بازدید 10162
۵
اعضای یک باند سه نفره که پزشک عمومی را برای اخاذی ۲۰۰ سکه طلا در مشهد ربودند، پس از ۹ روز تلاش شبانه روزی در حالی دستگیر شدند که پزشک گروگان را درون یک آلونک پلاستیکی و با قفل و زنجیر به ستون فلزی بسته بودند!
کد خبر: ۹۵۴۲۱۴
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶ 25 January 2020

اعضای یک باند سه نفره که پزشک عمومی را برای اخاذی ۲۰۰ سکه طلا در مشهد ربودند، پس از ۹ روز تلاش شبانه روزی کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی و با همکاری صمیمانه سربازان گمنام امام زمان (عج) اداره کل اطلاعات خراسان رضوی در حالی دستگیر شدند که پزشک گروگان را درون یک آلونک پلاستیکی و با قفل و زنجیر به ستون فلزی بسته بودند!

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه خراسان، فرمانده انتظامی خراسان رضوی پنج شنبه گذشته و ساعاتی بعد از عملیات ضربتی رهایی گروگان گفت: حدود ساعت ۹:۳۰ بیست و سوم دی، یک پزشک متخصص زنان و زایمان در حالی که به شدت نگران بود با پلیس تماس گرفت و مدعی شد «همسرم که پزشک عمومی است با گوشی تلفن همراهش با من تماس گرفته و گفته که در چنگ آدم ربایان اسیر شده ام و من باید ۲۰۰ سکه طلا برای آزادی او فراهم کنم!»، ولی در همین هنگام ناگهان مرد دیگری گوشی را از دست همسرم گرفت و از آن سوی خط گفت: «شوهرت را ربوده ایم فقط ۲۰۰ سکه طلا جور کن تا بعد تماس بگیریم!»

سردار محمدکاظم تقوی افزود: به دنبال اظهارات این پزشک متخصص، بلافاصله نیرو‌های کلانتری شهید رجایی وارد عمل شدند و به تحقیق مقدماتی پرداختند، اما با توجه به اهمیت و حساسیت این گونه جرایم، ماجرای آدم ربایی به دیگر یگان‌های اطلاعاتی و امنیتی نیز گزارش شد و پرونده مذکور برای پیگیری تخصصی و حرفه‌ای در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفت.

رهایی پزشک گروگان از شکنجه گاه مخوف

وی اضافه کرد: بی درنگ گروه زبده‌ای از کارآگاهان مامور رسیدگی به ماجرای آدم ربایی شدند و در همان نیمه شب جلسات تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی و کارشناسی را با حضور رئیس پلیس آگاهی و رئیس اداره جنایی تشکیل دادند.

سردار تقوی با تاکید بر این که حفظ جان گروگان مهم‌تر از سرعت عمل پلیس در این ماجرا بود، تصریح کرد: همه شیوه‌های اطلاعاتی برای شناسایی مخفیگاه آدم ربایان با همکاری بی شائبه سربازان گمنام امام زمان (عج) به کار گرفته شد و گروه ورزیده کارآگاهان در چند شاخه اطلاعاتی- عملیاتی وارد عمل شدند و در اولین مرحله از عملیات نامحسوس به محل مطب گروگان در منطقه شهرک شهید رجایی مشهد عزیمت کردند چرا که محل ربایش طعمه آدم ربایان مشخص نبود.

پزشک مذکور در شیفت بعدازظهر مشغول مداوای بیمارانش می‌شد

مقام ارشد انتظامی خراسان رضوی با ابراز تاسف از این که بعضی متصدیان مشاغل خاص، گاهی توصیه‌های دلسوزانه پلیس را جدی نمی‌گیرند، ادامه داد: در تحقیقات میدانی مشخص شد که پزشک مذکور در شیفت بعدازظهر معالجه بیماران، منشی نداشته و به تنهایی در مطب مشغول مداوای بیمارانش می‌شد. از سوی دیگر نیز هیچ گونه دوربین مداربسته‌ای در آن محل وجود نداشت که همین موضوع بر روند تحقیقات کارآگاهان تاثیرگذار بود و از طرف دیگر ادامه بررسی‌ها نشان داد پزشک یاد شده با استفاده از اتوبوس و مترو به منزلش واقع در خیابان کوهسنگی رفت و آمد می‌کرد که با پیگیری مسیر رفت و آمد وی، محل جغرافیایی آدم ربایی مشخص شد و به این ترتیب رصد‌های اطلاعاتی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی به کمربند سبز مشهد کشید جایی که ردیابی‌های کارآگاهان از حضور آدم ربایان در آن بزرگراه حکایت داشت.

سردار تقوی که با توجه به اهمیت این گونه جرایم شخصا بر عملیات‌های انتظامی نظارت می‌کند در ادامه افزود: از سوی دیگر گروهی از کارآگاهان به تحقیق گسترده درباره آشنایان و افراد مشکوکی پرداختند که به مطب پزشک رفت و آمد داشتند یا وضعیت زندگی او را به طور نسبی می‌دانستند.

وی یادآور شد: نتیجه این تحقیقات میدانی گسترده اطلاعاتی بیانگر آن بود که پسر مردی که قبلا به عنوان راننده، پزشک را از مطب به محل سکونتش می‌رساند، نه تنها بیکار است بلکه از وضعیت اجتماعی و اخلاقی مناسبی نیز برخوردار نیستئبه همین دلیل بخشی از تحقیقات کارآگاهان نیز درباره «رضا» (فرزند مرد راننده) متمرکز شد که در همان منطقه شهرک شهید رجایی سکونت داشت.

سردار سرتیپ دوم محمد کاظم تقوی خاطرنشان کرد: تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده نیز نشان داد که آدم ربایان از یک دستگاه پراید برای ارتکاب جرم استفاده کرده اند که بررسی‌های میدانی مشخص کرد خواهر «رضا» پرایدی با مشخصات مذکور دارد بنابراین عملیات ضربتی کارآگاهان پس از شناسایی مخفیگاه آدم ربایان در خیابان شهید بسکابادی آغاز شد و کارآگاهان دایره مبارزه با آدم ربایی درحالی نیمه شب وارد یک ساختمان دو طبقه در حال احداث شدند که دو عضو باند در طبقه پایین ساختمان و عضو دیگر نیز که متاهل بود در همان نزدیکی و در منزلش به دام افتادند. با دستگیری متهمان، بلافاصله کارآگاهان به طبقه دوم ساختمان در حال احداث رفتند و گروگان را که در شرایط اسفباری با دست و پا‌های بسته نگهداری می‌شد در حالی رها کردند که او با دیدن کارآگاهان اشک در چشمانش حلقه زد.

سردار تقوی اضافه کرد: آدم ربایان پا‌های گروگان را با قفل و زنجیر به ستون بسته بودند و داخل آلونک پلاستیکی فقط یک هیتر برقی وجود داشت.

وی با اشاره به این که عملیات کارآگاهان نیمه شب دوم بهمن با رهایی گروگان و دستگیری آدم ربایان به پایان رسید، تصریح کرد: اعضای باند گوشی گروگان را کنار گاردریل‌های بزرگراه معروف به کمربند سبز مشهد مخفی کرده بودند و هر بار از همان منطقه تماس می‌گرفتند که گوشی مذکور نیز کشف شد.

او خاطرنشان کرد: ادامه بررسی‌های کارآگاهان پلیس آگاهی بیانگر آن بود که «رضا» جوان ۳۶ ساله بیکار و مجرد به دلیل آن که پدرش قبلا به عنوان راننده، پزشک مذکور را به محل سکونتش می‌رساند، از وضعیت مالی او اطلاع یافته بود چرا که برخی اوقات نیز رضا در نبود پدرش این پزشک را با خودرو به محل زندگی اش در خیابان کوهسنگی می‌رساند که دچار وسوسه‌های شیطانی برای اخاذی از وی شده بود، اما به خاطر این که پزشک یاد شده او را نشناسد با همدستی دو نفر از دوستانش به نام‌های علی ۳۰ ساله و عماد ۳۱ ساله و در حالی که نقاب به چهره داشتند او را از منطقه کوهسنگی به زور داخل پراید انداخته و به ساختمان در حال احداث متعلق به مادر علی انتقال داده بودند.

سردار محمد کاظم تقوی ضمن قدردانی از سربازان گمنام امام زمان (عج)، کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی و همچنین مقامات قضایی تصریح کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف زوایای این پرونده همچنان ادامه دارد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۱
انتشار یافته: ۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
حالا چکارشون میکنند .حکمشان چیست؟؟
bashir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
چقدر این متن پر از لفاظی های الکی و پر و بال دادن های بی خود بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
باور کنيد مردم پيدا کرده و اطلاع داده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
داستاش خیلی داستان بود
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آقایان کلاهشان را بذارند بالاتر فقر و بیکاری چه جنایتها که ببار نمی آورد.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
آلودگی هوا مازوت استیضاح ترامپ غربالگری جنین کبری خزعلی حسن قالیباف اصل