بازدید 14691
۱

واکنش مولوی عبدالحمید به معامله قرن

امام جمعه اهل سنت زاهدان با اشاره به رونمایی از طرح موسوم "معاملۀ قرن"، آن را «صلح ناعادلانه، یک‌طرفه و تحمیلی» دانستند و خاطرنشان کرد که إن‌شاءالله این طرح با شکست مواجه می‌شود.
کد خبر: ۹۵۵۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸ 31 January 2020

 

مولوی عبدالحمید اظهار داشت: یکی از اتفاقات تلخ در این هفته رونمایی از طرحی به نام «معاملۀ قرن» توسط رئیس‌جمهور آمریکا بود که با حضور مقامات اسرائیلی و احضار تعدادی از مسلمانان ضعیفی که توانایی دفاع از خودشان را ندارند صورت گرفت.
امام‌جمعه اهل سنت زاهدان ادامه داد: رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد معاملۀ قرن را به مسلمانان فلسطین که یک طرف این قضیه هستند تحمیل کند، درحالی‌که این شیوۀ معامله و برقراری صلح نیست، بلکه معامله و صلح باید با رضایت طرفین انجام شود و طرفین دعوا در حضور یک طرف ثالث با یکدیگر مذاکره و گفت‌وگو کنند و با هم به توافق برسند.
مدیر دارالعلوم زاهدان تصریح کرد: رئیس‌جمهور آمریکا درحالی به زعم خودش این «صلح» را انجام داده است که به صراحت اعلام کرده که در کنار یهودیان است و از اسرائیل حمایت می‌کند. لذا این صلح به حمایت از اسرائیل و با هدف تأمین امنیت و منافع اسرائیل تنظیم شده است.
مولوی عبدالحمید افزد: صلح آقای ترامپ کاملا یک‌طرفه است. در این صلح شهر بیت‌المقدس که قبلۀ اول مسلمانان است و مسلمانان روی این موضوع حساس هستند، به یهودیان داده شده است و شهرک‌های یهودی‌نشین که در وسط فلسطین ساخته شده‌اند به‌عنوان خاک اسرائیل قرار داده شده است، درحالی‌که با این اقدام، فلسطین در محاصرۀ اسرائیل قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: معاملۀ قرن آمریکا و اسرائیل إن‌شاءالله با شکست مواجه خواهد شد، زیرا مردم فلسطین، مسلمانان جهان و ملت‌های آزاده این معامله و صلح را قبول ندارند و سبب جریحه‌دارشدن احساسات مسلمانان جهان شده است. آمریکا و اسرائیل می‌خواهند با توسل به زور این موضوع را بر فلسطینی‌ها تحمیل کنند، درحالی‌که تجربه نشان داده است که توسل به زور نتیجه نمی‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: همۀ مسلمانان خواهان تشکیل کشور مستقل فلسطین و برقراری صلح عادلانه‌ای هستند که حقوق تمام طرف‌ها در آن مورد توجه قرار گیرد و مراعات شود.
مولوی عبدالحمید «اختلاف مسلمانان و کشورهای اسلامی» را دلیل این اقدام آمریکا و اسرائیل دانستند و گفتند: آمریکا و اسرائیل به این دلیل امروز و بعد از گذشت بیش از هفتاد سال ظلم و اجحاف در حق مسلمانان فلسطین از طرح موسوم به «معاملۀ قرن» رونمایی کرده‌اند که می‌دانند مسلمانان و کشورهای اسلامی با یکدیگر درگیر هستند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱
مولوی عبدالمجید۱ش هم دقایقی پیش واکنش نشان داد .
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022