بازدید 2360
کد خبر: ۹۴۵۸۶۶
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰ 22 December 2019

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد که بیش از ۹۹ درصد از رانندگان قانون مدار هستند.

به گزارش ایسنا، سردار سید کمال هادیانفر در نخستین جشنواره فرهنگ رانندگی و انضباط ترافیکی اظهار کرد: هوشمندسازی و تسهیل در تردد جزو اولویت‌های پلیس راهنمایی و رانندگی است و ما این اصول را همواره جزو اقدامات اصلی خود قرار داده‌ایم.

وی با اشاره به ضرورت همراهی اقشار تاثیرگذار جامعه اظهار کرد: در سال ۸۵ بنده جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بودم و زمانی که بنا شد تا طرح بستن کمربند ایمنی اجرا شود ما حضور فیزیکی هم داشتیم اما ابتدا نتیجه‌ای حاصل نشد تا اینکه جلساتی مشترک با مسئولان صدا و سیما، هنرمندان، کارگردانان، نویسندگان و ... برگزار کردیم و از آنان خواستیم که در فیلم‌ها، داستان‌ها و تمام تولیدات خود کمربند ایمنی را ببندند که نتایج این اقدامات امروز منجر به این شده که فرهنگ بستن کمربند ایمنی برای ۹۹ درصد از رانندگان و شهروندان نهادینه شده است. همین امر نیز باعث شد تا تعداد کشته‌های ما از ۲۷ هزار نفر در سال ۸۵ به ۱۷ هزار نفر برسد.

وی به فعالیت همیاران پلیس نیز اشاره کرد و گفت: در همان سال‌ها تصمیم گرفتیم تا ایده همیاران پلیس را نیز اجرا کنیم. امروز بسیاری از نسل همیاران پلیس خود رانندگان توانمندی شده‌اند. نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که امروز همیاران پلیس سبب کاهش ۱۸ درصدی تصادفات و تلفات حوادث رانندگی شده‌اند.

هادیانفر با بیان اینکه ۹۲ درصد از رانندگان در کشور ما قانونمدار هستند گفت: از سال ۸۵ تا سال ۹۵ طی ۱۰ سال رانندگی در کشور ما بسیار نظام‌مند شده است و تغییرات خوبی اعمال شده است.

وی ادامه داد: ما ۱۱ سال تصادفات را بررسی کردیم که مشخص شد در سه سال گذشته کمتر از یک درصد از جمعیت کل کشور و حدود ۸۸ هزار راننده متخلف داشتیم که این آمار بسیار کم است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 فطریه نشست وین انتخابات 1400