بازدید 7236

علی یونسی: خیمه انقلاب را محدود نکنیم

مشاور ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی تأکید کرد: مسئولین، کارگزاران و دست اندرکاران امر انتخابات در همه نهاد‌های مسئول، مخصوصا در انتخاباتی که پیش رو هست، باید از ایجاد محدودیت برای نامزد‌ها پرهیز نموده و انتخاب ملت را محدود نکنند؛ مخصوصا در بین اقوام ایرانی؛ و به خصوص در استان‌هایی مثل کردستان و سیستان و بلوچستان کسانی که نماینده واقعی مردم هستند و مردم می‌پسندند را به مجلس بفرستیم.
کد خبر: ۹۵۲۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹ 18 January 2020

به گزارش تابناک، حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی در گفتگو با جماران در خصوص راه حفظ وحدتی که زیر تابوت سردار شهید قاسم سلیمانی به وجود آمده، اظهار داشت: به نظر من بهترین الگو خود قاسم سلیمانی است. یعنی مسئولین باید مدل این سردار شهید عمل کنند. از سیاسیون و مردم کرمان بپرسید که آیا قاسم سلیمانی آنجا مرزبندی داشت؟!

مشاور ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی تأکید کرد: همه می‌دانند که شهید قاسم سلیمانی سرباز مطیع رهبر بود و بالاتر از جریان‌های سیاسی عمل می‌کرد. یعنی با هر دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب ارتباط داشت و تا آخرین روز‌ها با آیت الله هاشمی رفسنجانی هم ارتباط داشت و به ایشان هم گزارش کار می‌داد.

وی افزود: هیچ کس، هیچ زمان از زبان قاسم سلیمانی سخن یا موضعی حزبی، گروهی، جناحی و افراطی نشنید؛ رفتارش با همه یکسان بود. مسئولین کشور باید همین گونه عمل کنند. الآن بهترین زمان است که محدودیت‌ها و تنگ نظری‌ها و سخت گیری‌ها را کنار بزنیم. این ملت بزرگ استحقاق این را دارد که نگاهی با تسامح و مدارا به آنان داشته باشیم. الآن وقت آن است که از اختلافات دوری و از خطا‌های احتمالی همه کسانی که از نظر ما مشکل دارند، صرف نظر کنیم.

یونسی با اشاره به تشییع میلیونی پیکر سردار شهید قاسم سلیمانی، گفت: این رفراندوم عمومی و وحدت ملی، یک عفو عمومی هم می‌طلبد. نگاه سردار سلیمانی بزرگوارانه و ملی بود. مسئولین، کارگزاران و دست اندرکاران امر انتخابات در همه نهاد‌های مسئول، مخصوصا در انتخاباتی که پیش رو هست، باید از ایجاد محدودیت برای نامزد‌ها پرهیز نموده و انتخاب ملت را محدود نکنند؛ مخصوصا در بین اقوام ایرانی؛ و به خصوص در استان‌هایی مثل کردستان و سیستان و بلوچستان کسانی که نماینده واقعی مردم هستند و مردم می‌پسندند را به مجلس بفرستیم.

وی ادامه داد: هیچ کس نمی‌گوید کسانی که قانون صلاحیت آن‌ها را رد کرده باید مورد عفو قرار بگیرند. در مورد کسانی که سلب صلاحیت قانونی هستند و محکومیت مؤثر دارند و یا ضد امنیتی هستند هیچ حرفی نداریم. ولی در عین حال، باید کسانی که با سلیقه و نگاه ما جور در نمی‌آیند را تحمل کنیم. این به نفع نظام و کشور است. نباید فراموش کنیم که همه کسانی که احتمالا منتقد به وضع موجود هستند نیز چگونه در این تشییع پیکر سردار سلیمانی حضور یافتند و ادای دین کردند. پس باید بدانید که در روز‌های سخت همه به یکدیگر و وحدت ملی نیاز داریم.

مشاور ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با تأکید بر اینکه ملت ایران به تک تک فرزندانش احتیاج دارد، اظهار داشت: هیچ فرد ایرانی اضافه نیست. همه ایرانیان، با هر گرایش سیاسی و قومی و مذهبی فرزندان ایران هستند. تا می‌توانیم چتر گذشت و عفو را پهن کنیم و بگذاریم در خیمه انقلاب همه افراد جا بگیرند. ما این خیمه را محدود نکنیم و بگذاریم از هر جایی که بخواهند مردم می‌توانند وارد این خیمه شوند؛ کسی را محدود نکنیم.

وی تأکید کرد: محروم کردن مجلس شورای اسلامی از شخصیت‌های مثل علی مطهری که فرزند شهید و خود یکی از شخصیت‌های برجسته اسلامی و ملی است، به نفع دشمنان ملت و به زیان نهاد قانونگذاری کشور است و رد صلاحیت ایشان چه توجیهی دارد؟! یا رد صلاحیت نماینده‌ای آزاده مانند محمود صادقی که خود فرزند شهید و یکی از نمایندگان لایق و شایسته و شجاع مجلس هست، با چه توجهی انجام می‌شود؟! تعدادی دیگر از نمایندگان مجلس هم همین طور است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی