: برخی خبر‌های کذب و بی اساس توسط بعضی از کانال‌های شبکه‌های اجتماعی و یا سایت‌های محلی مبنی بر شیوع بیماری کرونا در گیلانغرب و همچنین شایعه فوت فرد یا افرادمبتلا منتشر شد.

وی اظهار داشت: متاسفانه دامنه این اقدام‌های خلاف واقع در چند روز اخیر به گونه‌ای بوده که به انتشار خبری کذب پیرامون فوت یکی از مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز شده است که براین اساس چهار تن از عوامل متخلف و مرتبط با شبکه‌های اجتماعی در این زمینه شناسایی و بازداشت شدند.

دادستان گیلانغرب به افراد سودجو که با این‌گونه اقدام‌ها باعث ایجاد رعب و یا استرس و اهانت به شهروندان را باعث می‌شوند، هشدار داد دستگاه قضایی با مراکز و متخلفانی که مولد این اخبار کذب و بی پایه هستند به شدت برخورد می‌کند.

وی گفت: همچنین یک واحد داروخانه شبانه روزی شهرستان گیلانغرب به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی در نگهداری دارو در شهرستان پلمب شد.

دادستان گیلانغرب از مردم خواست تا اخبار و اطلاعات را از سایت‌ها و منابع خبری مطمئن پیگیری کنند.

وی همچنین به برخی اقدام‌های ناصحیح تحت عنوان پرداخت تسهیلات بانکی با نام قرعه کشی خانگی اشاره کرد که درمواردی موجب سوءاستفاده و انحراف وجوه پرداختی توسط عوامل این موضوع و تضییع حقوق شهروندان شده و به بانوان توصیه کرد در این گونه موارد صرفا به افراد مطمئن و یا مراکز معتبر و دارای مجوز اعتماد کنند.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲هزار تن جمعیت دارد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # ارتحال امام خمینی # قیام 15 خرداد
وب گردی