بازدید 22515
۲

استاندار خوزستان در یک قدمی ریاست جمعیت هلال احمر

به نظر می‌رسد که نظر رئیس جمهور برای انتقال شریعتی از خوزستان به پایتخت و حضورش در راس هرم مدیریتی، یکی از کلیدی‌ترین مجموعه‌های کنترل و مدیریت بحران در کشور مثبت است؛ آنقدر مثبت که ترجیح می‌دهد برای استان خوزستان که همواره بحران در کمینش است، استاندار جدیدی برگزیند.
کد خبر: ۹۴۷۸۳۰
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۷ 30 December 2019
شنیده ها حکایت از تعیین فردی جدید به ریاست جمعیت هلال احمر کشورمان دارد؛ فردی که از نزدیک با بسیاری از امور کلیدی این جمعیت، به ویژه در مواقع بحرانی آشناست.

به گزارش «تابناک»؛ غلامرضا شریعتی که پیشتر هم به عنوان کاندیدای جدی برخی پست‌ها معرفی شده و هر بار با مخالفت اکید رئیس جمهور و اصرار وی بر ادامه فعالیت‌های مثمر ثمرش در استانداری خوزستان مواجه شده بود، به زودی راهی ساختمان صلح در پایتخت خواهد شد؛ اتفاقی که ظاهرا مقدمات آن با امضای حکم سرپرستی وی برای این جمعیت توسط روحانی فراهم آمده، اما هنوز رسما اعلام نشده است؛ شاید از این روی که شورای عالی جمعیت هلال احمر کشورمان پیشتر با استعفای پیوندی از ریاست جمعیت موافقت و پروسه انتخاب جانشینان وی و معرفی شان به رئیس جمهور را طی کرده است.
 
استاندار خوزستان در یک قدمی ریاست جمعیت هلال احمر

البته پیشتر گفته شده که استعفای پیوندی خطاب به رئیس جمهور بوده و تنها عالی‌ترین مقام اجرایی کشور می‌توانسته با آن موافقت یا مخالفت نماید و ورود شورای عالی به موضوع و ادامه ماجرا، اشتباه بوده است. موضوعی که بهتر است تفسیر آن به مراجع ذیصلاح واگذار شود.
 

به این موضوع، انتخاب فردی برای سرپرستی جمعیت هلال احمر را هم باید افزود که هرچند رسما اعلام نشده، گمانه زنی‌ها درباره اش هم برخی واکنش‌ها را آفریده؛ از جمله اینکه آیا این اقدام قانونی است یا خیر؟ سوالی که دست کم پاسخ دیوان محاسبات کشور به آن منفی است، هرچند موضوع تازه است و احتمالا تفسیر‌های مختلفی از آن در پیش خواهد بود.

فارغ از این امور، به نظر می‌رسد که نظر رئیس جمهور برای انتقال شریعتی از خوزستان به پایتخت و حضورش در راس هرم مدیریتی، یکی از کلیدی‌ترین مجموعه‌های کنترل و مدیریت بحران در کشور مثبت است؛ آنقدر مثبت که ترجیح می‌دهد برای استان خوزستان که همواره بحران در کمینش است، استاندار جدیدی برگزیند.

برای استانی که در سال‌های اخیر بحران‌های زیادی پشت سر گذاشته و استاندار جوانش نقش بزرگی در عبورش از مصائب از مشکلات داشته است. مشکلاتی که هنوز پرشمارند و باید در صورت عزیمت شریعتی به ساختمان صلح، برای حل و فصل کاملشان فردی شایسته را برگزید.
 
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱۲۲
انتشار یافته: ۲
به خدا من از نزدیک باش حرف زدم خیلی ضعیفه
خوزستانو نمیتونه جمع کنه میخواد هلال احمر که توش این همه بخور بخوره رو جمع کنه؟
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی