بازدید 13037
لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ - طلسم سنگین نمایندگان کشورمان در خانه حریفان عربی، با سه باخت و یک تساوی و ۱۰گل خورده!
هفته دوم فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا برای نمایندگان ایران بسیار بد تمام شد؛ سه باخت و تنها یک تساوی حاصل چهار بازی بیرون خانه تیم‌های کشورمان بود. امشب دو تیم بالانشین لیگ برتر یعنی سپاهان و پرسپولیس هم نتوانستند در قطر و امارات برنده از میدان خارج شوند. ضعف مفرط دفاعی در تیم‌های ایرانی باعث شد در این هفته ۱۰ گل دریافت کنند!
کد خبر: ۹۶۰۰۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹ 18 February 2020

سپاهان برخلاف شروع مقتدرانه در هفته نخست مقابل العین، امشب همه رشته های خود را با دریافت سه گل پنبه کرد و پرسپولیس نیز در شبی که برای پیروزی به مصاف الشارجه رفته بود، حریف تیم معمولی اماراتی نشد و به نتیجه ای بهتر از مساوی نرسید.

به گزارش تابناک ورزشی، هفته دوم فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا برای نمایندگان ایران بسیار بد تمام شد. سه باخت و تنها یک تساوی حاصل چهار بازی بیرون خانه تیمهای کشورمان بود. امشب دو تیم بالانشین لیگ برتر یعنی سپاهان و پرسپولیس هم نتوانستند در قطر و امارات برنده از میدان خارج شوند. ضعف مفرط دفاعی در تیمهای ایرانی باعث شد در این هفته 10گل دریافت کنند!

پرسپولیس امشب بار دیگر مقابل حریفی قرار گرفت که در نیمه دوم به طور کامل دفاع می کرد اما دقیقا مشابه بازی با الدحیل نتوانست با طرح و برنامه از لایه های دفاعی حریف که میزبان هم بود، عبور کند. 

سپاهان امشب از همان دقیقه اول بوی باختن می داد و اگر درخشش پیام نیازمند در نیمه نخست نبود در نیمه نخست هم حداقل سه گل دریافت می کرد. در تیم السد مثلث زهردار اکرم عفیف - بونجاح - الهیدوس ، هر کاری خواستند انجام دادند و می توانستند دو برابر این هم دروازه نماینده مغرور ایران را باز کنند.

پرسپولیس هم که در دربی تهران دو مرتبه شکست را جبران کرده و به گل تساوی دست یافته بود، امشب با ضعف مفرط خط دفاعی دو بار برتری را تقدیم حریف کرد و گل تساوی را دریافت نمود تا مشخص شود شاگردان یحیی تا رسیدن به تیم برانکو فاصله زیادی دارند.

تیم قلعه نویی امشب بدون کی روش استنلی چهره ای کاملا متفاوت و دیگرگون نسبت به بازی اول در خانه العین به نمایش گذاشت و حالا این تیم باید در مصاف حیثیتی مقابل حریف عربستانی روحیه خودش را بازیابی کند. آنها در مصاف بعدی لیگ داخلی باید به دیدار پرسپولیس هم بروند.

 

شرح گل های هر دو بازی:

دقیقه ۱۰ گل نخست پرسپولیس توسط علی علیپور: نفوذ بازیکنان پرسپولیس از سمت چپ و پاس بی نقص و تماشایی مهدی ترابی در عمق به علی علیپور رسید و این بازیکن در شش قدم با ضربه‌ای به گوشه مخالف دروازه میزبان را گشود.

دقیقه ۲۷ گل اول الشارجه توسط محمد خلفان: تکروی کایو از سمت راست خط دفاعی پرسپولیس و ورود او با محوطه جریمه با مشایعت بدون آزار سیدجلال حسینی مواجه شد و این بازیکن با حرکت عرضی به سمت تیر دورتر شوت زد که با ضربه تمام کننده خلفان همراه شد و این مهاجم خارجی دروازه بیرانوند را در غفلت انصاری گشود.

گزارش زنده | الشارجه 2 - پرسپولیس 2 / السد 3 - سپاهان 0 / پایان هفته دوم درحسرت برد تیمهای ایرانی / زهر دفاع یحیی علیه شیرینی دبل علیپور / ژاوی ستاره‌های ژنرال را کند!

دقیقه ۲۷ گل دوم پرسپولیس توسط علی علیپور: حرکت عرضی و پاس ترابی در بیرون از محوطه جریمه به علیپور رسید و او با کنترل خوب، وارد محوطه شد و پس از جاگذاشتن دو مدافع حریف با ضربه‌ای زمینی و سنگین توپ را از دروازه بان شارجه عبور داد و گل دوم را هم به ثمر رساند.

دقیقه ۴۵+۱ گل دوم الشارجه توسط رایان مندس: جناحین خط دفاع پرسپولیس بسیار متزلزل بود و این بار از سمت چپ دفاعی پرسپولیس رایان مندس نفوذ کرد و شجاع خلیل زاده را هم با راحتی دریبل زد و با شوتی فوق العاده دروازه بیرانوند را باز کرد تا این تیم بازنده به رختکن نرود.

 

دقیقه ۵۱ گل اول السد توسط اکرم عفیف: بهترین بازیکن آسیا در چندمین نفوذ خود از جناح راست سپاهان این بار روی پاس بغداد بونجاح با نیازمند تک به تک شد و این بار ضربه چیپ او به تور دروازه سپاهان نشست.

دقیقه ۷۳ گل دوم السد توسط حسن الهیدوس: بار دیگر بغداد بونجاح در نقش گلساز ظاهر شد و این بار الهیدوس هافبک خلاق السد گل دوم تیم قطری را وارد دروازه شاگردان قلعه نویی کرد.

دقیقه ۷۸ گل سوم برای السد قطر توسط الهیدوس: استارت انفجاری اکرم عفیف از جناح راست از تکل بلند شایان هم عبور کرد و پاس این بازیکن پس از گذر از همه بازیکنان تیرک اول، روی تیر دوم به حسن الهیدوس رسید تا این بازیکن گل دوم خودش و سوم السد را ثبت کند.

 

لحظات حساس بازی الشارجه و پرسپولیس:

دقیقه ۱۳: بازیکنان الشارجه به موقعیت خوبی رسیدند و کایو موقعیت سازی کرد، ولی شوت خلفان به سیدجلال خورد و گل نشد.

دقیقه ۱۵: سانتر زیبای شیری با کنترل اوساگوآنا همراه شد و علیپور شوت خود را زد که دروازه بان شارجه شیرجه بلند این توپ را گرفت.

دقیقه ۳۴: فرار حسن از تله آفساید پرسپولیسی‌ها باعث شد تا او تک به تک شود، اما ضربه اش از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۵: شوت کایو پس از حرکت خطرناک عرضی با فاصله اندک تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۴۲: حرکت تکنیکی مندس و پاس او، بازیکنان الشارجه را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه خلفان را بیرانوند به کرنر فرستاد.

دقیقه ۴۴: شوت مهدی ترابی از زاویه بسته را دروازه بان الشارجه به کرنر فرستاد.

گزارش زنده | الشارجه 2 - پرسپولیس 2 / السد 3 - سپاهان 0 / پایان هفته دوم درحسرت برد تیمهای ایرانی / زهر دفاع یحیی علیه شیرینی دبل علیپور / ژاوی ستاره‌های ژنرال را کند!

لحظات حساس بازی السد و سپاهان:

دقیقه ۱: اکرم عفیف در موفعیت تک به تک با نیازمند قرار گرفت که دروازه بان تیم سپاهان به خوبی توپ را بازگشت داد و در ادامه شایان مصلح خطر را به طور کلی دفع کرد. این فرصت می توانست شیرازه زردها را بهم بریزد.

دقیقه ۷: حرکت انفرادی زیبای حسینی با گذاشتن دفاع مستقیمش و ارسال به دهانه دروازه همراه شد، ولی قبل از اینکه توپ به نورافکن برسد، با ضربه مدافع السد راهی کرنر شد.

دقیقه ۱۱: در شرایطی که السد از سمت راست خط دفاعی سپاهان در حال فشار آوردن روی دروازه سپاهان است، یک ارسال دیگر با خروج به موقع نیازمند به جایی نرسید.

دقیقه ۲۱: در شرایطی که حسن الهیدوس در موقعیت تک به تک قرار گرفته بود، پیام نیازمند ضربه چیپ این بازیکن را به خوبی دفع کرد. 

دقیقه ۳۴: شوت نام تائه هی با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۴۰: بهترین موقعیت بازی روی حرکت حسینی از سمت چپ خط دفاعی السد به دست آمد و او توپ را برای محبی در موقعیت تک به تک با الشیب قرار داد، ولی ضربه محبی کم دقت بود و با فاصله کمی راهی اوت شد. 

دقیقه ۴۴: پیام نیازمند دو مرتبه روی ضربات بغداد بونجاح و اکرم عفیف دروازه تیمش را نجات داد تا کمک کند تیمش بدون گل خورده به رختکن برود.

دقیقه ۴۸: یک کار تیمی فوق العاده از بازیکنان السد می‌رفت نام تائه هی را در موقعیت گلزنی قرار بدهد، ولی درآخرین لحظه مدافعان سپاهان بهتر عمل کردند و توپ را برگشت دادند.

دقیقه ۵۶: یک کار تیمی با پاس خوب عفیف به نام تائه هی رسید، ولی دروازه این بازیکن که از داخل محوطه جریمه و روی زمین زده شد، با واکنش خوب نیازمند و پای چپ این گلر راهی اوت شد.

دقیقه ۶۰: شوت مهدی کیانی روی یک برگشت از محوطه جریمه السد با واکنش الشیب دفع شد و در برگشت بود که تلاش علی قربانی برای زدن تیم با مصدومیت بازیکن السد همراه شد.

دقیقه ۶۶: ارسال مهدی کیانی را بغداد بونجاح با ضربه آکروباتیک از محوطه جریمه دور کرد.

دقیقه ۷۸: شوت گابی با فاصله زیاد از سمت راست دروازه پیام نیازمند راهی اوت شد.

 

 

قلعه نویی به دنبال گرفتن امتیاز در خانه السد ژاوی

سپاهان در بازی نخست نشان داد که این فصل به عنوان یکی از مدعیان فتح جام در آسیا مطرح است و السد نیز با ستاره هایش که زیر نظر ژاوی کار می کنند، می خواهد به فینال برسد. زردپوشان که سه فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا دور مانده بود، شروعی مقتدرانه در بازگشت داد و توانست با ۴ گل از محبی، کی روش، رفیعی و محبی، نماینده امارات را شکست دهد. در سوی دیگر دو تیم السد و النصر در عربستان به مصاف هم رفتند که تساوی ۲ بر ۲ حاصل کار دو تیم دیگر مدعی گروه سوم شد. السد در خانه به نتیجه‌ای غیر از پیروزی نخواهد اندیشید و شاگردان امیرقلعه نویی نیز تمام تلاش شان را می‌کنند تا دست خالی از ورزشگاه جاسم بن حمد خارج نشوند که اگر این اتفاق بیفتد، سپاهان با اندوخته ای مناسب در دو بازی حساس نخستین با اصفهان بر می گردد.

 

پرسپولیس با یحیی در آسان ترین آزمون بیرون خانه

خیلی ها الشارجه را ضعیف ترین تیم گروه پرسپولیس می دانند و معتقدند شاگردان یحیی باید هر شش امتیاز مصاف با این تیم را کسب کنند تا شانس صعود را داشته باشند.

پرسپولیس در دومین بازی آسیایی خود که حساسیت فوق العاده ای پیدا کرده ، می خواهند طلسم گلزنی را بشکند و دومین شکست را به تیم پرستاره اما ناهماهنگ شارجه وارد نماید. هر دو تیم در هفته نخست بازی خود را واگذار کردند و حالا شرایط سختی دارند. مدافع عنوان قهرمانی لیگ ایران، در روز بازگشت سیدجلال حسینی و محمد انصاری در شرایطی میهمان قهرمان امارات است که هر دو تیم با هدایت سرمربی داخلی مقابل هم صف آرایی می‌کنند.

ترکیب الشارجه: عادل الحوسنی، الحسن صالح، شاهین، کایو، محمد عبدالباسط، سالم سلطان، علی الظنحانی، عبدالله غانم، ریان مندیز، خلفان و شوکوروف

سرمربی: عبدالعزیز العنبری

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی (۴۶- محمدحسین کنعانی زادگان)، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، مهدی شیری، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، مهدی ترابی، وحید امیری (دقیقه ۷۴ - بشار رسن)، علی علیپور و کریستین اوساگوآنا (۷۰ - آنتونی استوکس)

سرمربی: یحیی گل محمدی

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۸
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
یکی مرد و یکی مردار شد ؛ یکی به تیر غیب داور گرفتار شد!
محمد محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
این از نامردی گذشته. نه میزبانیم. بازیکنان گران قیمت اونها رو با نا مقایسه کنید. بازیکنان خارجی اونها چقدر ااثیرگذارند. مال ما هم معلومه. از اضافه وزن و بیحالی !
محمد جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
با سلام، نکته بسیار مهمی که در این بین میشه دید اینه که اتفاقا هر دو مربی یعنی گل محمدی و قلعه نوعی از قضا کاندید برای سر مربی گری تیم ملی هم بودن و این در حالیه که حتی توانایی بازی در سطح اسیا هم در تیم هاشون دیده نمیشه.در واقع حالا میشه به ارزش های مربی مثل کی روش و فاصله اش با مربیان داخلی پی برد. برید بازی های ایران در جام جهانی را ببینید.یه نکته دیگه هم که میخوام بگم اینه که به زودی همه خواهد فهمید که علیرضا بیراوند یک دروازه بان معمولیه که تنها تبحرش در مهار ضربات پنالتی هست.در واقع مطرح شدنش به خاطر سیستم بازی تیم کی روش بود که یکی از بزرگترین مربیان در زمینه تاکتیک های دفاع تیمی بود و در واقع بیرانوند در اون سیستم بود که مطرح شد و بال و پر گرفت و اگر علیرضا حقیقی یا هر کس دیگه ای هم جای بیراوند بود به همین جا میرسید.این رو در بازیهای آینده تیم ملی به وضوح خواهید دید.
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
کل یوم ، سپاهان اینقدر مقابل عربها خوار و ذلیل نشده بود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
بازی دو نیمه کاملا متفاوت داشت بزرگوار نیمه اول توپ هاشون به تیر خورد نیمه دوم همه رفت تو گل
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
وقتی یه بزرگی گفت بنده موافق مربی خارجی نیستم و همرو کیلویی به بهانه های مختلف ریختین بیرون باید این روزگار سیاه فوتبال رو هم پیش بینی میکردید!
فوتبال سیاسیه نیمه جون ایران بعد کیروش مرد!
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
قابل توجه مدافعان مربی داخلی برای تیم ملی. چهار تیم باشگاهی با تاپ ترین مربیان داخلی و نتیجه یک امتیاز.
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
چند روز بعد از برکناری قلعه نوعی از مربیگری تیم ملی به او گفتم قبل از اینکه به فکر گل زدن بدون برنامه باشی باید به فکر گل نخوردن باشی .
اگر خط دفاعی ایران در زمان کی روش ضعیف بود در جام جهانی آنقدر گل
میخود که حال مردم ایران از هر چی مسابقه فوتباله ؛ به هم بخوره
ک . بیدآبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
در حملات تیم السد یک هماهنگی و هارمونی خاص و تاکتیک مشخص برای گل زدن به چشم می خورد ؛ همان چیزی که نه در تیم ملی سراغ داریم نه در تیمهای باشگاهی ایران .
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
نتیجه لابیگری و فساد و مافیا بازی در وزارت ورزش و فدراسیون فرمایشی فوتبال .
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
انشالله همشون حذف بشن تو این فوتبال رانتی و دولتی
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
فوتبال ایران با بازی در خارج از ایران جام غیرت ملی را باخت حالا یک بازی برد یا باخت چه توفیری دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹
میگن ارطش ثرخ آسیا قعر جدوله؟حقیقت داره؟؟؟
پاسخ ها
امین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
آره دقیقا مثل کاج صغیر آسیا
ناشناس
| - |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
اره طوفان سرخ شروع به خوابیدن گرفت داور فدارسیون کجایی باوا به داد این تیم دولتی برس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
قلعه نوعی، گل نزن ترین فوروارد خودش را بجای کی‌روش استنلی گذاشت، و قربانی هم با گل نزدنهاش انرژی و اعتماد بنفس ده بازیکن سختکوش سپاهان را به باد داد، اگر ژنرال حرف منتقدان قربانی را قبول کرده بود و لجبازی نمی‌کرد الان سپاهان در صدر گروهش بود.
ناشناس
|
Romania
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
فوتبال در اسلام حرام است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
بیخود جو سازی نکنیم، السد حقیقتا بهتر از سپاهان بازی می کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
هزينه چه چيزي را مي دهيم؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
به بی‌برنامگی و درجه ۳ و ۴ بودن تیم های ایرانی مجدد خوش آمدید! تاکتیک بکش زیرش و دل بستن به شانس و اقبال
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
تو را بخدا پولهای بی زبون کشور را خرج این فوتبالیستهای بی خاصیت نکنید !!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
هم عزت و شرف و غیرت رو باختین که قبول کردین بازی کنین هم نتیجه رو!
کلا همه چیو باختین! فدراسیون در چرت! وزیر ورزش خواب...روحانی هم که در کما!
ناشناس
|
-
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
ارتش زرد و سرخ خسته نباشید دلاور ،قهرمان ،باپول های دولتی و بیت المال
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
اقاي وزير كجايي كه پرسپوليس را كشتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
آقای پروین یه تکیه کلام جالب برای همچین بازی هایی داره ، میگه فوتبال علی اصغری !! درواقع بازیکنان ما و تیم های ما نه تکنیک خوبی دارن و نه تاکتیک مناسب. چهارتا پاس سالم نمی تونن بدن ، بر توپ و میدان مسلط نیستن! این نوع فوتبال سالیان درازی است گریبان ما رو گرفته و رهاییازآن مدیریت فهیم ودلسوز و غیر دولتی میخواد. یکی از اهالی فوتبال و کلاس دیده لازمه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
کلا ورزش هر کشوری نشون میده در اون کشور چه مدیریتی جریان دارهو در این بحبوحه هزینه به دلار برای فوتبال که بره جام جهانی و تلاش کنه که گل کمتر بخوره اعتقاد دارم مصلحت نبوده و بکار گیری مربی داخلی بهتر است و هزینه های اینچنینی خرج امور مهمتر مملکت شود به امید خدا شرایط بهتر که شد اونوقت خرج فوتبال هم میشود انشاال..
سيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۳۰
پرسپوليس نشان داد در مقابل دفاع اتوبوسى ( به قول اقاى گل محمدى ) تيم مقابل ، هيچ طرح و برنامه مشخصى ندارد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 مسعود مولوی جهش تولید طرح فاصله گذاری اجتماعی روز جانباز
آخرین اخبار