بازدید 24008
پلی آف تمام شد، فوتبال باشگاهی ایران با چهار تیم کامل در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰؛
دو نماینده باشگاهی ایران در مرحله پلی آف فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا، امشب آخرین بازی حذفی خود را در خانه دو حریف قطری برگزار کرده اند. استقلال با برتری پرگل پنج بر صفر مقابل الریان، سزاوارانه به دور گروهی لیگ قهرمانان صعود کرد و شهرخودرو مشهد نیز تیم پرستاره السیلیه را در پنالتی‌ها مغلوب و سهمیه چهارم را به نام ایران کرد.
کد خبر: ۹۵۵۲۶۵
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳ 28 January 2020

زلزله پنج ریشتری استقلال برای ترس گروه A آسیا

در شبی که مهدی قائدی برای نخستین بار طعم گلزنی در لیگ قهرمانان آسیا را با دبل چشید، ارسلان مطهری نیز به آرزویش رسید و سرانجام با پیراهن استقلال گل زد تا آبی های تهران، به دور گروهی رقابت های آسیایی این فصل صعود کنند.

به گزارش تابناک ورزشی، استقلال با درخششی کم نظیر در لیگ قهرمانان آسیا، الریان قطر را در خانه اش با پنج گل میخکوب کرد و با هدایت فرهاد مجیدی، سلام رسایی به حریفان آسیا فرستاد.

ترکیب الریان: فهد یونس، محمد جمعه، لی جائه، دامی تراواری، گابریل مرکادو، احمد عبدالمقصود (۷۵ - سلطان الکواری)، فرانک کوم، عبدالعزیز حاتم، موفق عوض (۵۵ - خالد مفتاح)، تاباتا و یاسین براهیمی.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، هروویه میلیچ، شاهین طاهرخانی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، وریا غفوری، فرشید باقری، علی کریمی، مسعود ریگی (۷۹ - آرش رضاوند)، شیخ دیاباته (۸۸ - مرتضی تبریزی) و مهدی قائدی (۷۳ - ارسلان مطهری).

‌اغلب بازیکنان استقلال امشب ستاره بودند و بازی روان و مثالزدنی ارایه دادند و به همین دلیل نمی‌توان تنها یک بازیکن را به‌عنوان چهره برتر میدان مقابل الریان نام برد، حتی نفرات تعویضی فرهاد مجیدی در این بازی استثنایی کار کردند. در بین ۳+۱۱ ستاره استقلال در زمین، نقش مهدی قائدی با دو گل، شیخ دیاباته با یک گل و یک پاس گل، ارسلان مطهری با دو گل و وریا غفوری با تاثیرگذاری روی سه گل بیشتر از سایرین بود.

استقلال با وجود بدترین شرایط برای سفر به محل دو بازی مرحله پلی‌آف در دبی امارات و دوحه قطر، در هر دو مسابقه فوق‌العاده ظاهر شد تا ثابت کند که تیم میادین آسیایی است. آبی ها مجموعا هشت گل برابر الکویت کویت و الریان قطر زدند و هیچ گلی دریافت نکردند. شاگردان مجیدی با پشت سر گذاشتن این بازی‌ها در فاصله تنها چهار روز و سفرهای خسته کننده‌، حالا با انگیزه و روحیه بالا، آماده پیگیری لیگ برتر و مصاف با پرسپولیس در دربی می شوند.

شرح گل ها

دقیقه 9 - گل اول استقلال به الریان توسط شیخ دیاباته: خطای مدافع قطری ها روی ریگی در بهترین نقطه پشت محوطه جریمه، کاشته عالی را نصیب وریا غفوری کرد تا کاپیتان توپ را با ضربه ای عالی به تیر عمودی دروازه بکوبد و در ریباند، شیخ دیاباته مقابل دروازه خالی گلزنی کرد.

دقیقه 39- گل دوم استقلال به الریان توسط مهدی قائدی: شیخ دیاباته در ضدحمله تا پشت محوطه پیش رفت و با پاس استثنایی چیپ روی سر مهدی قائدی، او را درون محوطه جریمه صاحب موقعیت کرد که قائدی کوتاه قامت با ضربه سر استثنایی به پشت سر دروازه بان، گل تماشایی اش را به تور دروازه الریان چسباند.

دقیقه 47- گل سوم استقلال به الریان توسط مهدی قائدی: فرار میلیچ از جناح چپ و ارسال مورب و حرفه ای او برای دیاباته در تیر دوم با تکل بلند مدافع الریان برگشت داده شد و زیر پای قائدی افتاد تا مهاجم ریزنقش آبی ها با بغل پای استادانه، گل سوم را وارد دروازه میزبان کند و خودش دوگله شود.

دقیقه 84- گل چهارم استقلال به الریان توسط ارسلان مطهری: وریا غفوری بعد از یک- دو با علی کریمی نفوذ سریعی از جناح چپ زمین انجام داد که سانتر زمینی او را ارسلان مطهری پس از مهار توپ و شوت زمینی زد تا با دفع ناقص فهد یونس توپ تبدیل به گل شود.

دقیقه 91- گل پنجم استقلال به الریان توسط ارسلان مطهری: پرتاب اوت وریا غفوری با عبور از زیر پای مرتضی تبریزی به آرش رضاوند رسید تا او با پاس در عمق ارسلان مطهری را در موقعیت خوبی قرار دهد و او با ضربه بغل پا گل پنجم تیمش را به ثمر رساند.

پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا| استقلال مقتدرانه آسیایی شد؛ سناریوی آخر را مجیدی و ستاره‌هایش نوشتند/ گروه A مدعی اصلی‌اش را شناخت

لحظات حساس بازی الریان - استقلال

دقیقه ۴: حمله استقلال از سمت چپ زمین به پشت محوطه جریمه الریان آمد که در نهایت با شوت زمینی فرشید باقری توپ دراختیار فهد یونس قرار گرفت.
دقیقه ۹: مهدی قائدی نفوذ تند و تیزی به سمت محوطه جریمه الریان انجام داد، اما در برخورد با دو مدافع این تیم روی زمین افتاد که داور در این صحنه اعتقادی به گرفتن خطا نداشت.
دقیقه ۱۳: سانتر دقیق موفق عوض از جناح چپ و ضربه سر رودریگو تاباتا را حسینی با شیرجه بلند مهار کرد.

دقیقه ۱۹: شوت پای چپ زمینی عبدالعزیز حاتم را حسینی در اختیار گرفت.

دقیقه ۲۴: سانتر قائدی از روی ضربه آزاد سمت چپ زمین و ضربه سر دیاباته با اختلاف کم از روی دروازه الریان به بیرون رفت.

دقیقه ۳۸: پاس علی کریمی و شوت پای چپ زمینی ریگی از کنار دروازه الریان عبور کرد.

دقیقه ۲+۴۵: پاس در عرض تند و تیز مرکادو موقعیت خطرناکی برای الریان به وجود آورد که حسینی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۴۹: قائدی در محوطه جریمه الریان توسط مدافع این تیم سرنگون شد، اما داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

دقیقه ۵۴: شوت از راه دور لی جائه از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۷۸: شوت از راه دور فرانک کوم به شکلی خطرناک از بالای دروازه استقلال راهی اوت شد.

دقیقه ۸۰: محمد دانشگر، مدافع استقلال و فهد یونس، دروازه‌بان الریان به دلیل درگیری با یکدیگر با کارت زرد جریمه شدند.

پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا| برتری یک نیمه‌ای استقلال مقابل الریان با گلزنی زوج دیاباته و قائدی

... و بالاخره سلام مشهد به آسیا

تیم فوتبال شهرخودرو مشهد که در ۱۲۰ دقیقه موفق شد السیلیه قطر را متوقف کند و با درخشش رحمتی دروازه اش را بسته نگه دارد، در ضربات پنالتی موفق شد میزبان را با به ثمر رساندن هر پنج ضربه پنالتی شکست دهد و به مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد تا مشهد مقدس برای نخستین بار میزبان حریفان آسیایی باشد.

تیم‌های فوتبال السیلیه قطر و شهر خودروی ایران در چارچوب مرحله سوم پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۸:۴۰ امشب (سه‌شنبه - به وقت ایران) در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه باشگاه الدحیل به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان ۹۰ دقیقه به نتیجه تساوی بدون گل انجامید تا بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود. رحمتی در دو وقت اضافه درخشید و دروازه تیمش را بسته نگه داشت تا در ضربات پنالتی با مهار جانانه پنالتی کریم انصاری فرد، سند صعود تیم چهارم ایران را امضا نماید.

پنالتی‌های تیم شهرخودرو

روح اله سیف اللهی – گل

میلاد سرلک – گل

امین قاسمی نژاد – گل

فرشاد فرجی – گل

سعید صادقی – گل

 

پنالتی‌های تیم السیلیه

بوصوفا – گل

کریم انصاری فرد – توسط رحمتی مهار شد

کارا مابوجی – گل

مجدی صدیق – گل

ندیر بلهاج – گل

ترکیب السیلیه: ابوبکر خلیفه، احمد البخیت، مصطفی محمد، ماجد صدیق، مبارک بوصافا، کریم انصاری‌فرد، کارا امبوجی، ماهر یوسف، عادل الاحمد (۹۸ - عبدالرحمان محمد)، محمد مدثر (۸۰ - حمد العبیدی)، نادر بلحاج.

ترکیب شهر خودرو: سیدمهدی رحمتی، علی نعمتی، محمد حسینی، اکبر صادقی (۶۳ - فرشاد فرجی)، امین قاسمی‌نژاد، حسین مهربان (۷۴ - روح‌الله سیف‌اللهی)، میلاد سرلک، حسن جعفری، محمدرضا خلعتبری (۱۰۱ - مرتضی خراسانی)، سعید صادقی و محمد فرامرزی (۱۰۱ - علی نبی‌زاده).

نیمه نخست

دقیقه ۱۸: کریم انصاری‌فرد درون محوطه جریمه شهر خودرو سرنگون شد، اما داور این صحنه را پنالتی تشخیص نداد. مبارک بوصافا به این تصمیم داور اعتراض کرد و با یک کارت زرد مواجه شد.

دقیقه ۳۲: نادر بلحاج با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه دروازه شهر خودرو را تهدید کرد و رحمتی در دو مرحله موفق به مهار توپ شد. در این صحنه انگشت دست رحمتی آسیب دید.

دقیقه ۳۹: شهر خودرو می‌توانست به گل برسد، اما ضربه مرادمند درون محوطه جریمه السیلیه با برخورد به مدافع این تیم راهی کرنر شد.

دقیقه ۴۰: داور این بار به نادر بلحاج از تیم السیلیه کارت زرد داد.

دقیقه ۴۳: امین قاسمی‌نژاد با یک شوت کات‌دار زیبا می‌رفت دروازه السیلیه را باز کند که دروازه‌بان این تیم توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲+۴۵: محمدرضا خلعتبری ضربه کاشته پشت محوطه جریمه السیلیه را به آرامی تقدیم ابوبکر خلیفه، دروازه‌بان این تیم کرد.

دقیقه ۵۲: ماهر با عبور از نعمتی با یک ضربه محکم از زاویه بسته می‌رفت تا زننده اولین گل بازی باشد، اما رحمتی با یک عکس‌العمل بموقع توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۵۸: شوت سرکش و محکم انصاری‌فرد به تیرک افقی دروازه رحمتی برخورد کرد.

دقیقه ۶۵: ضربه کرنر قاسمی‌نژاد در آستانه ورود به دروازه السیلیه توسط خلیفه به کرنر فرستاده شد.

وقت‌های اضافه

دقیقه ۹۵: کارا امبوجی در شلوغی محوطه جریمه با یک ضربه دقیق دروازه شهر خودرو را تهدید کرد که رحمتی مجبور شد با پا این توپ خطرناک را برگرداند.

دقیقه ۹۶: کارا این بار با یک شوت کات‌دار دروازه رحمتی را با خطر جدی مواجه کرد که این دروازه‌بان باز هم با شیرجه عالی دروازه خود را بسته نگه داشت.

دقیقه ۹۸: ارسال خلعتبری از جناح چپ با ضربه سر مرادمند همراه شد که خلیفه این توپ را به کرنر فرستاد.

پیش بازی پلی آف لیگ قهرمانان آسیا؛ در انتظار تکمیل حماسه

دو تیم استقلال تهران و شهرخودرو مشهد پس از بحران های عجیب ای اف سی برای سلب میزبانی آسیایی، امشب در دور دوم پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا در خانه دو باشگاه قطری به میدان رفته اند.

به گزارش تابناک ورزشی، آبی‌ها با هدایت فرهاد مجیدی برای رسیدن به مرحله گروهی اکنون در دوحه باید از سد تیم الریان قطر عبور کنند و شهرخودرو نیز در زمین السیلیه مقابل میزبان ایستاده است.

ترکیب اولیه استقلال برای دیدار مقابل الریان قطر

سیدحسین حسینی، هروویه میلیچ، شاهین طاهرخانی، روزبه چشمی، محمد دانشگر، وریا غفوری، فرشید باقری، علی کریمی، مسعود ریگی، شیخ دیاباته و مهدی قائدی

ترکیب اولیه شهرخودرو مقابل السیلیه قطر

مهدی رحمتی، علی نعمتی، محمد حسینی، اکبر صادقی، امین قاسمی‌نژاد، محمد فرامرزی، حسن جعفری، میلاد سرلک، سعید صادقی، حسین مهربان و محمدرضا خلعتبری

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
نتیحه ای عالی است ولی استقلال با این لشکر ستاره باید تیم های مانند الهلال و السد و الدحیل را شکست دهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
فرهاد سالاره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
فرهاد سالاد ! ماست (:
قرمزته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
متخصص شکست دادن غول های ابی ماهستیم (: !!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
بزک نمیر بهار میاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
بله دقیقا الان ۵ تا بهاره که بزک زنده است وداره قهرمانی بی وقفه پرسپولیس محبوب دلها رومیبنه !!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
نگران نباشید در بازگشت وزارت ورزش یه فکری میکنه .
پرسپولیس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
دم شما گرم
دم شما گرم
موفق باشید
کاوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
وریا دوست داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
شهر خودرو از شر یحیی راحت شد والا شکست می خورد با مربیگری ایشون. استقلالی ها کشور ایران روسفید کردن منظورم رحمتی بود.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
حالا وقتشه که در اولین بازی 4 نماینده ایران در کشورمون ورزشگاههای آزادی، نقش جهان و امام رضا (ع) مشهد جای سوزن انداختن نداشته باشن تا چشم AFC و شیخ سلمان دربیاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
تنفر و حرفهای ماقبل تاریخ رو ترک کنیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
اشتباه منفی دادم تنفر و حرفهای ماقبل تاریخ رو ترک کنیم، ما مردم باید یاد بگیریم چهره‌امون واقعا انسانی و بدور از تنفر باشه
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
دم هر دوتا تیم گرم تا کور شود هر آنکه نتواند دید
به امید موفقیت چهار تیم ایرانی حاضر در آسیا
پاسخ ها
نااشنا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
افرین برتو گل گفتی پیام عالی گذاشتید
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
من زیاد فوتبال نگاه نمیکنم.ولی آفرین میگم به تیم استقلال که به فاصله چند روز دو تیم رو شکست داد و درس خوبی به AFC دادن
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
دم تیمه مشهدی گرم .... در بوران مسابقات یحیی گل محمدی رو گرفتن . پخش زنده تلوزیونی نداشت . با چند پرواز با کلی تاخیر و ساعت ها انتظار وارد قطر شدن ... بازیکنان خسته والا فقط غیرت بچه ها و دمه سید مهدی گرم .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
یعنی اینقدر یک تبریک کوچولو گفتن به استقلالی ها کار سختیه؟!! هر دو تا تیم دمشون گرم.
استقلالی خراسانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
تیم پدیده خراسان هم نماینده ایرانه . نباید مظلوم بمونه وزارت ورزش باید کمک کنه. تبریک که با هیچ معجزه کرد.
ناشناس
|
Japan
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
استقلال اگر وارد حاشيه نشود به اميد خدا خوب نتيجه خواهد گرفت
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
ایران و ایرانی سرآمد تمام آسیا و جهان است، البته اگر دخالت نکنند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
ونزوئلا ال پالیتو غیزانیه نفت ونزوئلا مجلس یازدهم دریای کارائیب قتل رومینا اشرفی