بازدید 36030
نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روح الله زم امروز در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد. دادگاهی درباره چرایی انتخابش، پیشتر سخنگوی قوه قضائیه مواردی بیان کرده و با توجه به ابعاد پرونده و شمار متهمان، احتمالا چندین جلسه صرف بررسی پرونده. زم و همکارانش خواهد کرد.
کد خبر: ۹۵۸۱۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷ 10 February 2020
تابناک اجتماعیصبح امروز دادگاه رسیدگی به پرونده «روح الله زم» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی صلواتی آغاز به کار کرد؛ دادگاهی که برخلاف ادعای برخی رسانه ها، پیشتر تصمیمی درباره علنی یا غیرعلنی بودن آن اتخاذ نشده است.

به گزارش «تابناک»، در ابتدای جلسه دادگاه، متن کیفرخواست توسط نماینده دادستان قرائت شد؛ متنی شامل ۱۵ بند اتهامی که در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب مورد بررسی قرار خواهد گرفت و دفاعیات متهم در برابر آنها دریافت خواهد شد. اما چرا این شعبه؟ پیش از این غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در این باره گفته: «علت ارجاع این پرونده به شعبه ۱۵ این است که قبلاً نیز در همین شعبه پرونده برای این متهم تشکیل شده بود.»
 

در این پرونده ۵ نفر بازداشت هستند، اما کیفرخواست آن‌ها هنوز صادر نشده است. افراد بسیاری در این پرونده مطرح هستند و تحقیقات درحال انجام است و اظهارات متهم ردیف اول بررسی می‌شود. از طرفی برخی افراد در فرایند رسیدگی به این پرونده به دستگاه قضائی آمدند و ابراز ندامت کردند.  از طیف‌های مختلف در این پرونده اسامی مطرح است و تا زمانی که رسیدگی نشود، نمی‌توان درباره آن صحبت کرد.»

اولین جلسه دادرسی به تصمیم قاضی دادگاه غیر علنی و بدون حضور رسانه‌ها در حال برگزاری است.  برخی از خبرنگاران در بیرون از دادگاه در انتظار اخبار واصله از اولین جلسه دادرسی هستند.
 
 

جزییات اولین جلسه رسیدگی به صورت غیرعلنی

قاضی صلواتی در ابتدای جلسه دادگاه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: شروع اولین جلسه محاکمه متهم روح الله زم را در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب با حضور مستشار، وکیل مدافع و نماینده دادستان در اجرای مواد ۳۵۲ و ۳۵۳ قانون آیین دادرسی کیفری به صورت علنی اعلام می‌کنم.

وی در ادامه با اشاره به مواد ۳۵۴، ۳۵۸ و ۳۵۹ قانون آیین دادرسی کیفری از وزیری نماینده دادستان خواست تا برای قرائت کیفرخواست در جایگاه قرار گیرد.

نماینده دادستان ضمن حضور در جایگاه گفت: حسب محتویات پرونده متهم روح الله زم فرزند محمدعلی با اسم مستعار نیما، متولد ۵/۵/۵۷ صادره از ری، متأهل، دارای دو فرزند، فوق دیپلم، مدیر کانال آمد نیوز، بازداشت و دارای یک سابقه کیفری، دارای وکیل به وکالت آقای دبیر دریابیگی و دارای پرونده شخصیت که بر اساس آن، مشارالیه دارای سلامت جسمی و روحی است.

وی در ادامه با اشاره به اتهامات روح الله زم بیان کرد: روح الله زم متهم است به «افساد فی الارض»، در بازه زمانی سال ۹۵ تا زمان دستگیری از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، نشر اکاذیب به طور گسترده، معاونت در تخریب، معاونت در ایجاد اخلال در نظام اقتصادی کشور، تشکیل و اداره کانال معاند آمدنیوز و صدای مردم با هدف برهم زدن امنیت داخلی و خارجی کشور، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی یکی از کشور‌های منطقه، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه در ابتدای سال ۹۷ تا زمان دستگیری، همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی در نیمه دوم اسفند ماه سال ۹۶ تا زمان دستگیری، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام، عضویت و همکاری با کانال معاند سحام با هدف بر هم زدن امنیت داخلی و خارجی کشور، مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار در دی ماه سال ۹۶، مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در نشر اکاذیب به طور گسترده، توهین به مقدسات اسلام، تحصیل مال از طریق نامشروع و شکایت اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله اتهامات متهم است.

نماینده دادستان در پایان افزود: در جنگ نظامی دشمن به سراغ سنگر‌ها و مراکز مرزی می‌رود، اما در جنگ نرم دشمن به سراغ سنگر‌های معنوی و ایمان‌ها، معرفت‌ها، عزم‌ها، و ارکان اساسی یک نظام و کشور می‌آید.

وی ناامیدی، ایجاد تفرقه و ایجاد غفلت از دشمنی دشمن را از شگرد‌های دشمن در جنگ نرم عنوان کرد و گفت: پرونده حاضر یکی از گسترده‌ترین ابعاد جنگ نرم است که توسط فردی به هویت روح الله زم فعلیت یافته است.

نماینده دادستان در ادامه بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب در سال ۵۷ منافقین و معاندین که نظام جمهوری اسلامی را تهدیدی برای خود می‌دانستند، انواع اقدامات ناقض حقوق بشر را در پیش گرفتند و دیری نپایید که جبهه استکبار به این نتیجه رسید که عامل استحکام نظام جمهوری اسلامی چیزی فراتر است و عوامل اصلی اساسی استحکام نظام، جایگاه رفیع ولایت نزد اقشار مردم، پشتوانه مردمی، عنصر کلیدی ایمان و رقم زدن غیر ممکن‌ها از سوی ملت است؛ لذا آن‌ها به این نتیجه رسیدند که اقدامات ضد نظام راهگشا نخواهد بود و جنگ نرم را در پیش گرفتند که مدلی امروزین از اقدامات شوم منافقین در زمان صدر اسلام بوده است.

نماینده دادستان خاطرنشان کرد: ذات پلید و نامبارک چنین اعمالی با به کارگیری جملات زیبا پنهان نمی‌گردد.

وی افزود: در جنگ نظامی دشمن به سراغ سنگر‌ها و مراکز مرزی می‌رود، اما در جنگ نرم دشمن به سراغ سنگر‌های معنوی و ایمان‌ها، معرفت‌ها، عزم‌ها، و ارکان اساسی یک نظام و کشور می‌آید.

وزیری در ادامه، ناامیدی، ایجاد تفرقه و ایجاد غفلت از دشمنی دشمن را از شگرد‌های دشمن در جنگ نرم عنوان کرد و گفت: پرونده حاضر یکی از گسترده‌ترین ابعاد جنگ نرم است که توسط فردی به هویت روح الله زم فعلیت یافته است. وی در دوران تحصیل خود به دلیل بی انضباطی مجبور به ترک دبیرستان و انتقال به یک دبیرستان دیگر شد و همزمان به فعالیت‌های پژوهشی، فیلمبرداری و تدوین مبادرت می‌کرد.

وزیری عنوان کرد: متهم زم در ادامه شرکت آوای نوین سبز را برای فعالیت تبلیغاتی راه اندازی کرد تا علاوه بر فعالیت‌های تبلیغاتی بتواند از بانک‌ها نیز تسهیلات بگیرد و در راه‌اندازی بنیاد فرهنگ و هنر ایرانیان به پدر خود یاری می‌رساند.

وی تصریح کرد: در اغتشاشات سال ۸۸ متهم بازداشت شد و در سال ۹۰ ایران را به مقصد مالزی ترک کرد و با همسر فعلی خود ازدواج کرد. پس از یکسال به ترکیه رفت و مبادرت به اخذ ویزای فرانسه کرد.

وزیری افزود: متهم در سال ۹۳، به جهت منابعی که در اختیار داشت با علم به معاند بودن سحام نیوز با این رسانه معاند همکاری میکرد.

نماینده دادستان در ادامه گفت‌: شخصی به هویت سید احمد شمس، جهت راه اندازی یک کانال معاند از طریق روح الله زم اقدام می‌کند که واسطه‌ای بین سرویس جاسوسی یکی از کشور‌های منطقه و روح الله زم بوده است. متهم در سال ۹۵ از سحام نیوز خارج شد و با سرویس موصوف توافق کرد و کانال معاند آمد نیوز را راه اندازی نمود.

وی بیان کرد: سرویس جاسوسی نسبت به کانال مسلط بوده و آمد نیوز به اراده سرویس مذکور راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اهم نیازمندی‌های این سرویس که منجر به راه اندازی کانال آمد نیوز شد، گفت: راه اندازی کانال با محتوای ضد امنیتی، معرفی محل طرف‌های درگیر در سوریه، تردد فرماندهان ایرانی در سوریه و به ویژه تردد حاج قاسم سلیمانی برایشان مهم بوده است که امکان صحت سنجی برخی اخبار به وسیله متهم صورت می‌گرفت. نماینده دادستان گفت: متهم اقرار می‌دارد که به مدت دو سال با سازمان اطلاعاتی موصوف همکاری داشته و ۱۸۷۷ خبر و اطلاعات نهان و آشکار با رویکرد ضدیت با نظام از منابع خود جمع آوری و برای آن ارسال کرده است و به مدت دو سال مجموعا مبالغی به صورت یورو، در ترکیه، بارسلون و برلین به او پرداخت شده است.

نماینده دادستان گفت: وی هزار و ۱۰۹ مورد از جمله مختصات مقر نیرو‌ها در سوریه و تردد فرماندهان را برای این سرویس جاسوسی ارائه کرده است.

نماینده دادستان بیان کرد: متهم مردم را به تحریک، شورش، درگیری، اقدامات خشونت آمیز و شایعه پراکنی تشویق می‌کرد.

متهم در اظهاراتش گفته که در انتشار اخبار، عملیات روانی مدنظر بوده است. همچنین متهم در ۱۴۹۴ مورد مبادرت به تبلیغ رسانه‌های اپوزیسیون کرده و در ۱۳۵ مورد از جریانات تکفیری و قومیتی حمایت کرده است.

وی در خصوص حمایت متهم زم از کنگره ملی ایران (ان‌ای سی) تصریح کرد: هدف کنگره ملی ایران تغییر رژیم است و در سال ۲۰۰۳ با محوریت امیرعباس فخر آور شکل گرفت؛ اما در سال ۲۰۱۳ به صورت جدی شروع به فعالیت کرد. فخرآور و سایر افراد مرتبط با این کنگره با سازمان‌های اطلاعات سیا و موساد در ارتباط و به دنبال لابی گری با کنگره آمریکا برای اختصاص بودجه علیه جمهوری اسلامی ایران، شبکه سازی در داخل کشور، هم افزایی با اپوزیسیون و تلاش برای تحریک آمریکا در جهت حمله نظامی به ایران بوده اند.

نماینده دادستان افزود: متهم زم نیز از هیچ تلاشی برای همکاری با این کنگره فروگذار نکرده است و در اظهاراتش گفته که یک بار به دعوت آن‌ها برای سخنرانی به آمریکا رفتم. وی گفت: متهم توهین به مقدسات اسلام و هجمه در این موارد را در دستور کار قرار داد و در این باره ۲۲۲۷ پست منتشر شد.

نماینده دادستان عنوان کرد: زم ابزاری در دست سرویس جاسوسی و اطلاعاتی یکی از کشور‌ها برای شعله ور ساختن اغتشاشات دی ماه ۹۶ بود و پس از اینکه کانال آمد نیوز به دلیل انتشار محتوای خشونت آمیز از سوی تلگرام مسدود شد، سرویس جاسوسی، کانال صدای مردم را جایگزین آن کرد و در اختیار متهم قرار داد.

وزیری بیان کرد: کانال صدای مردم از طریق آموزش ساخت سلاح و تحریک افراد به ارتکاب اعمال مجرمانه با انتشار ۲۲۵ پست و متن آموزش ساخت ادوات جنگی و جنگ‌های درون شهری و حمایت از کمپین‌های توزیع خشونت، مردم را به درگیری با نیرو‌های نظامی و انتظامی تشویق کرد که زمینه ساز مجروحیت و کشته شدن تعدادی از هموطنان شد.

وی در ادامه با اشاره به نحوه برقراری ارتباط متهم با سرویس جاسوسی فرانسه پس از اغتشاشات دی ماه ۹۶ عنوان کرد: روح الله زم پس از این، با دو نفر از افسران سرویس اطلاعاتی فرانسه در ساختمان پلیس فرانسه دیدار می‌کند که متهم خواستار ایجاد تیم حفاظت در فرانسه و تامین هزینه‌ها در ازای موافقت جهت همکاری با سرویس مذکور علیه جمهوری اسلامی می‌شود.

نماینده دادستان گفت: متهم و آمد نیوز در طول ارتباط با سرویس فرانسه بیش از ۷۳۰ خبر در مسائل امنیتی، سیاسی، تحریم‌ها و... انتشار داده است.

وی با اشاره به بخشی از اظهارات زم عنوان کرد: متهم می‌گوید پس از قضایای دی ماه ۹۶ به ناگاه از اداره پلیس با من تماس گرفتند و از من خواستند تا به آنجا بروم. در آنجا دیدم که دو نفر به استقبال من آمدند و خود را پلیس معرفی کردند. علت حضور خود را خطری می‌دانستند که مرا تهدید می‌کرد؛ اما احساس کردم از جای قوی‌تری ساپورت می‌شوم. در ادامه، کنترل غیرمحسوس من و پس از آن حفاظت از من آغاز شد. آن‌ها منّت حفاظت را بر سرم گذاشتند و گفتند که از اداره امنیت داخلی فرانسه هستند و حفاظت من برای آن‌ها هزینه دارد.

وی در ادامه گفت: متهم تصریح کرده است که سرویس جاسوسی فرانسه نیز نیازمندی‌های اطلاعاتی خود را عبارت از پشت پرده اخبار ایران، شبکه منابع و مخبرین در راستای یاری رساندن به امنیت ملی فرانسه با وی مطرح کرده است.

وزیری در ادامه با اشاره به نقش متهم در تشکیل و سازماندهی شورایی با عنوان رسانه‌های مبارز که متشکل از ۲۹ رسانه برانداز بوده است، گفت: متهم ریاست این شورا را بر عهده داشت.

نماینده دادستان با بیان اینکه متهم در سه حوزه با دولت متخاصم آمریکا همکاری می‌کرده است، افزود: در اولین مورد به واسطه ساغر کسرایی با کنگره آمریکا ارتباط برقرار کرد. در اواخر سال ۹۶ متهم به منظور ارتباط با سازمان امنیت آمریکا به واسطه فواد پاشایی با فردی به نام نیکولاس ارتباط می‌گیرد که این ارتباط برای اعطای ویزای آمریکا به متهم و خانواده وی در ازای دادن اطلاعات و اخبار بوده است. متهم با استفاده از شبکه عوامل داخلی خود در ایران و عوامل مرتبط با خود ضمن ارسال مطالب به صورت غیر مستقیم به اف بی آی سعی در ارتباط گیری با اف بی آی داشته است و در ازای ارسال یک سند از وزارت اطلاعات به اف بی آی تقاضای ویزا می‌کند.

وی با اشاره به اظهارات متهم در خصوص ارتباط گیری با ساغر کسرایی عنوان کرد: متهم می‌گوید شماره مرا از امیرعباس فخرآور گرفت و جمعا ۵ ماه به طور متناوب ارتباط داشتیم. فواد گفت که در «ان اس ای» دوستی دارد که وکیل است و مقرر شده بود متهم در قبال ارائه اخبار واطلاعات موفق به دریافت ویزای آمریکا گردد.

وزیری خاطرنشان کرد: بنابر اقاریر عدیده متهم نزد بازپرس، اقاریر متهم نزد ضابط، سازمان اطلاعات سپاه، اسناد و مدارک به دست آمده، تحقیقات جامع بازپرس و شکایت شکات حقیقی و حقوقی بزهکاری متهم محرز و مسلم بوده و کیفر ایشان مورد تقاضاست و محاکم ایران صالح به رسیدگی هستند.

سپس قاضی صلواتی افزود: پرونده‌ای درسال ۹۶ در خصوص اقدامات روح الله زم به همراه ۱۵ متهم دیگر تشکیل شد که از نماینده دادستان می‌خواهم که آن را قرائت کند.

وزیری نماینده دادستان گفت: در خصوص اتهامات آقای روح الله زم در سال ۹۶ اتهامات ایشان نشر اکاذیب علیه امنیت داخلی و خارجی کشور است و بزهکاری نامبرده مسلم و محرز بوده و کیفر وی مورد تقاضاست.

دراین جلسه که بیش از سه ساعت و در قالب دو نوبت به طول انجامید، جزییات کیفرخواست متهم قرائت شد و پس از استماع در پایان قاضی اعلام کرد ادامه جلسه بعدی رسیدگی متعاقبا اعلام خواهد شد.

اقدامات مجرمانه روح الله زم


اقدامات مجرمانه روح الله زم به شرح ذیل است:

افساد فی الارض

تشکیل و اداره کانال معاند «آمدنیوز» و «صدای مردم» با هدف برهم زدن امنیت کشور

همکاری با سرویس‌های جاسوسی بیگانه

اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور

مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران و به نفع گروه‌ها و سازمان‌های مخالف نظام به طور گسترده

عضویت در کانال معاند سحام نیوز با هدف برهم زدن امنیت کشور

مشارکت در اقدام تحریک مردم به جنگ و کشتار به قصد برهم زدن امنیت کشور

مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده به قصد ارائه به دیگران با هدف برهم زدن امنیت کشور

مشارکت در نشر اکاذیب به طور گسترده

تحریک نیرو‌های رزمنده و اشخاصی که به نحوی در خدمت نیرو‌های مسلح هستند به عصیان، فرار، تسلیم و یا عدم اجرای وظایف نظامی، توهین به مقدسات اسلام

توهین به مقدسات اسلام
 
توهین به امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی (رضوان الله علیه) و مقام معظم رهبری

توهین به مأموران دولتی

تحصیل مال از طریق نامشروع
 
دادگاه روح الله زم آغاز شد/ با تصمیم قاضی صلواتی، دادگاه «غیرعلنی»ست
 
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۸۶
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
آقا دادگاه علنی باشه ما هم ببینیم
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
حداقل یکم راجع به وضع اقتصادی بنویسید، دلار، خانه، مواد غذایی، پوشاک ...
اگه شما ننویسید پس کی باید مشکلات و بدبختی های روزمره مردم رو بگه
خان محمدعلی آقا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
متأسفانه اگر علنی هم میبود، زنده پخش نمیشد و در ایران علنی و غیر علنی فرقشان فقط به راه دادن یا راه ندادن خبرنگاران به جلسه دادگاه است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
چی شد مردم نامحرم شدن؟ وقتی تو مجلس
رای گیری غیر علنی انجام میشه می گین مگه مردم نامحرمن؟ حالا چی شد خودتون غیر علنی برگزار می کنین
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
اگر تابناک سانسور نکند باید بگویم آن قسمت هایی از کانالش که فسادها را فاش می کرد جالب بود و ما نیار به همچین رسانه هایی داریم‌ولی آنجا که دعوت به خشونت می کرد و بی اخلاقی می کرد مناسب نبود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
دادگاه اقازاده ها همیشه غیر علنی است خخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
مردم رومیخان سرگرم کنن به فرعیات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
عجب ! درست يك هفته مونده به انتخابات . حالا قراره چي بگه ؟ در مورد دولت غربزده ؟
پاسخ ها
سلام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
من منتظر اعترافات ... در رسانه ... بودم
ناشناس
| United States |
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
از روز بعد از انتخابات دادگاهش را برگزار کنند
ناشناس
| Germany |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
رای بی رای
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
حکم آقای صلواتی مانند روز روشن است.
اما این روند مانع گردش آزاد اطلاعات و نظام روزنامه نگاری است.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
آخه نباید بفهمیم زم با چه کسانی در ارتباط بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
دادگاه قرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
چه زیبا و عالی و عدالتی به این همه زیبایی ندیدم و خوبه که مردم محرم هستند ولی ندونند برای امنیت خودشون بهتره،اصلا غیرعلنی بشه همه چی تا مسئولان و مقامات بیشتر خدمت کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
می گویند زم مقصر اعتراضات 96 بوده است . اعتراضات آبان 98 زمانی که وی در زندان اطلاعات سپاه بوده است چطور ؟ آیا او مسئول بوده است ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
واسه اونم میگردن مقصر پیدا میکنن!
یک بازنشسته
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
دوست عزیز حرف رایگان زدن آسان است
ناشناس
| Canada |
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
به نظر من که زم یه ماموریت داشت و به نحو احسن انجام داد. اونم شناسایی بود. هر جور ادم فکر می کنه نمی تونه قبول کنه کسی مثل این جوجه به یه سری اطلاعات محرمانه دسترسی داشته باشه. بعدش هم خیلی راحت و شیک می ره غراق (جایی که ایران از حرکت مورچه های عراقی هم اطلاع داره) تا دستگیر بشه و پروژه به اتمام برسه. در نهایت هم یه دادگله تشکیل میشه و یه مثلا 20 سال براش حبس می برن و بعد از چند وقت که اب ها از اسیاب افتاد ، می ره یه کشور خارجی زندگیش رو می کنه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
پیدا میکنن
داوود
|
United Kingdom
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
احتمالا جهت جلوگیری از تشوی اذهان عمومی بوده نه اینکه فکر کنید که شاید حرفی زده شود که برخی ها خوششان نیاید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
شما که میگویید با زرنگی آقای زم را به ایران آوردید نمی‌توانستید در باره آقای خاوری هم همین کار را بکتید؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
او در عراق 《کشور دوست و همسایه》 دستگیر شد اما خاوری در کاناداست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
زم احمق بوده اومده بوده از یه عده که آب از دستشون نمیچکه پول بگیره
ناشناس
| Canada |
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
زرنگی در کار نبود. البته کل پروژه یک زرنگی بزرگ تیم های اطلاعاتی و امنیتی کشور بود. از این جهت باید بهشون تبریک گفت که همچین پروژه ای رو راهبری کردن. با استفاده از این پروژه عوامل بسیاری از مخالفان، جاسوسان، مزدوران شناسایی شدن. زم هم بعد از یه مدت استراحت تو زندان، به یه جای خوش اب و هوا فرستاده میشه. البتنه با اسم و مشخصات دیگه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
بازگشت خاوری،مصلحت نبوده!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
اگر خاوری را هم بگیرند دهان امثال شما بسته نخواهد شد.
ناشناس
| United Kingdom |
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
دقت کرده اید که دقیقا همانهایی رای خواهند داد که مخالف استرداد و محاکمه هستند؟!! خیلی جالبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
رای نخواهیم داد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
به درک...
ناشناس
| United Kingdom |
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
عالیجناب ۲۰:۲۲ شما تشریف ببرید رای بدهید، تا ببینیم این نمایندگان جدید چه کار میتونن بکنن؟ واقعا خیلی تعجب داره که هنوز از خواب غفلت بیدار نشده اید، شایدهم وابستگی و مواجب بگیری موجب شده که مجیزه گوی آنها باشید
ناشناس
| Germany |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
ناشناس ۲۰:۲۲ آب بریز اونجایی که می سوزه رای نمی دیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
رای خواهیم داد
فضول
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
این کشور به خائن نیاز نداره ، به هموطنی نیازه داره که مملکتش رو دوست داشته باشه قابل توجه کسانی که میگن رای نمیدم ، دیوار حاضره ، محکم بکوب
ناشناس
| United States |
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
پرچم آلمانی، باز به جهنم،
ناشناس
| Germany |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
۲۱،۵۵!
رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
کسی خاطر مبارکش هست کانال تلگرامی ایشون که اساسا ضد نظام بود در زمان انتخابات برای چه کاندیدی تبلیغ و علیه چه کسی تبلیغ منفی می کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
چی شد مردم نامحرم شدن؟ وقتی تو مجلس
رای گیری غیر علنی انجام میشه می گین مگه مردم نامحرمن؟ حالا چی شد خودتون غیر علنی برگزار می کنین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
چرا علنی نیست ؟ هر موقع پای برخی در کار است هیشه جلسه غیر علنی است که کسی نفهمه که خورده کی ساخته کی و .....


چرا همه چیز را از مردم قایم میکنند .
محمد عظیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
مرگ بر آمریکا مرگ بر انگلیس پاینده باد جمهوری اسلامی ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
گزارش و رای دادگاه تا دو روز قبل از انتخابات اعلام می شود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
نکنه به جناح خودت شک داری؟ نترس اونا دیگه رای نمیارن.
ناشناس
| United Kingdom |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
رای بی رای
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
اگه رییس دادگاه آقای صلواتی هست ، روح الله زم خودش را زحمت ندهدو زمین راببوسد و جنس طناب دارش رو انتخاب کند.ما هم براش پیشاپیش فاتحه میخوانیم.انشاالله خدا بیامرزدش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
از نظرات ببینید چقدر محبوب هستید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
منم بلدم صدتا نظر بنویسم بعدش بگم ببین چقدر منفور بود
زمزم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
کاش تل تلو هم در کنار زم بود!!!! چقدر باحال میشد
زم میزد تل تلو میخوند
البته اون بانو شیخ الاسلام هم اگه بود خیلی دیگه محشر میشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
گل گفتی
reza
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
خاوری هم می اوردند تا برقصه

زم و تتلو کیلویی چنده ؟

یه مشت پسته شده ۵۰ هزارتومن !

فعلا ماییم که محاکمه میشیم

رای نخــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــواهم داد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
دورهمی یه چیزی هایی می خوان بگن مردم که نباید بدانند چه خبره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
این دادگاه چه شود روح اله زم و صلواتی تا تونستن از خجالت هم درامدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
داده گاه باید علنی باشه تا حقایق مردم ببینند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
مردم می دانند جرم خیانت و جاسوسی در کل دنیا چیست،از آلبانی و عربستان سعودی زر مفت نزن
یک بازنشسته
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
همون دادگاه کرباسچی علنی بود برایه هفت پشتشون بسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
مکه ما دادگاه علنی هم داریم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
میگن ماهواره ظفر تو محلات زاهدان داره منفجرمیشه،خدا کنه مردم عادی بدبخت آسیب نبینن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
همون دیشب در اقیانوس هند سقوط کرد. در علوم تجربی ابتدایی و راهنمایی درباره جاذبه زمین مطلب زیاد نوشته شده بود. کلاس چندمی شما؟
دیروز فرستادند امروز افتاده تو زاهدان؟
ناشناس
| United Kingdom |
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
اگه روح الله زم در زندان نبود، الان میگفتن که سقوط ماهواره تقصیر سایت معاند و ملعون آمد نیوز بوده! و البته بعضی ها هم باور میکردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
مغزت دیگه نمیکشه؟ اخر عمری برو حداقل یک هوای بخور به گذشته ات فکر کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
سواد ندارم،چطوربعضیهاشنبه میفهمن پنجشنبه چیزی گرون شده،ماهواره هم دیروزفهمیده بایدامروز سقوط کنه..‌مگه قبول نداری همه چیزمون به هم میاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
زم از اولش معلوم بود به کجا و کی وصله

این نمایش را تمام کنید
پاسخ ها
حضرتی پور
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
اگر از اول معلوم بود که به کی وصله، چرا قبل از دستگیریش کلی براش تره خرد میکردید؟
ناشناس
| Canada |
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
ون شمل بودید که براش تره خورد میکردید. ما نه خورد میکردیم نه میکنیم نه خواهیم کرد
ناشناس
|
Ukraine
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
دادگاهی که حکمش از الان معلومه .
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
حتما انتظار مدال افتخار کشور به ایشان را داری؟ جرم جاسوس چیه؟!
ناشناس
| Ukraine |
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
منظورت اینه مجازات جاسوس چیه ؟
ناشناس
| United Kingdom |
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
معلومه که این حاجی آقای ۱۶:۱۴ هنوز معنی جاسوسی رو نمیدونه
ناشناس
| Australia |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
16:14
? به نظرت فکت رو ببندی بهتر نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
چرا چندین نفر که با رانت و فساد و دزدی پول ملت بیچاره را بالا کشیدند و به غرب. و امریکا و کانادا پناه بردند و خودشون و چند نسلشون خوش میگذرونند را تا بحال نتونستید دستگیر کنید و دادگاه علنی بذارید تا مردم اطمینان پیدا کنند که عدالتی هم وجود دارد؟!!!
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
جای وطنفروش و حامیان او زیر خاک است.
پاسخ ها
یک بازنشسته
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
مانند شما که در آمریکا ودر سرزمین کفر هستی جناب وطن فروش
ناشناس
| Germany |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
اتفاقا ما وطنفروش در داخل ایران کم نداریم
h
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
چرا غیر علنی چون گند کار خیلیها رو میشه؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
دادگاه چرند
ناشناس
|
Japan
|
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
این مردم برای حکومت همان مردمی هستند که خودشون رو میرسوندند به تلویزیون که دادگاه کرباسچی ازدستشون نره!حالا هی یکسری آدما همینجا میان میگن بگذارید ماهم ببینیم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
دادگاه غيرعلني يعني چي ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
اصلاً تصور اين همه جرايم براي يك نفر در طول دو سال واقعاً عجيبه ! نوشتن اين اقدامات مجرمانه هم براي يك فرد كاري بسيار غير ممكن است كه اين اقا توانسته باشه انجام بده . بنظر ميرسه نويسنده اين جرائم ديگه جرمي نبوده كه ننوشته باشه . خدايا كجاي كار گير داره . واقعاً اين اقا اين همه توان وانرژي داره وتوونسته اين كارها رو انجام بده چطوري اين ميزان احمقانه ميره عراق كه بگيرنش . جل الخالق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
بازداشت زم به دلایل مطرح در کیفرخواست خلاف آژادی بیان است. ایشان مسلحانه با نظام مقابله نکرده است تا مفسد فی الارض باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
مگر ۲۰ وسی در مستندی که پخش کرد به مردم نگفت که همه حرفای زم دروغه و ایشون مشکل روحی و روانی و همچنین دچار خودبزرگ بینی هست، پس این مفسد فی الارض چیه دیگه؟!
پاسخ ها
شهرام
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۱
کی و کجا اون برنامه این حرفا رو زده؟هیچ وقت چنین چیزی نگفته.
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
پس معلومه در این چند ماهه با رافت!!!! اعترافات مورد دلخواه را انجام نداده است و به همین دلیل دادگاه غیر علنی است!!!
فضول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
خائنین چه قدر سوختن یکی ازشون داره محاکمه میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
فکر کنم علاوه بر اتهاماتی که برای زم معرفی کردند، حادثه سقوط هواپیما و سیل سیستانو بلوچستان هم باید اضافه شود
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
مرگ بر بهائی های مزدور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲
آدم دیگه به هیچی اعتماد نمیکنه....
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ویروس کرونا مناجات شعبانیه جهش تولید مصطفی الکاظمی کاظم خاوازی حداقل دستمزد
آخرین اخبار