بازدید 7651
۱

انگلیس رسماً از اتحادیه اروپا خارج شد

کشور انگلیس شامگاه جمعه سی و یکم ژانویه ۲۰۲۰ به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج شد.
کد خبر: ۹۵۵۷۸۸
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۸ 01 February 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان داخلی بر سر تصویب نهایی طرح برگزیت، کشور انگلیس شامگاه جمعه سی و یکم ژانویه ۲۰۲۰ پس از ۴۷ سال عضویت در اتحادیه اروپا به طور رسمی از این اتحادیه خارج و بدین ترتیب، یک «دوره گذار» یازده ماهه رسماً آغاز شد.

ساعاتی پیش از خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا در ساعت یازده شب جمعه به وقت گرینویچ، پرچم رسمی این کشور در مقر اتحادیه اروپا پایین کشیده شد و همچنین از ردیف پرچم‌های متعلق به کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مقر پارلمان و شورای اروپا برداشته شد.

گفتنی است که مسیر طولانی و پرفراز و نشیب جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا سه سال و نیم پیش با رأی موافق ۵۲ درصد از شهروندان انگلیس به خروج از این اتحادیه ۲۸ عضوی آغاز شد.

سرانجام پس از عزل و نصب سه نخست وزیر (دیوید کامرون، ترزا می و بوریس جانسون)، برگزاری دو انتخابات سراسری و خروش خشم و نگرانی ملی از عدم تحقق به موقع این خواست عمومی، روز نهایی فرا رسید و انگلیس به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج شد.

شایان ذکر است که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یک رویداد سیاسی قابل توجه است که در نهایت روابط لندن با این بلوک منطقه ای را دستخوش تحول می سازد. در کوتاه مدت، انگلیس برخی از مزایا و تعهدات مرتبط با عضویت در اتحادیه اروپا را همچنان حفظ می کند و شهروندان این کشور از آزادی رفت و آمد به سایر کشورهای عضو این اتحادیه برخوردار خواهند بود، هرچند که دیگر شهروند این اتحادیه به شمار نمی روند.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱
الهی شکر
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی # پردیس افکاری
وب گردی