بازدید 7826

روایت حناچی از آشفتگی آخرین منطقه تهران

شهردار تهران با انتقاد از بارگذاری‌های سنگین در منطقه ۲۲، گفت: اتصال مترو به منطقه در اولویت برنامه‌های شهرداری تهران است.
کد خبر: ۹۵۹۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲ 15 February 2020

 

به گزارش  تابناک به نقل از همشهری آنلاین ، پیروز حناچی شهردار تهران در آیین افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌های مدیریت شهری در منطقه ۲۲ تهران، گفت: منطقه‌های ۲۲ و ۲۱ آخرین مناطقی هستند که طبق طرح جامع به پهنه شهر تهران پیوستند؛ منطقه ۲۱ حدود سال ۸۲ و منطقه ۲۲ هم بعد از ۸۶ عملا به شکل سنگین زیر بار رفت. هر دو در طرح جامع اول و دوم تهران دیده شده بودند ولی این اتصال و واگذاری به تعویق افتاده بود. بعد از ۸۶ اتفاقی که در این منطقه افتاد موضوعی است که بعدها باید درباره آن بنویسیم و تحلیل کنیم که چرا این اتفاق برای آخرین فرصت‌های تهران افتاد و این منطقه به این شکل درآمد.

وی افزود: این بخش‌ها آخرین فرصت‌های باقی مانده برای تهران هستند و قبلا در این منطقه استادیوم آزادی، باغ گیاه‌شناسی آزادی و خرگوش دره و دو پروژه عظیم ایران مال و هزار و یک شب اجرا شده بود، به هر صورت طرح تفصیلی در توسعه این منطقه مورد بی‌مهری قرار گرفت.

حناچی به افتتاح قطعه یک بزرگراه تهران - شمال اشاره کرد و گفت: قبل از آغاز سال جدید، افتتاح بزرگراه تهران - شمال را داریم که ما هم تلاش می‌کنیم این پروژه افتتاح شود؛ با افتتاح این قطعه فاصله منطقه ۲۲ تهران با شهرستانک به ۳۰ دقیقه کاهش خواهد یافت.

شهردار تهران در ادامه به دریاچه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های طرح تفصیلی برای منطقه ۲۲ تهران همین دریاچه است. سالانه در فصل زمستان آبگیری دریاچه را آغاز می‌کنیم و تصفیه‌خانه عظیمی این آب را با کیفیت نگاه می‌دارد؛ همکاران تلاش می‌کنند این آب از طریق رودخانه کن جریان بیابد و ایستا نشود.

وی تاکید کرد: منطقه ۲۲ آخرین ذخایر طبیعی را به خود اختصاص داده است، دلیلش به مسائل زمین‌شناسی برمی‌گردد. جالب است که بدانید منطقه ۲۲ کم‌آب‌ترین منطقه تهران است و سطح آب‌های زیرزمینی آن به شدت پایین است.

شهردار تهران با بیان این که «تلاش می‌کنیم از ظرفیت‌ها برای حل مشکلات این منطقه استفاده کنیم» گفت: یکی از مشکلات این منطقه ایجاد بارگذاری بیش از حد در سطوح مسکونی است. اگر شهروندان در همه برج‌های در حال ساخت در این منطقه ساکن شوند مشکلات، بیشتر خود را نشان می‌دهد، چون خدمات محلی به اندازه ساختمان‌ها توسعه نیافته است و پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد برای افزایش خدمات در این منطقه است تا این منطقه از آشفتگی رها شود.

حناچی به پروژه‌های نیمه‌کاره شهر تهران اشاره کرد و گفت: تا پایان سال اکثر پروژه‌های بزرگ باقی مانده افتتاح می‌شود، پروژه زیرگذر گیشا، مرکز همایش‌های رازی در کنار برج طغرل، خانه اتحادیه و کمربندی شهید رستگار هم به مراحل آخر رسیده است و فرصت فراهم می‌شود که نسل جدیدی از پروژه‌ها با هدف توسعه قلمروی عمومی طراحی شود و امیدوارم پروژه‌های جدید مورد رضایت مردم باشد.

وی ادامه داد: یکی از این پروژه‌ها، حاصل یک مسابقه در پهنه جنوبی دریاچه خلیج فارس است که اتصال پیاده و دوچرخه به از دریاچه به پارک چیتگر را با نگاه معمارانه فراهم و پهنه جنوبی دریاچه را بهتر می‌کند.

شهردار تهران افزود: یکی از مسائل مغفول در منطقه ۲۲ اتصال منطقه به شبکه مترو است. از خط ۹ و ۱۰ این اتصال برقرار می‌شود و همچنین اتصال خط ۱۰ به انتهای خط ۶ که نزدیک‌ترین خط در حال حاضر به منطقه است در دستور کار قرار دارد. به هر حال اتصال این منطقه به مترو در اولویت اقدامات شهرداری است. اگر خدمات این چنینی ایجاد نشود و نیازهای محلی مردم به طور کامل تامین نشود افراد مجبور می‌شوند از خودروی شخصی استفاده کنند و این کار به صلاح هیچ کس نیست.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی