بازدید 26918
تحلیل محسن رضایی از سخنان رهبرانقلاب در نماز جمعه تهران؛
فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس مواضع دلقکانه ترامپ و پیروی اروپایی‌ها از او افزود: ملت ما وقایع این دوساله را کاملا می‌دانند. تعهدات زیادی در برجام به ما داده شد. آمریکا بیرون رفت و اروپایی‌ها حرف زدند و عمل نکردند. اینتکس را ساختند که بیشتر به یک جوک شبیه بود. سه کشور اروپایی منفعل بودند که چه کنند. آمریکایی‌ها در مقابله با ایران کم آوردند و دست به دامان این سه کشور شده تا بلکه بتوانند پرونده ما را به شورای امنیت ببرند...
کد خبر: ۹۵۲۴۳۰
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۴ 17 January 2020

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی وارد سومین جبهه حق و باطل شده است،‌ گفت: آمریکایی‌ها در مقابله با ایران کم آوردند و دست به دامان سه کشور اروپایی شده‌اند.

به گزارش «تابناک»، دکتر محسن رضایی عصر روز جمعه ۲۷ دیماه پس از اقامه نماز جمعه در مصلی تهران به امامت رهبر معظم انقلاب، در استودیو شبکه سوم سیما حضور یافت و با مردم مسلمان، صبور و شکور ایران به گفتگو نشست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای این برنامه با عرض تسلیت ایام شهادت دخت نبی مکرم اسلام، حضرت فاطمه الزهرا (س) گفت: حقیقتا اجتماع باشکوهی بود. مدتی طول کشید تا به محل برگزاری نمازجمعه برسیم. آنچه مشاهده شد این بود که روحیه‌ها بسیار زنده بود و یک راهپیمایی با شکوهی به سوی مصلی شکل گرفته بود. مردم ایران زندگی خودشان را با حاج قاسم پیوند دادند و دلشان نمی‌خواهد از این عشق و علاقه‌ای که به این سردار بزرگ پیدا کرده اند، جدا شوند.

وارد سومین جبهه حق و باطل شده‌ایم/ آمریکا با ترور حاج قاسم وارد فاز نظامی شد/ ایران با موشک باران، قدرت آمریکا را تمسخر کرد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موضوع یوم الله تشییع حاج قاسم سلیمانی و یوم الله انتقام سخت گفت: تعبیر خیلی زیبایی را رهبر انقلاب به کار بردند. هیچ لحظه‌ای نیست که از اراده خدای متعال خارج باشد. همه حوادث با اراده‌ی خداست. اما برخی از روز‌ها تمام قدرت‌های زمینی مقهور قدرت خداوند متعال می‌شود. در روز ۲۲ بهمن ۵۷ رژیم شاه که کسی فکر نمی‌کرد ساقط شود، سرنگون شد. در سوم خرداد ۶۱ خرمشهر را به تعبیر امام خدا آزاد کرد. بزرگترین بدرقه و تشییع پیکر جهان برای حاج قاسم سلیمانی از اراده انسان‌ها خارج و معجزه گونه بود. وقتی معجزه‌ای صورت می‌گیرد، یوم الله رخ می‌دهد یا اینکه ایران در میان بهت و شگفتی دنیا اعلام کرد که من آمریکا را می‌زنم و حیثیت و ابهت آمریکا موشک باران شد. عده‌ای تا سه چهار روز بعد قدرت تحلیل نداشتند. آقای ترامپ بعد از ۲۰ ساعت آمد و سخنرانی کرد. یک موشک ما را هم نتوانستند بزنند و همه به اهداف برخورد کرد. این دست پرقدرت خدای متعال بود که در این یوم الله نشان داده شد.

دکتر محسن رضایی در مورد مواضع راهبردی مقام معظم رهبری برای کشور‌های منطقه افزود:ما وارد سومین جبهه حق و باطل در چهل و چندسال اخیر شدیم. در اولین جبهه حق و باطل، نظام شاهنشاهی را سرنگون کردیم. دومین بار در دفاع مقدس، ارتش بعثی عراق که با حمایت کشور‌های عربی و حمایت‌های بی دریغ اروپا و آمریکا به ایران حمله کرد و هشت سال این جبهه برقرار بود شکست سختی خوردند و الان بیش از یکسال است که سومین جبهه حق و باطل رخ داده است امروز آمریکا که نمی‌تواند از جنگ‌های نیابتی استفاده کند خودش به صحنه آمده است. تا دیروز عربستان و اسرائیل جنگ‌های نیابتی را پی می‌گرفتند و ما در جبهه مقاومت در پی شکست این استکبار بودیم، اما نایبین نتوانستند و آمریکا مستقیم وارد شد. یکسال ما صبر و حوصله به خرج دادیم. آن‌ها از برجام خارج شدند و از اردیبهشت سال گذشته شدیدترین تحریم‌ها را علیه ما اجرایی کرد و اخیرا وارد فاز نظامی شد و رسما عزیز ما را ترور کردند و ما هم رسما وارد مقابله به مثل شدیم و بزرگترین پایگاه آن‌ها را زدیم.

وی گفت: این رویارویی با آمریکا اهمیت دارد، چون در این جبهه سوم حق وباطل باید آمریکا را از منطقه خارج کنیم. نبرد ما بیشتر در بیرون از مرز‌های ایران است و با جبهه ملت‌ها که همان جبهه مقاومت است کار را پیش می‌بریم. آغوش جمهوری اسلامی برای اینکه دولت‌ها به ما بپوندند و امینت خلیج فارس و منطقه را خودمان تامین کنیم باز است. آمریکایی‌ها نفت منطقه را ارزان می‌برند و سلاح‌های از رده خارج شده خودشان را به ان‌ها می‌فروشند. ما اگر آمریکا را از منطقه بیرون کنیم خلا آمریکا را با کمک یکدیگر پر خواهیم کرد و آن روزی که ملت ایران با کمک دولت‌ها و ملت‌های دیگر آمریکا را اخراج کنیم، پیروزی دیگری رقم خواهد خورد.

سرلشگر رضایی در خصوص فلسفه تشکیل سپاه قدس گفت: سپاه قدس یک اندیشه و تفکر است. تفکر آزادی و استقلال است و به دنبال آزادی منطقه از آمریکا و اسرائیل است. آن زمان که من فرمانده سپاه بودم. سپاه قدس را که به مقام معظم رهبری پیشنهاد دادم. ایشان گفتند من موافقم، اما آقای هاشمی می‌گویند که ممکن است تبعاتی داشته باشد. گفتم اگر بخواهیم امنیت را در منطقه پیگیری کنیم مسلما کار‌های ما افشا خواهد شد و این اسم گذاری برای همین است که کسی گمان نکند ما پنهانکاری می‌کنیم. رهبر انقلاب این تدبیر را به خرج دادند و تشکیل نیروی قدس را تصویب کردند و با این فرمان مکتب آزادی و استقلال کشور‌ها از استکبار جهانی را تجویز کردند. مکتب قدس یعنی برادری، صلح، آزادی و استقلال. تا کنون هم همین طور بوده است.

وی افزود: از زمانی که ملت بزرگوار ما این انقلاب را آغاز کرده و تا امروز که با شور و هیجان در صحنه بوده است ملت دارد تاریخ معاصر را می‌نویسد. ما با انقلابمان نسخه کلیه انقلاب‌های قدیم را کنار زده ایم. نه انقلاب چگوارایی و نه انقلاب‌های دیگر و نه نهضت‌های لیبرالی! بیداری اسلامی، حماس، جهاد اسلامی، حزب الله و جبهه مقاومت از دل انقلاب ما بیرون آمدند و تاریخ انقلابات نوینی را رقم زدند. جنگ ایران و عراق هم مبدا جدیدی را در نبرد‌ها رقم زد. در سوی دیگر، اما جنگ بی نتیجه آمریکا در عراق و افغانستان نشان داد که تاریخ جنگ‌های تمام عیار به پایان رسیده است و امیدوارم ملت بزرگوار ایران مسیر تغییر تاریخ بشر را که با خون خودش وبا اقتدار خود نوشته، به پیش ببرد و حتما به پیش خواهد برد. ما با شهادت و اقتدار داریم تاریخ می‌نویسیم. مظلومانه شهید می‌دهیم و با صلابت خود تحول ایجاد می‌کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس مواضع دلقکانه ترامپ و پیروی اروپایی‌ها از او افزود: ملت ما وقایع این دوساله را کاملا می‌دانند. تعهدات زیادی در برجام به ما داده شد. آمریکا بیرون رفت و اروپایی‌ها حرف زدند و عمل نکردند. اینتکس را ساختند که بیشتر به یک جوک شبیه بود. سه کشور اروپایی منفعل بودند که چه کنند. آمریکایی‌ها در مقابله با ایران کم آوردند و دست به دامان این سه کشور شده تا بلکه بتوانند پرونده ما را به شورای امنیت ببرند. اگر خیال محاصره اقتصادی را هم داشته باشند همین الان هم سخت‌ترین تحریم‌ها را انجام داده اند. در حمله نظامی هم دست ما پر است و دنبال بهانه هستیم تا قدرت خودمان را به جهانیان نشان بدهیم و اگر اقداماتی دیگر بکنند و تنگه هرمز بسته شود، گلوی ان‌ها فشرده می‌شود. اما ما معتقدیم تهدید‌های آن‌ها توخالی است. اصل مساله کم آوردن آمریکایی‌ها در مقابل ایران است و این سه کشور تا جایی جلو می‌روند، اما در نهایت آمریکا را تنها می‌گذارند و آقای ترامپ را وسط زمین و آسمان رها خواهند کرد.

وی در مورد تهدید‌های آمریکا گفت:آقای ترامپ ملت ایران را نمی‌شناسد، ولی ملت ما آمریکایی‌ها را خوب می‌شناسند. مقداری تقصیر انگلیس مکار است که آمریکایی‌ها را جلو می‌فرستند. این‌ها آمدند از طریق فضای مجازی از اعتراضات مردم بهره برداری کنند. در سال ۹۶ مالباختگان و در آبان ماه مردم به خاطر بنزین اعتراضاتی داشتند. دولت باید مردم را از خودشان بدانند و مردم را صاحب حق بدانند. اگر در موضوع بنزین اطلاع رسانی می‌شد، اعتراضات شکل نمی‌گرفت. در موضوع هواپیما هم برخی دانشگاهی‌ها حرف داشتند؛ که با همدلب و بصیرت خیلی زود حادثه جمع شد. چون مردم فهمیدند که آمریکا می‌خواهد سو استفاده کند. به محض اینکه چهره آمریکا در حوادث آشکار می‌شود، معترضین کنار می‌روند. چون شناخت مردم ما از خباثت‌های آمریکا قوی است. می‌خواهند از مردم علیه مردم استفاده کنند. آن‌هایی که عکس حاج قاسم را پاره می‌کنندجزو مردم نیستند که در برابر مردم قرار گیرند. این سناریو شکست می‌خورد، چون مردم ما علیه خودشان وارد درگیری نخواهند شد.

استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) در خصوص تاکید رهبر انقلاب بر قدرتمند شدن اقتصاد ایران افزود: من ۲۲ سال است که در مجمع مشاور رهبری هستم. این دغدغه رهبری را تبدیل به سیاست کرده ایم و از قوای سه گانه خواسته شده که برنامه ریزی بر اساس سیاست‌های اقتصادی شکل بگیرد و در ابعاد مختلف زیر نظر رهبر معظم انقلاب سیاستگذاری کرده ایم وبه قوای سه گانه ابلاغ شده است. اما تلاش لازم در زمینه اقتصاد رخ نداده است. اندیشه وابستگی و لیبرالی تردید ایجاد می‌کند و تردید‌ها کار‌ها را متوقف می‌کند. ۷۰-۸۰ سال است که لیبرال‌ها کشور را معطل کرده اند. ما در دفاع و امنیت تردید نداریم و هر روز هم یک فناوری جدید در دفاع به دست می‌آوریم. اما در اقتصاد و کشاورزی و صنعت همچنان با اندیشه‌های مردد و سنتی پیش می‌رویم. بزرگترین افتخار اندیشه وابسته، همین برجام بود که معامله‌ای صورت گرفت، اما آمریکا واروپا به تعهدات خود عمل نکردند. طرفداران این اندیشه باید به مردم ایران بگویند که اشتباه کردیم و با صداقت با مردم گفتگو کنند. همانطور که سپاه اشتباه خود را به مردم گفت.

رضایی خاطر نشان کرد: باید جبهه کفار و دشمنان مشخص شود و آنگاه حرف اصلی را در اقتصاد بزنیم. روزی که با کشور‌های منطقه بازار مشترکی شکل بدهیم و با اروپا و ژاپن و چین رقابت کنیم و آن روز که دیر هم نیست در اقتصاد هم با افتخار سرمان را مانند دفاع مقدس بالا خواهیم گرفت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
ویروس کرونا مناجات شعبانیه جهش تولید مصطفی الکاظمی کاظم خاوازی علی صیاد شیرازی