بازدید 6958

انگلیس دستور ضرب سکه‌های یادبود برگزیت را صادر کرد

پس از رای تاریخی پارلمان انگلیس به طرح پیشنهادی «بوریس جانسون» درباره چگونگی خروج این کشور از اتحادیه اروپا، دولت دستور ضرب سکه‌های ۵۰ پنسی، برای یادبود برگزیت را صادر کرد.
کد خبر: ۹۴۵۶۷۵
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰ 21 December 2019
سکه‌های جدید با شعار «صلح، آبادانی و دوستی میان همه ملل» و تاریخ «۳۱ ژانویه ۲۰۲۰» که موعد رسمی اجرای برگزیت خواهد بود، ضرب و توزیع خواهند شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، این برای سومین بار در یک سال گذشته است که دولت برای یادبود اجرای برگزیت سکه‌های ویژه تولید می‌کند. اکتبر گذشته که پارلمان با اجرای برگزیت در موعد ۳۱ اکتبر (۹ آبان) مخالفت کرد، دولت مجبور شد میلیون‌ها سکه ۵۰ پنسی را که روی آن تاریخ ۳۱ اکتبر ضرب شده بود، ذوب کند.

گفته می‌شود از میان سکه‌هایی که برای اولین تاریخ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یعنی ۳۱ مارس (۱۰ فروردین) در زمان نخست وزیری ترزا می‌ضرب شده بود، حدود هزار سکه وارد بازار شد.

فیلیپ هاموند وزیر دارایی انگلیس قصد داشت ۱۰ هزار سکه ۵۰ پنسی برگزیت ضرب کند و هرکدام را به قیمت ۱۰ پوند به فروش برساند.

دولت هزینه دقیق ضرب سکه‌های یادبود را اعلام نکرده و می‌گوید این موضوع به لحاظ اقتصادی حساس است.

سکه ۵۰ پنسی از مس که فلزی گران‌بها است و نیکل ساخته می‌شود.

با رای دیروز (جمعه) پارلمان انگلیس به طرح دولت جانسون در خصوص خروج این کشور از اتحادیه اروپا، گام اصلی اجرای برگزیت در موعد ۳۱ ژانویه برداشته شد. در یک ماه باقی‌مانده تا این تاریخ انتظار می‌رود که توافق خروج از اتحادیه اروپا به تائید ملکه رسیده و متعاقبا قانون شود.
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی