بازدید 3958
۳
بازتاب
دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، که شامل نهاد‌های عمومی غیر دولتی هم می‌شود و هر دستگاهی که به طور کلی به نحوی از انحاء از بودجه کل کشور استفاده می‌کند، شامل قانون بازنشستگی می شود
کد خبر: ۹۵۹۳۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶ 16 February 2020

فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات کشور به صراحت اعلام کرد که قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل فدراسیون فوتبال نیز می‌شود.

به گزارش تابناک ورزشی، فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات کشور در خصوص قانون منع به کارگیری بازنشستگان که با توجه به در پیش بودن انتخابات فدراسیون فوتبال بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است، گفت: بحث منع به کارگیری بازنشستگان از زمان تصویب ماده واحده موضوع، از ۶ شهریورماه ۹۷ بحثی چالشی بود. دیوان محاسبات کشور، حسب وظیفه ذاتی و مأموریتی که از سوی مجلس به آن محول شده بود، این قانون را از حیث اجرا، تسری و شمول آن به دقت از همان اوایل تحت رسیدگی قرار داد.

وی افزود: جلسات متعددی با تمام ارکان و دستگاه‌های نظارتی ذی‌مدخل از جمله سازمان بازرسی کل کشور، معاونت قوانین مجلس، نمایندگانی طراح این ماده واحده بودند، دیوان عدالت اداری، سازمان امور اداری استخدامی و ارکان دیوان از جمله ریاست کل، مستشاران و دادستانی تشکیل شد. جمع‌بندی کل این مجموعه که در یک امر به اجماع و توافق رسید، مسئله دامنه و شمول آن بود.

دادستان دیوان: ریاست بازنشستگان در فوتبال ممنوع

دادستان دیوان محاسبات کشور در پاسخ به این سؤال که آیا این قانون فوتبال را هم شامل می‌شود یا نه؟ گفت: بله و اگر بخواهیم صراحتاً به این سؤال پاسخ بدهم، در ماده واحده گفته شده است علاوه بر دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، که شامل نهاد‌های عمومی غیر دولتی هم می‌شود. در ادامه این ماده می‌گوید به طور کلی هر واحدی که به نحوی از انحاء از بودجه کل کشور استفاده می‌کند. این شامل تمام دستگاه‌ها و واحد‌هایی می‌شود که ردیف بودجه دارند یا از بودجه کل کشور کمک می‌گیرند.

شجاعی که با برنامه ورزشگاه شبکه پنج صحبت می‌کرد، با اشاره به شفافیت این قانون تصریح کرد: با توجه به این موضوع از نظر دیوان محاسبات، فدراسیون‌های ورزشی و به ویژه رئیس این فدراسیون (فوتبال) مشمول این ممنوعیت است. یعنی اگر رئیسی بازنشسته شده باشد و جزو استثنا‌های مقرر در قانون نشده باشد، مشمول ممنوعیت است و نمی‌توان این بازنشستگان را در این موارد (ریاست) به کار گرفت.

وی همچنین با اشاره به پرسشی که برخی مطرح کرده‌اند و آن این است که قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل سمت‌های انتصابی است و با توجه به انتخابی بودن رئیس فدراسیون این قانون شامل حال این فرد نمی‌شود، یادآور شد: شاید برخی این ابهام را داشتند که این قانون شامل سمت‌های انتصابی است، اما اعتقاد دیوان محاسبات بر این است که فرقی میان سمت‌های انتصابی و سمت‌های انتخابی وجود ندارد. مثل رئیس فدراسیون که سمت انتخابی است یا شهرداران و استانداران که سمت انتخابی هستند. فرقی بیان مسئولیت‌های انتخابی و انتصابی از حیث شمول قانون وجود ندارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
چرا دادستان دیوان محاسبات کشور در مورد همسانسازی حقوق بازنشستگان چیزی نمی گوید و اقدامی نمی کند
بلاخره یک روز اقای دادستان شما هم بازنشسته میشوید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
خود دیوان هم میداند که علاوه بر رئیس هر سازمان حتی معاونانش و مدیران تا بخواهید مشاور دارند کاری بی مسئولیت با حقوق مکفی ! و پاداشهای کلان . هفته ای یکبار سک سک میکنند و هر چند وقت یکبار پاکت مورد نظر را میگیرند.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۷
چیزیکه زیاد داریم بازنشسته محترم در نقش مشاور ارشد محترم!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 جهش تولید مناجات شعبانیه روز جمهوری اسلامی
آخرین اخبار