بازدید 15583
حضور مردم برای راهپیمایی «۹ دی» در میدان امام حسین؛

۹ دی تجلی قدرت ایمان و دین‌داری در برابر جهل احزاب شد/ حاجی‌صادقی: امسال مردم بیشتر از پنج روز به فتنه‌گران زمان ندادند

مطابق با اطلاعیه قبلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مراسم یوم الله ۹ دی در تهران، از ساعت ۱۴ تا ۱۶ امروز با سخنرانی حجت‌الاسلام حاجی صادقی «نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» در میدان امام حسین (ع) برگزار می‌شود و پس از آن مردم از این میدان به سمت میدان شهدا راهپیمایی کردند.
کد خبر: ۹۴۷۷۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۳ 30 December 2019

به رغم اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مبنی بر آغاز رسمی مراسم نهم دی از ساعت ۱۴ در میدان امام حسین (ع)، مردم انقلابی تهران از پیش از زمان تعیین شده به سمت این میدان در حال حرکت هستند.

به گزارش «تابناک»؛ تعداد زیادی از جوانان نیز با حضور از دقایقی قبل در میدان امام حسین (ع) در حال اعلام انزجار خود از وقایع سال ۸۸ هستند.

مطابق با اطلاعیه قبلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مراسم یوم الله ۹ دی در تهران، از ساعت ۱۴ تا ۱۶ امروز با سخنرانی حجت‌الاسلام حاجی صادقی «نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» در میدان امام حسین (ع) برگزار می‌شود و پس از آن مردم از این میدان به سمت میدان شهدا راهپیمایی کردند.

تجمع کنندگان کنندگان با در دست داشتن پلاکارد‌ها و دست‌نوشته‌هایی مانند «ما همه با هم هستیم پیرو رهبر هستیم» و سالروز ۹ دی را گرامی داشتند.

حضور مردم برای راهپیمایی «9دی» در میدان امام حسین

همچنین مردم انقلابی تهران با سر دادن شعار‌هایی همچون مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل انزجار خود را به دشمنان داخلی و خارجی انقلاب نشان دادند.

قطعنامه مراسم برگداشت یوم‌الله نهم دی ۱۳۹۸

مردم ایران اسلامی در تجمع باشکوه بزرگداشت یوم الله ۹ دی با قرائت قطعنامه‌ای در شش بند بار دیگر با قافله‌سالارِ صبر و بصیرت و مقتدای عظیم‌الشأن امت اسلام، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تجدید عهد کرده و پایبندیِ عملیِ همگان به منویات معظم‌له را رمز بقای عزّت، غلبه بر فتنه‌ها و حل مشکلات جامعه دانستند.

متن قطعنامه مراسم بزرگداشت یوم الله نهم دی ۱۳۹۸ به شرح زیر است؛

قطعنامه مراسم بزرگداشت یوم‌الله نهم دی

«روز بصیرت و میثاق امت با ولایت» سال ۱۳۹۸

بسم الله الرحمن الرحیم

یوم‌الله نهم دی روز خروش مردم عاشورایی ایران اسلامی، تحقق وعده حق تعالی و غلبه جنود الهی بر جنود شیطانی است، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و اثبات‌کننده قابلیّت و کارآمدی نظام دینیِ مبتنی بر اصل مترقی ولایت فقیه در عبور از بحران‌ها و فتنه‌ها می‌باشد، حماسه ماندگاری که در عین تقویتِ اتحاد و انسجام ملی، حول محور ولایت و پشتیبانی از نظام مقدس اسلامی، انزوای اصحابِ زبون فتنه و اعتراف نظام سلطه به اقتدار درونی و قدرت بازدارندگی انقلاب اسلامی را در پی داشت و نشان داد با حفظ روحیه انقلابی و پایبندی عملی به منویّات حکیمانه، ولی امر مسلمین، حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای «ادام‌الله ظله‌الوارف» و اتکاء به نیروی لایزال الهی و مؤلفه‌های درونی، می‌توان همچون پیروزی مایه مباهات هشت سال دفاع مقدس، پیچیده‌ترین فتنه را مهار و با کمترین هزینه، عزتمندانه از آن عبور کرد و اینک در دهمین سالگرد تجلّیِ دست قدرت الهی و خلق حماسه ماندگار یوم‌الله نهم دی‌ماه به‌عنوان مظهر دیانت، بصیرت، ولایتمداری، دشمن‌شناسی و عملِ به‌هنگام، با ندای ملکوتی الله اکبر – خامنه‌ای رهبر اعلام می‌نماییم:

۱- با شکر و سپاس خداوند قادر متعال به پاسِ نعمت عظیم ولایت و رهبری شجاع، حکیم و مدبّر، بار دیگر با قافله‌سالارِ صبر و بصیرت و مقتدای عظیم‌الشأن امت اسلام، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) عهد و پیمان ناگسستنی خود را تجدید نموده و پایبندیِ عملیِ همگان به منویات معظم‌له را رمز بقای عزّت، غلبه بر فتنه‌ها و حل مشکلات جامعه می‌دانیم.

۲- در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ایِ خبرگان رهبری، آحاد هم‌میهنان عزیز و متدین را به حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی با هوشیاری در برابر تبلیغات فریبنده انتخاباتی و موج‌سواری نااهلان دعوت و از شورای محترم نگهبان به‌عنوان عماد ملّت و دین و سکینه قلب مؤمنین، فقط و فقط خدا را در نظر گرفتن و نهراسیدن از جنجال‌هایِ بی‌پایه و اساس، شجاعت و دقت هرچه بیشتر در احراز مُسَلَّمِ شرایط قانونی نامزد‌های انتخاباتی و اِعمال دقیق نظارت استصوابی برای جلوگیری از نفوذ عناصر غیر انقلابی به خانه ملت را مُصِرّانه خواهانیم.

۳- بصیرت و ولایتمداری امت نمونه تاریخِ الهام‌گرفته از فرهنگ غنی غدیر و عاشورا با دشمن‌شناسی و حضور حماسی در صحنه برای شکست توطئه‌های رذیلانه نظام سلطه و نااهلان داخلی، اعم از غائله ۷۸ - فتنه پیچیده ۸۸ و آشوب‌های سال ۹۶ و ۹۸ بیانگر این واقعیت است که ملت به رغم دشواری‌ها و سختی‌ها، آن گاه که لازم باشد، فارغ از هر نوع گرایش سیاسی در پای نظام دینی ایستاده و آماده جانفشانی است لکن تمامی مسئولین در قوای سه‌گانه متعهد و مکلّفِ ذاتی به پرهیز از هر نوع حاشیه‌سازی و اهتمام حداکثری برای رفع معضل تورم، گرانی، بیکاری و برخورد قاطع با مفسدین بوده و اقدام فوری و عمل به هنگام به این وظیفه خطیر را خواهانیم.

۴- لازمه غلبه بر جنگِ همه‌جانبهِ دشمن در مقطع حساس کنونی و توطئه شیطانیِ طاغوت اعظم آمریکای جهانخوار در تلاش برای بی‌ثباتی جبهه مقاومت را تقویت روحیه استکبار ستیزی، هوشیاری بیش از پیش ملت و پرهیز احزاب، گروه‌ها و مسئولین کشور از دلبستن به بیگانگان و نگاه به بیرون و ضرورتِ اتکاء به توانمندی‌های داخلی و تحقق عملیِ اقتصاد مقاومتی می‌دانیم.

۵- خواستار دقتِ مضاعف در بررسی موشکافانه قرارداد‌های بین‌المللی با نهراسیدن از تهدیداتِ دشمن بوده و هرگونه تلاش مذبوحانه برای استحاله نظام مقدس اسلامی و زمزمه شوم مذاکره با عهدشکنان پلید را مصداقِ جنایت و خیانت به سرنوشتِ عزتمندانه ملت، آرمان مقدس شهدای گلگون‌کفن و کشور دانسته و آن را شدیداً محکوم می‌نماییم.

۶- حملات هوایی وحشیانه شیطان بزرگ آمریکا به پایگاه بسیج مردمی (حشدالشعبی) عراق همچنین رفتار ددمنشانه دولت دیکتاتور نیجریه علیه شیعیان مظلوم بویژه عالم آگاه و مبارز نستوه، شیخ زکزاکی و همسر مکرمه ایشان را شدیداً محکوم، اهتمام حداکثری مسوولین محترم بخصوص دستگاه دیپلماسی کشور برای استفاده از ظرفیت مجامع بین المللی و رهایی این عالم جلیل القدر از بند اسارت و معالجه فوری قبل از وخیم‌تر شدن حالشان را خواهانیم.

امسال مردم بیشتر از پنج روز به فتنه گران زمان ندادند

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه امسال مردم بیشتر از پنج روز به فتنه گران زمان ندادند، تصریح کرد: مردم در سختی بودند، ولی وقتی دیدند دشمن دنبال سوءاستفاده است، به صحنه آمدند و ۹ دی دیگری خلق کردند.

حجت الاسلام حاج صادقی ظهر امروز (دوشنبه) در مراسم روز ۹ دی در میدان امام حسین با بیان اینکه ده سال از ۹ دی می‌گذرد، اما همچنان نورانیت آن همه فتنه‌ها را خنثی کرد، اظهار کرد: ۹ دی چراغ راه آینده، هدایتگر مبازره با دشمن و تجلی غیرت دینی و خشم مقدس در برابر استکبار و فرمانبرداری از ولایت ملت بود.

وی ادامه داد: آمریکا، انگلیس فرانسه و منافقین در یک جبهه آمدند تا انقلاب را بشکنند، اما ملت توطئه آن‌ها را شکست داد. انقلاب به دست مردم حفظ شد. ده سال از آن روز می‌گذرد و هر روز قدرت این ملت و انقلاب بیشتر شده است. خدا شما مردم را مؤمنین صادق معرفی می‌کند که شبهه افکنی اثری بر شما ندارد و گرفتار تردید نمی‌شوید.

حاجی صادقی خاطرنشان کرد: قرآن یاد داد تولی بدون تبری از استکبار راه غلطی است. ۹ دی به ما یاد داد که باید با بصیرت بیشتر و نفی مذاکره با استکبار این کشور را آماده ظهور کنیم. امسال مردم بیشتر از پنج روز به فتنه گران زمان ندادند. مردم در سختی بودند، ولی وقتی دیدند دشمن دنبال سوءاستفاده است، به صحنه آمدند و ۹ دی دیگری خلق کردند.

وی ادامه داد: مردم ثابت کردند که ولایت را تنها نمی‌گذارند و اجازه نمی‌دهند که دشمن، رهبری را تنها پیدا کند. مردم در فتنه‌ها بیدار بوده و مقابل دشمن می‌ایستند. مردم در برابر همه فتنه‌ها پیرو رهبری بوده و خواهند بود.

نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران خطاب به مسئولان گفت: این مردم از شما سه خواسته دارند. مردم از شما می‌خواهند که از ولایت فرمانبرداری مطلق داشته باشید. باور داریم حکم الله حکومت می‌کند و حکم الله آن است که رهبری می‌گوید. مردم همچنین از مسئولان روحیه استکبارستیزی و گفتمان مقاومت و نه سازش می‌خواهند. مسئولان به مردم تکیه کرده و نهراسند و مقابل استکبار بایستند. خواسته سوم مردم این است که مسئولان قدردان این امت بوده و ناسپاسی نکنند. تا این مردم با بصیرت در صحنه هستند، استکبار توان حضور در این کشور و منطقه را نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: جبهه استکبار بداند مردم نه فریب دستکش مخملی ان‌ها را می‌خورند و نه تهدیدات و تحریم‌ها خللی در استقامت مردم وارد نمی‌کند. استکبار هر چه فشار خود را بیشتر کند، مردم در نابودی استکبار مصمم‌تر می‌شوند. مردم شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نمی‌کنند.

حاجی صادقی ادامه داد: باید از ۹ دی درس بگیریم و زمینه‌های فتنه‌های بعدی را از بین ببریم. ما باید آماده باشیم، چون دشمن در پی ایجاد فتنه‌های جدید است. برای رسیدن به این هدف، باید تبعیت کامل از رهبری داشت. در برابر فتنه‌های دشمن هوشیاری داشت. از نفوذ دشمن در مسئولیت مختلف‌ها جلوگیری کرد. مردم نمی‌پذیرند کسانی که در فتنه ۸۸ نقش داشتند، مسئولیت بگیرند. باید مراقب نفوذ فکری دشمن هم بود. باید روحیه جهادی و انقلابی را روز به روز تقویت کرد.

راهپیمایی مردم تهران به سمت میدان شهدا

مردم تهران که امروز همزمان با مردم سراسر کشور در مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۹ دی شرکت کرده بودند، پس از قرائت قطعنامه و سخنرانی حجت‌الاسلام حاجی‌صادقی نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با سر دادن شعار‌هایی در محکومیت فتنه ۸۸ و حامیان خارجی آن‌ها به سمت میدان شهدا راهپیمایی کردند.

حاجی صادقی: ۹ دی تجلی غیرت دینی ملت بود

حجت‌الاسلام عبدالله حاجی صادقی نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران در این مراسم گفت: ۱۰ سال از حماسه بزرگ و معجزه‌آسای نهم دی می‌گذرد، اما همچنان مردم ایران فتنه سال ۸۸ را فراموش نکرده و برنامه‌ریزی دشمنان برای اجرای فتنه‌های دیگر را هم خنثی کرده‌اند.

وی افزود: گرامیداشت ۹ دی و حماسه این ملت گرامیداشت یک حماسه نیست بلکه حماسه ۹ دی چراغ راه آینده و آموزشگاه بصیرت، ولایتمداری و ایستادگی در برابر دشمن است.

نماینده، ولی فقیه در سپاه پاسداران تصریح کرد: فتنه ده ساله آن‌ها توسط مردم با تیر خلاص انقلابیون پایان پذیرفت.

حاجی صادقی گفت: ۹ دی تجلی غیرت دینی ملتی بود که وقتی دید مقابل مقدسات آن‌ها عاشورا و دین‌شان ایستادند در مقابل همه دنیای آن‌ها ایستادگی کردند.

وی خاطرنشان کرد: ۹ دی تجلی قدرت ایمان و دین‌داری در برابر جهل احزاب شد.

 

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اردوغان # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
وب گردی