بازدید 6107

فرمانده مرزبانی: پیگیر مرزبانان ربوده شده هستیم

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: از طریق مسؤولان ذیربط در کشور پاکستان پیگیر وضعیت مرزبانان ربوده شده، هستیم.
کد خبر: ۹۵۹۲۶۹
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۴۹ 16 February 2020
به گزارش تابناک به نقل از فارس، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در مراسم تقویت ناوگان خودرویی مرزبانی استان سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران، به جایگاه ملی مرز و نیز نقش تاثیرگذار مرزبانان در امنیت ملی، داخلی و نیز رفاه مردم اشاره و اظهارکرد: خوشبختانه طی یک دهه گذشته توجه ویژه‌ای به مرزبانی شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های مرزبانی برای مرز‌های کشور، گفت: مرز‌های سیستان و بلوچستان به دلیل همسایگی با دو کشور پاکستان و افغانستان از اهمیت بسزایی برخوردار است به گونه‌ای که این استان طی ۵ سال گذشته به خصوص در سال جاری، یکی از مناطق امن کشور بوده و هیچ گونه مشکل امنیتی نداشته به نحوی که بستر و زمینه را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: اقدامات خوبی در سطح مرزبانی در حوزه تجهیزات الکترونیکی و اپتیکی، مهندسی رزمی، تقویت شناوری، تقویت خودرویی و تحرک یگان‌ها انجام شده که بایستی از حمایت‌های ستادکل نیرو‌های مسلح و نیز فرمانده محترم نیروی انتظامی در این امر قدردانی کنیم.

این مقام ارشد مرزبانی ناجا به نقش تاکتیکی و مدیریتی تجهیزات در عملیات‌ها اشاره و تصریح کرد: به منظور تقویت ناوگان خودرویی مرزبانی، ۵۰۰ دستگاه خودرو ارس که خودروی عملیاتی و تاکتیکی است، امروز به مرزبانی کشور تحویل و به ناوگان خودرویی این فرماندهی افزوده شده است.

سردار رضایی خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت استان سیستان و بلوچستان، علاوه بر ۲۵ درصد خودرو‌های مذکور، خودرو‌های نفربر و موتورسیکلت‌های تاکتیکی نیز به مرزبانی این استان تخصیص داده شده است.

وی ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، به نقش خانواده‌ها در موفقیت مرزبانان اشاره و بیان کرد: همزمان با ولادت با سعادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س)، جشن ازدواج مرزبانان در ستاد مرزبانی فرماندهی سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود؛ همچنین من از همسران، فرزندان، پدر و مادر‌های همرزمانم که از مرزبانان حمایت و پشتیبانی می‌کنند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

فرمانده مرزبانی ناجا در خصوص مرزبانان ربوده شده، گفت: به شدت پیگیر این موضوع از طریق مسؤولان ذیربط در کشور پاکستان هستیم تا آن‌ها را به آغوش گرم خانوادهایشان بازگردانیم.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی