بازدید 2249
تهیه و پخش برنامه‌هایی ازاین‌دست موجب تخریب تولید داخل و خوراک رسانه‌های معاند می‌باشد. از ریاست محترم سازمان درخواست می‌شود نسبت به ایفای حق مسلم دست‌اندرکاران این صنعت برای دفاع و تنویر افکار عمومی در همان برنامه امکان پاسخ‌گویی فراهم گردد.
کد خبر: ۹۵۳۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۵ 19 January 2020

تخریب تولید داخلی که سالانه یک میلیارد دلار ارز آوری دارد

تهیه و پخش برنامه‌هایی ازاین‌دست موجب تخریب تولید داخل و خوراک رسانه‌های معاند می‌باشد. از ریاست محترم سازمان درخواست می‌شود نسبت به ایفای حق مسلم دست‌اندرکاران این صنعت برای دفاع و تنویر افکار عمومی در همان برنامه امکان پاسخ‌گویی فراهم گردد.

به گزارش تابناک اقتصادی؛ در پی پخش برنامه سلام صبح‌به‌خیر  در شبکه سه صدا و سیما و اظهار میهمان برنامه در خصوص وجود افلاتوکسین در محصولات لبنی علی الخصوص شیر موجبات اعتراض بخش وسعی از تولیدکنندگان صنایع لبنی را برانگیخت و کارشناسان و دست اندرکاران در این صنعت به انتقاد از صحبت های مطرح شده در این برنامه پرداختند.

سید احمد مقدسی رییس انجمن گاوداران صنعتی کشور در نامه ای به علی عسگری رییس سازمان صدا و سیما ضمن انتقاد به این موضوع و صحبت های میهمان برنامه فوق عنوان داشت: کارخانجات به دلیل حساسیت بالای محصولاتشان به وجود آفلاتوکسین در شیر، کنترل را از مزرعه تا دوشش گاو تحت نظر دارند.

وی افزود: صنعت دامپروری و صنایع لبنی تنها صنعتی است که امروز تولیداتش از شرق آسیا تا غرب آمریکا و کشورهای اروپایی عرضه می‌گردد و حدود یک میلیارد دلار ارزآوری برای کشور دارد.

مقدسی در ادامه افزود: این توقع از رسانه ملی می‌رود که اگر در جهت حمایت از این صنعت گامی برنداشته و نمی‌دارد، حداقل در سالی که توسط استکبار جهانی مورد تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته‌ایم و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، امسال را سال «رونق تولید ملی» نام نهاده‌اند، تهیه و پخش برنامه‌هایی ازاین‌دست موجب تخریب تولید داخل و خوراک رسانه‌های معاند می‌باشد.

در انتها رییس انجمن صنفی گاوداران صنعتی کشور از رییس سازمان صدا و سیما درخواست نمود تا نسبت به ایفای حق مسلم دست‌اندرکاران این صنعت برای دفاع و تنویر افکار عمومی در همان برنامه امکان پاسخ‌گویی فراهم گردد.

 

متن این نامه به شرح ذیل است:

جناب آقای علی عسگری
ریاست محترم سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران

با سلام؛
احتراماً، روز شنبه مورخه ۱۳۹۸٫۱۰٫۲۸ ساعت ۷ بامداد در برنامه سلام صبح‌به‌خیر شبکه سه جمهوری اسلامی ایران با اجرای آقای عبدالله روا و میهمان برنامه جناب آقای بهادر حاج‌محمدی دامپزشک (طبق رزومه ایشان؛ فوق دکترای سم‌شناسی مواد غذایی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد) که موجب نگرانی مردم شریف و تشویش اذهان عمومی شده است؛

به استحضار می‌رساند طبق گزارش مرکز آمار ایران بیش از ۵۵ درصد از شیر تولیدی کشور در واحدهای دامداری صنعتی تولید که ۹۵ درصد مصرف کارخانجات مواد لبنی کشور بوده که شیر پاستوریزه و استرلیزه تماماً از واحدهای صنعتی و تحت کنترل سازمان‌های نظارتی هستند. ضمناً قابل ذکر است دو کارخانه صاحب برند بین‌المللی نستله و مولتی که بیش از ۱۰ سال است در کشور فعالیت می‌نمایند و همچنین کارخانه شیر خشک کودک شهرکرد که دارای تولیداتی با حساسیت بالا بوده و به‌شدت تحت نظارت و کنترل می‌باشد نیز سال‌هاست که از شیر خام تولیدی دامداری‌های صنعتی داخلی استفاده می‌کنند.

لازم به ذکر است این کارخانجات به دلیل حساسیت بالای محصولاتشان به وجود آفلاتوکسین در شیر، کنترل را از مزرعه تا دوشش گاو تحت نظر دارند. خوشبختانه به دلیل دانش فنی بالا در تولید شیر خام، شیر تولیدی واحدهای صنعتی کشور روز به روز از کیفیت بهداشتی بالایی برخوردار می‌شود. به نظر می‌رسد برنامه ارائه‌شده در شبکه سه کاملاً در جهت تخریب این صنعت بوده است. تنها صنعتی که امروز تولیداتش از شرق آسیا تا غرب آمریکا و کشورهای اروپایی عرضه می‌گردد و حدود یک میلیارد دلار ارزآوری برای کشور دارد.

این توقع از رسانه ملی می‌رود که اگر در جهت حمایت از این صنعت گامی برنداشته و نمی‌دارد، حداقل در سالی که توسط استکبار جهانی مورد تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته‌ایم و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، امسال را سال «رونق تولید ملی» نام نهاده‌اند، تهیه و پخش برنامه‌هایی ازاین‌دست موجب تخریب تولید داخل و خوراک رسانه‌های معاند می‌باشد. ضمناً از ریاست محترم سازمان درخواست می‌شود نسبت به ایفای حق مسلم دست‌اندرکاران این صنعت برای دفاع و تنویر افکار عمومی در همان برنامه امکان پاسخ‌گویی فراهم گردد.پیشاپیش از همکاری شما صمیمانه سپاسگزاریم.

با تجدید احترام
رییس هیأت مدیره کانون انجمن‌های صنفی گاوداران ایران
سیداحمد مقدسی

رونوشت: مدیریت محترم شبکه سه سیمای جمهوری اسلامی ایران، جهت اطلاع و اقدام مقتضی

تخریب تولید داخلی که سالانه یک میلیارد دلار ارز آوری دارد

 

منبع: پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران(اگنا)

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران آزادراه تهران شمال پنومونی ایرج حریرچی محسن طاهری حسنی مبارک نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده