بازدید 16072
«اکبر ترکان» در گفت‌وگو با «تابناک»:

عملکرد ضعیف روحانی باعث تضعیف جایگاه اصلاح‌طلبان شد/ فضای سیاسی با اقدامات رئیسی به نفع اصولگرایان است

ترکان درباره اینکه پیش‌بینی‌ها حکایت از پیروزی اصولگرایان در انتخابات مجلس دارد و در این بین خیلی شانسی برای اصلاح‌طلبان قائل نیستند و این موضوع هم مستقیم به عملکرد مجلس و دولت بر می گردد، ادامه داد: اصلاح‌طلبان در حال حاضر به دلیل اینکه کارنامه دوره دوم روحانی چندان درخشان نیست در موقعیت خوبی قرار ندارند...
کد خبر: ۹۴۷۷۸۵
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰ 30 December 2019

عضو موسس حزب اعتدال و توسعه با بیان اینکه ۴ سال اول دوران روحانی از جهت کنترل تورم، نرخ رشد، ایجاد اشتغال و همچنین اصلاح روابط بین‌المللی که منجر به امضای توافقنامه برجام شد بسیار پرافتخار بود، گفت: عملکرد صعیف روحانی در دوره دوم ریاست‌جمهوری جایگاه اصلاح‌طلبان را بین مردم تضعیف کرده است.

«اکبر ترکان»  در گفت و گو با خبرنگار سیاسی «تابناک» درباره فضای پیش روی جریانات سیاسی برای حضور در انتخابات مجلس و پیش بینی اش از نتیجه انتخابات اسفندماه سال جاری، اظهار کرد: در حال حاضر به مانند همیشه رقابت بین گروه‌های سیاسی وجود دارد و به طور شاخص دو جبهه اصلی اصولگرایان و اصلاح‌طلبان با هم کماکان رقابت خواهند کرد و تلاش می کنند کرسی بیشتری از مجلس کسب کنند.

اصلاح‌طلبان نمی‌توانند به دوره مدیریت روحانی افتخار کنند

وی با بیان آنچه در دولت های یازدهم و دوازدهم گذشته و به عنوان عملکرد از سوی روحانی و همکارانش در دولت تدبیر و امید برجای مانده است، افزود: شرایط فعلی به گونه‌ای است که اصلاح‌طلبان نمی‌توانند به دوره مدیریت آقای روحانی افتخار کنند که این رویه بدون شک روند حضور در انتخابات را برای آنها دشوار خواهد کرد.

عملکرد ضعیف روحانی باعث تضعیف جایگاه اصلاح‌طلبان شد/ فضای سیاسی با اقدامات رئیسی به نفع اصولگرایان است

مشاور ارشد سابق رئیس جمهور تصریح کرد: اگرچه ۴ سال اول دوران روحانی از جهت کنترل تورم، نرخ رشد، ایجاد اشتغال و همچنین اصلاح روابط بین‌المللی که منجر به امضای توافقنامه برجام شد بسیار پرافتخار بود و کارنامه قابل قبولی برای دولت در این ۴ سال وجود داشت، اما در دوره دوم دولت تدبیر و امید متاسفانه ما شاهد آن نبودیم.

اصلاح طلبان موقعیت خوبی برای مجلس ندارند

ترکان درباره اینکه پیش‌بینی‌ها حکایت از پیروزی اصولگرایان در انتخابات مجلس دارد و در این بین خیلی شانسی برای اصلاح‌طلبان قائل نیستند و این موضوع هم مستقیم به عملکرد مجلس و دولت بر می گردد، ادامه داد: اصلاح‌طلبان در حال حاضر به دلیل اینکه کارنامه دوره دوم روحانی چندان درخشان نیست در موقعیت خوبی قرار ندارند.

وی تاکید کرد: اصلاح‌طلبان اگرچه روحانی را اصلاح‌طلب نمی‌دانند، ولی چون مدافع وی بودند در نتیجه باید عملکرد دولتی را که روحانی آن را اداره می‌کند جز کارنامه خودشان محسوب کنند.

مقایسه عملکرد روحانی و رئیسی

این فعال سیاسی اعتدالگرا که در دوره اول ریاست جمهوری روحانی جزو حلقه اولیه ستاد انتخاباتی او بود، گفت: اگرچه ارتباط میان حضور اصلاح‌طلبان و حمایت از روحانی روندی مستقیم نیست، اما این موضوع منجر به این می‌شود که اصلاح‌طلبان در رقابت جدید نتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند.

ترکان با اشاره به وجود یک متغیر مهم در روند انتخابات که می تواند در نهایت نتیجه رقابت های سیاسیون برای انتخابات مجلس را تعیین کند، اظهار کرد: رقیب انتخاباتی «حسن روحانی» یعنی «سید ابراهیم رئیسی» از وقتی که رئیس قوه قضائیه شده، عملکرد خوبی از نظر مردم داشته است و این می تواند یک تاثیر مطلوب برای جناح سیاسی حامی وی در رقابت های انتخابات مجلس داشته باشد.

رئیسی جرأت برخورد با گردن‌کلفت‌ها را دارد

وی اضافه کرد: رئیسی با برخورد با گردن‌کلفت‌ها و افراد فاسد نشان داده است که جرات برخورد با این دست افراد را دارد؛ از این رو اصولگرایان با اتکا به چنین رویکردهایی یک نمره مثبتی در کارنامه‌شان ثبت شده که ناشی از رویکرد مقابله با فساد رئیس جدید قوه قضائیه است.

عضو موسس حزب اعتدال و توسعه که اصلی ترین حزب حامی ریاست جمهوری «حسن روحانی» محسوب می شود، خاطر نشان کرد: به طور حتم، اصلاح‌طلبان نمی‌توانند به کارنامه دوره دوم «حسن روحانی» افتخار کنند و این روند شرایط را به نفع اصولگرایان تغییر داده است و فضای انتخابات را برای پیروزی آنها در انتخابات اسفند ماه مجللس مهیا کرده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲۶
انتشار یافته: ۱۶
هر کی بلند شده یک حزب برا خودش تاسیس کرده و جالب اینجاست که همشون الکی هستن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
ایشون خودشون از مدیران ارشد آقای روحانی بودند.
یعنی خودشون کارشون درست بود؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
آقای ترکان فکری برای توجیه عملکرد شخص خودتان بکنید که در دوره آقای روحانی از مدیران اصلی ایشان بودید.
رییس نظام مهندسی
رییس مناطق آزاد
و....
این و آن فرقی با یکدیگر ندارن. فقط اسمشون فرق میکنه
ترکان کسی که با مسخره کردن توان ایرانی بیشتر باعث تضعیف روحانی شده است.
او که تکنولوژی ایرانی را تنها در حد آبگوشت بزباش معرفی کرده حق طلبکاری از روحانی ندارد.
اتفاقا همینها روحانی را فریب داده اند

چرا طرح ملی مسکن باید سالهای آخر دولت روحانی انجام بشود؟
در اوج بی پولی؟
اگر الان میشود پس 5 سال پیش بسیار بهتر انجام میشد
روحانی را اینها فریب داده و توجهش را تنها به خارج جلب کردند
اینها را خودمان هم می دانستیم
اونهایی که دو دوره تا پای جان از روحانی حمایت کرده اند، الان به بازی "کی بود کی بود من نبودم" رو آورده اند.
یا اینکه از اصولگرایان معرفیش می کنند.
اگر اصولگرا بود شما اصلاح طلبان چرا آنقدر ازش حمایت کردید؟
چرا 90 درصد دولتش از اصلاح طلبان بود؟!
مردم نه دنبال اصلاح طلبن نه اصولگرا و واقعا خسته شدن از این جماعت . فقط به فکر مردم باشید
کدام اقدامات وضع شواری حل اختلاف ها افتضاحه
دوباره این اصلاح طلبان چه خوابی برای مردم دیدند معلوم نیست...ترکان که سر دسته اصلاح طلبان و روحانی بودی و رقبا را تخریب می کرد حالا دارد این حرفها را می زند!!!!!!!
مردم با هیچ جناحی عقد اخوت نبستن، کارنامه بدی داشته باشند جایگزین می شن.
اولا اقای روحانی جزو اصلاحطلبان نبود و نیست ،اصلاحطلبان واقعی را در حصر و زندان باید جستجو کرد.
دوما آقای رئیسی هم با عملکرد قوه قضاییه بخصوص در حال حاضر نه تنها باید از خود دفاع کند بلکه کمکی برای هیچکس نمیتواند بشود.
از حرافی باید دست برداشت چون خریداری دیگر ندارد!
مقایسه این و اون
اصلاح طلب و اصولگرا
کلش سرکاریه
امیدوارم که امروز بعد از حمله وحشیانه آمریکا به مردم مظلوم عراق همه و خصوصا بعضیها فهمیده باشند که مذاکره با آمریکا فایده ای ندارد واقعا آمریکا همان غرب وحشی است
جناب ترکان عزیز فکری به حال سر سفره مردم کنید اصلاح طلب واصولگرا فرقی نداره
هرکی کار تلاش کن مردم باید به اون رای بدن حزب مهم نیست مهم عملکرد کار تلاش
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی