بازدید 44576

جدید‌ترین آمار تلفات آمریکا در عملیات انتقام ایران

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: براساس اطلاعاتی که عراقی‌ها از پایگاه عین الاسد جمع‌آوری کرده‌اند دست‌کم تعداد ۱۰۰ کشته و ۳۰۰ مجروح بر روی دست آمریکایی‌ها باقی مانده است.
کد خبر: ۹۵۰۴۴۰
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۳:۳۲ 09 January 2020
به گزارش تابناک به نقل از فارس، محمدعلی مهتدی کارشناس مسائل غرب آ‌سیا با اشاره به اظهارات روز گذشته ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه هیچ نیروی نظامی این کشور در حمله ایران به پایگاه‌های آن‌ها کشته نشده‌اند گفت: ترامپ فردی بسیار دروغگو است چرا که براساس اطلاعاتی که من دارم تلفات و خسارت‌های بسیار زیادی به آمریکایی‌ها در پایگاه عین‌الاسد تحمیل شده است.

وی افزود: براساس اطلاعاتی که عراقی‌ها از پایگاه عین الاسد جمع‌آوری کرده‌اند تعداد کشته‌ها بیش از ۱۰۰ نفر و بیش از ۳۰۰ مجروح بر دست آمریکایی‌ها باقی مانده است.

افکار عمومی آمریکا منتظر اعلام تعداد کشته‌ها و مجروحین هستند

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: تعداد زیادی از هواپیما‌های نظامی، بالگرد‌های آپاچی و پهپاد‌های آمریکایی در اثر حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نابود شده و در آتش سوخته است.

مهتدی خاطرنشان کرد: ترامپ نمی‌تواند به این حجم از خسارت که موشک‌های ایرانی به پایگاه‌های آمریکایی وارد کرد‌ه‌اند اعتراف کند، زیرا اگر این کار را انجام دهد حجم زیاد کشته‌ها و مجروحین و خسارت‌ها منجر به آن خواهد شد که افکار عمومی انتقادات بسیار تند و تیزی را علیه رئیس‌جمهور ایالات متحده انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: ترامپ در آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی و در سالی که انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود قرار دارد لذا خیلی از اتفاقات مرتبط با ایالات متحده رنگ و بوی سیاسی انتخاباتی دارد.

سرعت استیضاح ترامپ با اعلام تعداد سربازان آمریکایی کشته شده بالا می‌رود

کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: افکار عمومی قطعا وقتی متوجه حجم خسارت‌های وارده به پایگاه عین‌الاسد و تعداد کشته‌ها و زخمی‌ها آگاهی یابد به رئیس جمهور امریکا مبنی بر اقدام نسنجیده ترور سردار حاج قاسم سلیمانی انتقاد خواهد کرد.

مهتدی گفت: سنای امریکا اگر از جزئیات خسارت‌های وارد شده به آمریکایی‌ها مطلع شوند با سرعت بیشتری به سمت استیضاح ترامپ گام برمی‌دارند همچنین این موضوع می‌تواند علیه ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری به کار گرفته شود.

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند که اگر دست به حماقت جدیدی در پاسخ به حملات موشکی سپاه بزنند واکنش جمهوری اسلامی بسیار کوبنده‌تر، قاطعانه‌تر و دندان‌شکن‌تر خواهد بود و چه بسا این موضوع به جنگ منطقه‌ای تبدیل شود.

سپاه پاسداران قدرت نظامی و تجهیزاتی آمریکا را به سخره گرفت

وی تصریح کرد: عملیات موشکی که اخیرا علیه آمریکایی‌ها انجام شد حتی اگر به فرض بپذیریم که هیچ کشته و زخمی نداشته است و حرف ترامپ هم صحیح است، اما اینکه یک کشور در منطقه غرب آسیا این شجاعت و جرات را داشته باشد که بتواند به یک پایگاه مهم آمریکا حمله موشکی کند تحول بزرگی در تاریخ منطقه و عرصه بین‌الملل محسوب می‌شود.

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: در طول ۷۰ سال گذشته هیچ کشوری جرات حمله به امریکا پس از جنگ جهانی دوم را نداشته است که معنایش آن است که جمهوری اسلامی ایران به چنین قدرت و اقتداری رسیده است که قدرت پوشالی آمریکا را در سطح منطقه و در عرصه بین‌الملل به صخره گرفته است.

مهتدی گفت: هدف نهایی جمهوری اسلامی ایران اخراج آمریکا از منطقه است که این موضوع روندی طولانی دارد که از طریق عملیات نظامی محقق نخواهد شد. چرا که ابعاد مختلفی را دارد.

گروه‌های مقاومت به دنبال انتقام سخت جدا از کار ایران هستند

کارشناس مسائل غرب آسیا افزود: سردار حاج قاسم سلیمانی یک افسر معمولی در ایران نبود بلکه بهترین نظامی در آسیا و حلقه اتصال گروه‌های مقاومت در دنیا بود؛ لذا او در تمامی این حلقه‌ها و نوار در هم تنیده که از غزه تا لبنان، سوریه و عراق و ... احساس می‌کنند که ترور حاج قاسم سلیمانی اهانت بزرگی به آن‌ها محسوب می‌شود و باید همه گروه‌های مقاومت پاسخ قاطعی جدا از انتقام سخت جمهوری اسلامی بدهند.

وی با اشاره به سخنرانی سیدحسن نصراله دبیرکل حزب‌اله لبنان گفت: این سید بزرگوار بر لزوم پاسخ قاطع و دندان‌شکن به ترور قاسم سلیمانی تاکید فراوانی داشت و او به صراحت اعلام کرد که انتقال سخت و پاسخ قاطعانه تنها مسئولیت جمهوری اسلامی نبوده و باید این ماموریت از سوی کل گروه‌های مقاومت انجام شود.

انتقام سخت معادلات بین‌المللی را علیه آمریکا کرد

مهتدی افزود: براساس نظر مقام معظم رهبری فعلا جمهوری اسلامی ایران باید پاسخ آمریکایی‌ها را بدهد و وقتی ما این پاسخ را دادیم آثار بسیار گسترده‌ای در سطح بین‌الملل و منطقه داشت.

وی افزود: انتقام سخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از آمریکایی‌ها در حمله به پایگاه نظامی آن‌ها منجر به تغییر معادلات بین‌المللی و پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی شده و بسیار متفاوت‌تر از قبل از شهادت وی است.

وی گفت: حاج قاسم سلیمانی با شهادت خود تحول بسیار بزرگی در زیرمجموعه‌های محور مقاومت ایجاد کرد، چرا که فضایی که در منطقه غرب آسیا برای خروج آمریکایی‌ها از غرب آسیا به‌وجود آمد بخشی از نتایج شهادت این سردار دل‌ها و ابومهدی المهندس فرمانده حشد الشعبی است.

واکنش‌های انتقامی گروه‌های مقاومت علیه آمریکا بسیار جدی است

مهتدی افزود: ما از این به بعد، شاهد واکنش‌های بسیار جدی از سوی گروه‌های مقاومت علیه آمریکایی‌ها خواهیم بود به طوری که امروز (پنج‌شنبه) نیرو‌های الحشدالشعبی یا کتائب حزب‌الله عراق که در عراق حضور دارند اقداماتی را علیه نظامیان تروریست این کشور عملیاتی کنند و به نظر می‌رسد که امریکایی‌ها چاره‌ای جز خروج از عراق ندارند.

وی گفت: اگر آمریکایی‌ها از عراق خارج شوند مجبور خواهند شد از سوریه هم بروند چرا که حضور در شرق فرات بدون حمایت و پشتیبانی از داخل عراق امکان پذیر نیست.

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: حضور آمریکایی‌ها در افغانستان هم با توجه به تغییر و تحولات منطقه عملا امکان‌پذیر نیست.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم