بازدید 25676

نظر مطهری درباره حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا

پاسخی که ایران به آمریکا داد، پاسخ دو ملت ایران و عراق بابت جنایت وحشتناکی بود که آن‌ها در به شهادت رساندن ۲ سردار رشید اسلام مرتکب شدند.
کد خبر: ۹۵۰۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱ 08 January 2020

به گزارش تابناک، علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم، با بیان اینکه حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه آمریکا در عین‌الاسد عراق براساس آموزه‌های قرآنی انجام شد، گفت: ما وظیفه داریم در مقابل ظلم و تعدی که به ما می‌شود پاسخ بدهیم و این اقدامی که صبح امروز انجام شد نشان داد که ایران در وعده‌ای که داده بود جدی و صادق است.

وی با بیان اینکه اقدام سپاه قطعاً بازدارنده خواهد بود، ادامه داد: پاسخی که ایران به آمریکا داد، پاسخ دو ملت ایران و عراق بابت جنایت وحشتناکی بود که آن‌ها در به شهادت رساندن ۲ سردار رشید اسلام مرتکب شدند.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید براینکه اقدام صبح امروز سپاه پاسداران اولین اقدام علیه آمریکا است، اضافه کرد: پاسخ اصلی قطعا اخراج کامل نیرو‌های آمریکایی از خاورمیانه و آزادی فلسطین است که ان‌شالله به برکت خون سپهبد شهید قاسم سلیمانی این اتفاقات رخ خواهد داد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: نکته مهم در پاسخ امروز ایران به آمریکایی‌ها این است که با وجود اعلام آماده باش نیرو‌های آمریکایی در پایگاه عین‌الاسد آن‌ها نتوانستند از سامانه ضد موشکی خودشان استفاده کنند و مانع از اصابت موشک به پایگاه خود شوند که این نشان می‌دهد که قدرت نظام آمریکا آنچنان هم که تبلیغ می‌کنند، قدرتمند نیست و آسیب‌پذیر است.

مطهری با اشاره به هشدار سپاه به کشور‌های منطقه درباره عدم استفاده از خاک این کشور‌ها از سوی آمریکا برای حمله احتمالی به ایران، اظهار داشت: این هشدار بسیار جدی است اگر بنا باشد از کشور‌های حاشیه خلیج فارس نیرو‌های آمریکایی به ایران حمله کنند طبیعی است که ایران پاسخ قاطع به آن‌ها خواهد داد.

نماینده تهران در مجلس اظهار داشت: همکاری کشور‌های اسلامی منطقه با آمریکا و رژیم صهیونیستی هیچ توجیه منطقی ندارد، اگر از ابتدا برخی از این کشور‌ها با آمریکا همکاری نمی‌کردند هیچ وقت وضعیت غرب آسیا اینگونه نمی‌شد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی