بازدید 3868

آخرین شرایط امتیازی ۲وزنه‌بردار سرشناس ایران در انتخابی المپیک

با ثبت نام در مسابقات کلمبیا، دیگر اشتباه مسابقات گزینشی سوئیس تکرار نمی شود که به از دست رفتن المپیک برای سعید علی حسینی و مشکل امتیازی کیانوش رستمی منجر شد. کیانوش رستمی هم در جام فجر، غرب آسیا و قهرمانی آسیا شرکت می کند و با این حال به نظر می رسد نام او نیز برای کلمبیا رده شده باشد.
کد خبر: ۹۵۴۸۷۵
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴ 27 January 2020

یک مسابقه گزینشی المپیک دیگر برای دو چهره شاخص وزنه برداری در نظر گرفته شده که در صورت نیاز در آن رقابتها هم وزنه بزنند.

 به گزارش تابناک ورزشی، وزنه برداری ایران به دنبال گرفتن دو سهمیه در المپیک ۲۰۲۰ است و در نظر دارد یکی از این دو سهمیه در دسته ۹۶ کیلوگرم باشد. سهراب مرادی  و کیانوش رستمی دوگزینه اصلی برای رسیدن به این یک سهمیه هستند که البته کار بسیار مشکلی را پیش رو دارند چراکه این دو نفر باید یا جزو هشت نفر اول رنکینگ دسته ۹۶ کیلوگرم قرار بگیرند و یا اینکه بهترین وزنه بردار آسیا باشند.

 سهراب مرادی که در حال گذراندن دوره درمانی خود است، در جام فجر وزنه نمی‌زند و قرار است بعد از جام فجر به اردوی تیم ملی اضافه شود و برای مسابقات غرب آسیا  و سپس قهرمانی آسیا آماده شود. اما در این میان فدراسیون برای مسابقات گزینشی المپیک در کلمبیا  هم ثبت نام کرده و نام دو، سه وزنه بردار را رد کرده است ولی این رویداد به اصلاح حالت ذخیره رادارد تا مثلا اگر سهراب مرادی در غرب آسیا نتیجه خوبی نگرفت شانس دیگری داشته باشد. چون سهراب مرادی باید از دو مسابقه امتیاز بالایی بگیرد یکی از آن مسابقات، قهرمانی آسیا قزاقستان و دیگری یک گزینشی است.

کادرفنی، رقابتهای غرب آسیا را به عنوان یک گزینشی دیگر برای سهراب مرادی در نظر گرفته که البته  سهراب مرادی کار بسیاری مشکلی پیش رو دارد و باید وزنه های بالایی بزند تا با امتیاز خوبی که می گیرد، بتواند در رنکینگ صعود کند از این رو چون مصدوم هم بوده هر اتفاقی ممکن است در آن مسابقات بیفتد. اگر مرادی در غرب آسیا خوب کار نکند یا اوت شود، مسابقات کلمبیا هم هست که بتواند شرکت کند و امتیاز بالا را آنجا بگیرد اما اگر در همان غرب آسیا امتیاز خوبی بگیرد دیگر لزومی به حضور در مسابقات کلمبیا نیست.

با ثبت نام در مسابقات کلمبیا، دیگر اشتباه مسابقات گزینشی سوئیس تکرار نمی شود که به از دست رفتن المپیک برای سعید علی حسینی و مشکل امتیازی کیانوش رستمی منجر شد. کیانوش رستمی هم در جام فجر، غرب آسیا و قهرمانی آسیا شرکت می کند و با این حال به نظر می رسد نام او نیز برای کلمبیا رده شده باشد.

مسابقات کلمبیا ۲۸ اسفند تا ۴ فروردین برگزار می شود.مسابقات غرب آسیا نیز ۶ تا ۱۰ اسفند در امارات برگزار خواهد شد.در حال حاضر سهراب مرادی با ۱۳۳۳امتیاز در رده هفتاد و هشتم  و کیانوش رستمی با ۲۸۵۲ امتیاز در رده بیست و ششم رنکینگ دسته ۹۶ کیلوگرم قرار دارند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
وب گردی