بازدید 3414
در حالی که مدیران فولاد هرمزگان جنوب مدعی استفاده از تکنولوژی های مدرن و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان دارند لیکن بررسی بندهای حسابرس در صورت های مالی حسابرسی شده شش ماهه فولاد هرمزگان جنوب منتهی به 31 شهریور حکایت از کسری قابل توجه بیمه موجودی کالا و دارایی ثابت در این شرکت دارد که در صورت بروز هر گونه حادثه ای پاشنه آشیل جدی برای شرکت، سهامدار عمده و سهامداران خرد این شرکت در بورس است.
کد خبر: ۹۵۰۵۲۴
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳ 10 January 2020

پاشنه آشیل فولاد هرمزگان جنوب و نگرانی سهامداران/ شاهکار مدیریتی؛ پوشش بیمه ای ناچیز برای جبران خسارات میلیاردی!

در حالی که مدیران فولاد هرمزگان جنوب مدعی استفاده از تکنولوژی های مدرن و استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان دارند لیکن بررسی بندهای حسابرس در صورت های مالی حسابرسی شده شش ماهه فولاد هرمزگان جنوب منتهی به 31 شهریور حکایت از کسری قابل توجه بیمه موجودی کالا و دارایی ثابت در این شرکت دارد که در صورت بروز هر گونه حادثه ای پاشنه آشیل جدی برای شرکت، سهامدار عمده و سهامداران خرد این شرکت در بورس است.

به گزارش نبض بورس؛ مطابق با یادداشت توضیحی 18 صورتهای مالی، سرفصل موجودی مواد و کالا (به استثناء موجودی اسلب) جمعا  به بهای تمام شده 660ر12 میلیارد ریال تا سقف 2 میلیارد ریال از پوشش بیمه‌ای برخوردار است، همچنین دارائیهای ثابت مشهود (به استثناء زمین، ساختمانها، تأسیسات، ماشین‌آلات و تجهیزات، وسایط نقلیه، پیش‌پرداختهای سرمایه‌ای و تعمیرات اساسی) به بهای تمام شده143ر2میلیارد ریال (یادداشت توضیحی 13 صورتهای مالی) تا سقف304 میلیون ریال از پوشش بیمه‌ای برخوردار است.

عدم بازگشت ارز صادراتی

همچنین عدم بازگشت ارز صادراتی پس از گذشت بیش از یک سال از فروش محصول به دلیل تحریم ها دیگر پاشنه آشیل این شرکت است که در صورت تداوم می تواند شرکت را با کمبود نقدینگی مواجه سازد.

بر این اساس، وضعیت ارزی شرکت، شامل مبالغ حاصل از صادرات، میزان فروش ارز در سامانه نیما، واردات از محل صادرات، مانده نزد مشتریان و وضعیت داراییها و بدهیهای ارزی آن در یادداشت توضیحی33 صورتهای مالی ارائه شده است.

مبلغ 24 میلیون یورو از منابع ارزی شرکت نزد شرکتهای تراستی (یادداشت توضیحی 6-1-19صورتهای مالی) و مبلغ 17 میلیون یورو از مطالبات شرکت (با وجود گذشت بیش از 13 ماه از تاریخ فروش) به دلیل موانع ناشی از تحریم‌های اعمال شده(یادداشت توضیحی 1-2-1-19 صورتهای مالی) از مشتری دریافت نشده است.

همچنین وضعیت تعهدات واحد مورد گزارش در ارتباط با ارز حاصل از صادرات و رعایت مصوبات هیات وزیران و بخشنامه‌های بانک مرکزی در یادداشت توضیحی3-33 صورتهای مالی ارائه شده که قطعیت آن منوط به بررسی و اعلام نظر کارگروه منتخب پیش بینی شده در مصوبات هیات وزیران است.

تامین اجتماعی چه می گوید؟

بر اساس یادداشت توضیحی1-3-1-25 صورتهای مالی، برگ اعلام بدهی جهت سالهای 1390 الی 1393 توسط سازمان تأمین اجتماعی به مبلغ 660 میلیارد ریال صادر شد که پس از اعتراض شرکت به مبلغ 457 میلیارد ریال کاهش و مجددا  با اعتراض شرکت مواجه شد که نتیجه نهایی آن تاکنون مشخص نشده است. مضافا  دفاتر شرکت از سال 1394 تا پایان دوره مورد گزارش توسط سازمان مزبور رسیدگی نشده است. تعیین تعهدات شرکت از بابت مراتب فوق منوط به مشخص شدن نتیجه اعتراض شرکت و اعلام نظر نهایی سازمان تامین اجتماعی است.

به شرح یادداشت توضیحی2-1-35 صورتهای مالی، چندین فقره دعوی حقوقی توسط اشخاص ثالث در محاکم قضایی علیه شرکت مطرح می‌باشد. در همین ارتباط وضعیت مطالبات از شرکت پولاد صنعت رادمهر به مبلغ 207 میلیارد ریال، تضامین دریافتی و دعاوی مطروحه بر علیه آن نیز در یادداشت توضیحی1-1-19صورت‌های مالی ارائه شده است.تعیین تعهدات احتمالی ناشی از مراتب فوق بر صورتهای مالی مورد گزارش منوط به مشخص شدن نتیجه پیگیریهای شرکت و اعلام نظر مراجع ذیربط می‌باشد.

همچنین بر اساس یادداشتهای توضیحی 2-13، 5-13، 6-13 و 1-1-35 صورتهای مالی ، تعیین تکلیف نهایی در خصوص تغییر کاربری اراضی طرح مجتمع فولاد هرمزگان جنوب و نیز انتقال قطعی مالکیت ساختمان مهمانسرای گلشهر و جمعا  60 هکتار از اراضی خریداری شده از منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به نام واحد مورد گزارش، صورت نگرفته است.

بر اساس یادداشت توضیحی 4-26 صورتهای مالی، علیرغم زیان تأیید شده سنوات قبل، بابت مالیات عملکرد سال 1396 شرکت براساس برگ تشخیص صادره مبلغ 644 میلیارد ریال مطالبه شده که مورد اعتراض شرکت قرار گرفته است. تعیین تعهدات احتمالی شرکت از بابت مراتب فوق منوط به رسیدگی و اعلام نظر نهایی مراجع مالیاتی می‌باشد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید ناو روزولت مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول وام کرونا
آخرین اخبار